Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Rajská zahrada – pražský hrad.

Byl krásný slunečný pátek 26.4.2013 a zvědavost nás zavedla do míst, která jsou pro návštěvníky téměř nová, protože teprve v loňském roce se otevřela, po hodně dlouhé době veřejnosti. A proto rozhodnutí navštívit Rajskou zahradu bylo hodně dobré rozhodnutí, zejména, když jsme si to ještě spojili s návštěvou Bílkovy vily a tak si udělali překrásnou a ucelenou procházku zahradami kolem pražského hradu. Dostanete se tam tramvají číslo 22 a vystoupíte u letohrádku Belveder na konci Královské zahrady. Jen kousek se vrátíte a nelze Bílkovu vilu nevidět, protože stojí na frekventovaném rohu ulic Chotkova a Mickiewiczova.

DSC_0030_17692 Bílkova vila na Misckiewiczově ulici č.1 DSC_0032_17694 z interiéru vily

Než se tam vypravíte podívat, vězte, že pod heslem Bílkova vila se vám objeví ve vyhledávači hodně odkazů, z nichž tyto dva jsou nejvýstižnější.
www.virtualtravel.cz/praha/hradcany/bilkova-vila.html . Můžete se na této adrese rozhlížet po vile. Na této adrese se dovíte detaily z historie vily.
http://bydleni.idnes.cz/foto.aspx?r=architektura&c=A100923_104022_architektura_web
Můžete se tedy něco blíže dovědět předem a získat náhled na to, co vše můžete pak na místě vidět. Monumentální sochy v ateliéru vily si ale nenechte ujít, tato díla jsou překrásná a působivá.

DSC_0036_17698 z interiéru vily DSC_0037_17699 z interiéru vily
DSC_0068_17717 zajímavé pohledy na hrad z Královské zahrady DSC_0070_17718 zajímavé pohledy na hrad z Královské zahrady

Když se pak tomto zážitku a prožitku zase vrátíte na zastávku tramvaje – Chotkovy sady, tak můžete volně vstoupit do Královské zahrady, kde je hned na jeho začátku a na začátku Vaší procházky altánek Belveder z 16.století, je zde i pověstná zpívající fontána, nádherná stará i zajímavá nová oranžerie a samozřejmostí pak jsou nádherné pohledy na pražský hrad s dominantou věží chrámu sv. Víta.

DSC_0101_17732 Rajská zahrada a výhledy na Prahu DSC_0104_17735 Rajská zahrada a výhledy na Prahu

DSC_0114_17741 Rajská zahrada a výhledy na Prahu DSC_0127_17750 Rajská zahrada a výhledy na Prahu

Obejdete-li hrad přes nádvoří až k novodobé soše T.G.Masaryka, bude Vám Praha „ležet u nohou“.
Ale to je omezující minulost, protože ještě krásnější pohledy na Prahu Vám nabídne rekonstruovaná vyhlídka v Rajské zahradě, v zahradě, kterou jsme museli ve své kráse a novotě prostě vidět. Ve vyhledávači je na ni hodně odkazů, tento je i s mapkou a detaily o historii zahrad.
http://www.hrad.cz/cs/prazsky-hrad/turisticky-rozcestnik/zahrady-prazskeho-hradu.shtml
Na tomto odkazu se dovíte více, a je toho na vyhledávači ještě mnohem víc, pokud se budete předem a do detailu informovat.
V každém případě, krásný den, kdy náhodou budete v Praze, bude vždy ještě krásnější, když si na tuto procházku najdete čas. Pak také zjistíte, že po celé Evropě není k nalezení něco pěknějšího a krásnějšího. Prostě z této Rajské zahrady uvidíte skutečně stověžatou, krásnou téměř v novotě zářící krásu Prahy a mosty na Vltavě.
Tak se zadívejte, a naplánujte výlet jako to udělal já.
Tohle všechno můžete zhlédnout při procházce zahradami kolem pražského hradu.

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.