Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Na zámečku Lešná a n zřícenině hradu ve Starém Jičíně

Na podzim roku 2011 byla v televizi podána informace, že zámek Lešná na Vsetínsku byl předán k užívání a je zcela rekonstruovaný. A tak na velikonoční pondělí roku 2012 jsme našli tento cíl na automapě a vydali jsme se do obce Lešná, která leží asi 7 km od hlavní silnice Hranice – Nový Jičín a kam se odbočí ve chvíli, kde se před vámi objeví po levé straně kopec se zříceninou hradu nad Starým Jičínem.
Cestou jsme se zastavili v Lipníku nad Bečvou, abychom se pokochali parkem u místního zámku ve kterém sídlí obecní úřad a je zde nádherná parková úprava, ale také zcela nová galerie.

DSC_0118_7657 Lipník nad Bečvou - u zámku DSC_0104_7643 Lipník nad Bečvou - u zámku

Pro drahotu vajec tentokrát bylo náměstí bez vajíčkového stromu, což byl také záměr tady zastavit a podívat se jak se letos vydařil.
Zámek v obci Lešná má opraveno a zcela zrekonstruováno jedno nadzemní podlaží, kde jsou rekonstruovány podlahy, je zde dobová výzdoba obrazy se sbírkami původních majitelů. Na velikonoce to bylo nádherně upravené a jaro bylo skutečně v každé z prohlížených místností patrné. Fotit se zde v pokojích nesmělo, ale na chodbě v přízemí byla výstavka toho, jak to tady vypadalo před a po rekonstrukci a tak kdo chce může si prohlédnout snímky, které jsem dodatečně po prohlídce zámku pořídil.

DSC_0125_7664 Zámek v Lešné po rekonstrukci z roku 2011 DSC_0145_7684 ze zámecké zahrady v Lešné

Musím doporučit návštěvě s dětmi chodícími do základní školy, protože je zde velmi zajímavá aktivní výstava o stromech a životě ve stromech. Zámek samotný je situován v anglickém parku, který bude asi krásnější ve chvíli kdy pokvetou rododendrony a bude to tu více zelené. Prohlídku zámku mohu doporučit, je to tu nové, neobvyklé a krásně upravené, jako by tu stále bývalá šlechta bydlela.

DSC_0136_7675 u výstavky o průběhu rekonstrukce - panel a foto pod sklem DSC_0149_7687 kostelík v Lešné

A jeli jsme zpět, jinou cestou na obec Pernou pěkně do kopečků s mimořádnými výhledy do okolní krajiny. A pak přímo do obce Starý Jičín, kde jsme zaparkovali a dali krásnou a pohodovou vycházku na zříceniny hradu. Tady na hradě nádherná odpolední pohoda, v závětří mohutného hradu spousta výletníků u kafíčka či pivečka, či s klobáskou v ruce, se už jen po prohlídce zřícenin opalovala.

DSC_0166_7702 záběry ze zřícenin hradu na Starém Jičíně DSC_0177_7713 záběry ze zřícenin hradu na Starém Jičíně
DSC_0193_7727 záběry ze zřícenin hradu na Starém Jičíně DSC_0164_7700 záběry ze zřícenin hradu na Starém Jičíně

A byl to dobrý nápad sem zavítat, protože ranní mrazík snížil opar na minimum a z vyhlídek bylo vidět celé, ještě zasněžené pohoří Beskyd od Lysé hory po Radhošt, ale také hřebeny se kopulí kostela na sv.Hostýně a na opačné straně byly vidět zasněžené hřebeny Jeseníků včetně Pradědu. Vyjímečná doba, vyjímečné rozhledy do okolí.
Takže pondělní velikonoční se vydařilo a tato místa k návštěvě mohu jen doporučit.

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.