Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

01 – Rekreace v Hevizu – květen 2019

01 – Rekreace v Hevizu – květen 2019

Podíváme se do lázní v Hevizu, Zalakarose, cestou objevíme přístav v Petrově a Skalici a nahlédneme do hotelu Kapitany v Sumegu.

Tak tuhle rekreaci jsem obdržel jako dárkový poukaz od syna, když jsem slavil to kulaté výročí, prý abych si to užil a léčil své tělo i se svou ženou. No a tak se stalo, že jsem objednal na tenhle poukaz termín, kdy má zase má žena den svých narozenin, termín od 5.května do 12.května byl potvrzen, a protože jsme jeli zase po zimě tím našim zlobivým „autíčkem“, tak jsme si to tak trochu protáhli po svém a vůbec nám nevadilo, že až na místě jsme se dozvěděli, že poukaz je platný jen na 5 nocí se snídaní a ten zbytek bychom pak museli za noc připlácet. A tak jsme spali cestou do Hevizu někde u Balatonu, poblíž města Keszthely a zpět jsme si to naplánovali tak, že jsme přespali u přehrady Gabčíkovo.
Při pobytu jsme si platili vstupy do termálních lázní. Koupání v teplém jezeře, hlubokém od 2 m do 38 m jsme realizovali dvakrát. V pondělí 6.května bylo hnusné počasí a tak jsem si koupili celodenní vstup a trávili jsme čas pod střechou lázní. Podruhé to bylo 8.května a my se dopoledne věnovali poznávání okolí Hevízu a potom za slunečného odpoledne jsme šli do lázní už jen na 3 hodiny. To jsme pak i plavali v tom hlubokém a teplém jezeře, kde je pořád teplá voda a má 29 st.C.
No a protože stále něco musíme ověřovat či objevovat, tak jsem hned v den přesunu na začátku naší rekreace, a bohužel za chladného a mrholícího počasí, objevili přístav v Petrově a protože byla neděle mohli jsme nahlédnout do kostela ve Veselí nad Moravou.

_DSC8470_85998 a to je ten kostel, kolem kterého často jezdíme a bývá pořád zavřený _DSC8472_86000 jsme v přístavu v Petrově

Pojedli jsem u vinných sklepů Plže, kousek za Petrovem při cestě na Skalici.

_DSC8478_86006 z vinných sklepů v Petrově - Plžích _DSC8476_86004 celkový dojem z vinných sklepů v Petrově - Plžích

Objevili jsem nádherně upravené slovenské město Skalici a taky zajeli podle šipek do přístavu Skalice na Baťově kanále.

_DSC8489_86017 v centru města Skalice _DSC8495_86023 v centru města Skalice

Maďarskem jsme jeli podle automapy směrem na Sumeg. Tady jsem už jednou projížděli, ale tehdy se spěchalo a nyní, když bylo tak hnusné počasí, jsme zaparkovali pod kopcem a tedy i pod hradem a zašli jsme do hotelu Kapitany.

_DSC8512_86040 šmejdili jsme po hotelu Kapitany _DSC8515_86043 šmejdili jsme po hotelu Kapitany

Na parkovišti jen auta s Maďarskými značkami a uvnitř parádní a krásné prostředí. Posuďte sami, jestli by se Vám to tu líbilo. Tohle je web hotelu : www.hotelkapitany.hu/
Pak se ten den počasí tak zhoršilo, že jsme s povděkem navečer našli místečko na parkovišti lidového koupaliště u Balatonu poblíž města Keszthely. Celou noc byl hrozný vítr a pršelo, takže když ráno už jen mrholilo, popojeli jsem do Hevizu a našli adresu našeho apartmánu Kristaly, který připomínal dobu našeho mládí a pokřivené kultury socialistického budování a podnikání za doby totality, která byla i v tom námi oblíbeném Maďarsku. O apartmánu se dozvíte na tomto webu : apartmán Kristaly
No rychle jsem se ubytovali a šlo se do lázní.

_DSC8577_86105 tak to je to naše ubytování v Hevizu _DSC8575_86103 tak to je to naše ubytování v Hevizu

Tady jsme pak pobyli celý den.

_DSC8523_86051 foceno v termálních lázních Heviz na hlubokém jezeře _DSC8538_86066 kdo je neplavec musí mít plavací kolo. Voda tu má 36 st.C

Protože počasí mělo být jako na houpačce, jelo se druhý den do lázní v obci Zalakaros. Hned jak jsme dojeli za ceduli s názvem města Zalakaros, zachtělo se nám vzpomínat a tak jsem odbočil do ulice směřující na kopec a jel a jel, až jsem se úzkou uličkou mezi domy a sklípky dostal k vrcholu, kde stojí rozhledna.

_DSC8607_86135 jsme nad Zalakarosem, rozhledna zcela nové konstrukce _DSC8609_86137 výhledy na okolí Zalakarose

Po tom dlouhém dešti byly nádherné čisté výhledy do okolí plného vinic. To co tu kdysi stávalo bylo vyměněno i s tou rozhlednou, prostě najednou změna a místo obyčejného posezení u někoho na zahrádce, kdo podniká a umožní ochutnat svého vínka, tu je velké pohoštění s vysokými cenami. Je tu i nové parkoviště. No stačilo tohle poznání a už jsme jeli z kopečku směr lázně a dojeli tam, kde mělo být velké parkoviště na zelené louce. No a nebylo. Na té louce stojí nový krásný hotel propojený s areálem lázní. Platíme celodenní taxu a už se masírujeme u podvodních trysek a vychutnáváme jednotlivých léčivých vod, bazén po bazénu.

_DSC8622_86150 a tohle je úplně nový hotel u lázní v Zalakarosu _DSC8646_86174 plavací vnitřní bazén

Historický krytý bazén se opravoval a místo něj tu mají nové bazény, jen zíráme. To co tu postavili nového, o tom se u nás jen mluví a píše a hloubá, jestli ano či ne. Takže byli jsme tu asi po čtvrté, ale jako by téměř poprvé. A tohle překvapení toho dne nebylo první. Z Hevizu do Zalakarose to je jen kousek, kolem malého balatonu. No a když jsme jeli podle směrovek, narazili jsme na místo, kde jsme samozřejmě museli vystoupit a fotit a seznamovat se z historií daného místa. Ano tady v Maďarsku bylo sídlo knížete Pribiny a zastavili se zde věrozvěstové Cyril a Metoděj.

_DSC8584_86112 místo u Malého Balatonu, kde kníže Pribina přijal Cyrila a Metoděje _DSC8602_86130 celkový pohled a jede se dál

No a tak kromě léčení jsme přidali i nějakou tu znalost z historie.

Fotky z přesunu do Hevizu z Petrova a Skalice :

Fotky z lázní v Hevizu když bylo pošmourné a větrné počasí :

Fotky z termálních lázní v Zalakarosu a cesty kolem Malého Balatonu :

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.