Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Čím a kde jezdíme

Na těchto webových stránkách se dozvíte kde jsme se toulali, jaké máme z cest postřehy a čím se vlastně přemisťujeme po Evropě a po Česku.  Na stránkách, jsem si dovolil zveřejnit fotopostřehy a krátké poznámky k našemu skromnému putování po Evropských zemích, ale taky po našich vlastech Českých, které jsme již absolvolali a zdokumentovali i v době dřívější, ale také ihned po návratu ze současného putování. Od března roku 2011 jsme pak zahájili toto putování i obytným autíčkem v kombinaci se skládacími koly značky Bromton. A nově zde najdete odkaz na webové stránky „Toulky“, které se krásnou a poutavou formou věnují přírodě a historii zejména v Česku. Proto jako dobrý tip berte i odkaz na tyto stránky, rozšíříte si přehled o tom, co stojí za zhlédnutí nejen v Česku ale i po Evropě.

DSC_0107 Nocování na parkovišti v Rakouském Orthu při Dunaji DSC_0286 takhle nějak se cympuje ve Vídni při Dunaji

DSC_0017 Autíčko na parkovišti v Nové Peci u Lipna, čeká až se na kolech k němu vrátíme DSC_0352 Ubytování pod věží v Zalakaroszi v maďarsku

DSC_1167 A zase úspora za poplatek na spoluzavzadlo

V minulosti jsme se pak přemisťovali veřejnými dopravními prostředky, jako je vlak, autobus či parník. Samozřejmě, že jsme využívali i služeb cestovních kanceláří a cestovních agentur. Naše investice do vlastních dopravních prostředků byla z našeho pohledu a využívání určitě rozumná a efektivní.

Krátkými poznámkami se pak snažím dát typy na místa, která jsou zajímavá a stojí za zhlédnutí. Protože se již osvědčilo, že někdo se skutečně podíval na tyto webové stránky a dovolil si mě i oslovit s dotazem na upřesňující detaily k danému místu, tak jsem se zaradoval a nabyl novou energií v této bohulibé práci pokračovat, ale také občas doporučit a dát typ. Budu rád za vstřícné typy a připomínky. V odkazech si pak dovoluji dát typy i na jiné zajímavosti, zejména jak nahlédnout na místa, která hodláte navštívit v Česku. Rád také podám informaci, jak si takové malé autíčko pořídit a jak sehnat tak výhodnou investici jako je ono skládací kolo. Podle fotek posuďte sami. Ekonomická návratnost obojího je dána úsporami za parkování v centru města, úspory za noclehy v krásné přírodě, ale i úsporami za poplatky za spoluzavazdalo, protože vlastně téměř žádné nejsou. Složené kolo má totiž 55 x 55x 30 cm, a váží 11,5 kg, což je povolený rozměr pro přepravy zavazadel, takže platíme jen v dálkovém autobuse, čehož využíváme při pohodovém putování autobusem na kopec a pak jen stále dolů a dolů, bez velké námahy, jen s požitky z krásné okolní přírody. Těším se na Vaše poznámky a připomínky. Těším se i na případné typy, kde to je výhodné vyjet něčím na kopec a pak jen sjíždět a kochat se. Za rok 2011 byla navštěvnost již zajímavá a mám radost, že tato má činnost je někomu dobrou pomůskou při plánování cest po Evropě. Příspěvky uváděné pod heslem FACERO jsou mými osobními příspěvky. FACERO je značka pro další mé webové stránky, které se zabývají nedostatky na stavbách, které jako soudní znalec musím řešit. Jsem již ve starobním důchodu a kontaktovat mě můžete právě přes rubriku kontakt. Po jejím vyplnění se ke mně dostane e-mail na adresu facero@seznam.cz .

Komentujte tento příspěvek

Musíte se příhlasit pro psaní komentářů.