Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Návštěva hotelu Soláň – bílá sobota 2017.

Protože začátkem května jsme si zde rezervovali na svátky ubytování, byli jsme se dohodnout na podrobnějších podmínkách pobytu, ale také jsme chtěli někam na velikonoce vyrazit a tak jsme spojili dvě věci do jednoho výletu. Počasí bylo obstojné, ještě nemrzlo, ale bylo pod mrakem. jak jsme na místě zjistili, ten nápad někam vyrazit mělo tolik lidí, že parkoviště v okolí hotelu i chaty na Čartáku bylo plné a poobědvat na chatě Čarták bylo v době oběda nemožné.

DSC_8548_65393 cestou se zastavíte u soch významných malířů z tohoto kraje DSC_8558_65403 na terase u vstupu do hotelu Soláň v Beskydech

A tak jsme se šli také podívat jak se nám změnila Hofamnova galerie, co je tu nového. Naposledy jsme tu byli před více jak 5 lety a tak bylo co porovnávat. A navíc, tady to na Vás dýchá uměním a krajina Vás k tomu jen povzbuzuje. Nad galerií se také můžete nově ubytovat.

DSC_8571_65416 fotky ze zahrady při galerii DSC_8579_65424 interiér galerie je v novém od roku 2015

Po procházce kolem hotelu cestou zpět od galerie jsme nahlédli do prostor chalup co náleží k hotelu, a pak obhlédli okolí chaty na Čartáku a jeli jsme se podívat co je nového na konci obce Podťaté a hlavně jak se změnilo prostředí na Kasárnách, které leží na hranici se Slovenskem, kde jsou i vlastníci chat a chalup z Moravy a mají své chaty na novém Slovenském území.

DSC_8582_65427 okolí hotelu Soláň DSC_8588_65433 chalupy co patří do ubytovacích kapacit hotelu Soláň

To co bývalo krásné a v provozu je zavřené a poničené, ale jsou tu nové chaty a pensiony a je tu parádní lyžařská sjezdovka. Na parkovištích stálo více aut se Slovenskou SPZ. Silnice od Podťatého na vrchol v dezolátním stavu, hodně její délky patří už totiž obci Makov.

DSC_8600_65445 ještě tu jsou zbytky sněhu DSC_8602_65447 ještě tu jsou zbytky sněhu

Na vrcholu pak je už asi pět let rozestavěný hotel k němuž vede opravená silnička od Makova. Máte tady hodně podivný pocit. Ale krajina je to zajímavá. Dříve jsme odtud vyrazili po hřebeni Javorníků až na chatu Portáš. Snad by byl dojem lepší, kdyby bylo lepší počasí. Při cestě zpět jsme měli poslední zastavení ve Velkých Karlovicích, kde nás překvapil zcela opravený dřevěný kostelík a museum, kde se chystal na květnou neděli velikonoční jarmark.

DSC_8610_65455 vstup do kostelíka ve Velkých Karlovicích DSC_8611_65456 u hrobu malíře Schneiderky

Kraj, kam se vyplatí vracet. Cestou domů jsme viděli novou cyklostezku, nová stavení a dřevěné chalupy. Krásné zahrádky a už i plno květin a rozkvetlých stromů. Ten dnešní mráz to asi všechno zničí.

Tady jsou fotky z výletu na Soláň v Beskydech a na Kasárna na hřebenu Javorníků :

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.