Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Výlet na Dlouhé Sráně – technická zajímavost

Krásný podzim byl toho příčinou, že jsme zvolil za cíl celodenního výletu přehradu v nadmořské výšce 1348 m n.m., což je maximální možná niveleta po napuštění vodní nádrže. je to skutečně zajímavé místo pro výlet, terý se dá udělat na kole a pěšmo, v zimě pak na běžkách. Je to v Jeseníkách a výchozím místem jsou Kouty nad Desnou. Jde o přečerpávací vodní nádrž na vrcholu kopce, kam se voda čerpá v nočních hodinách a pak přes den svým samospádem vyrábí elektrický proud.

DSC_0117_4198 Praděd a Petrovy kameny       DSC_0145_4226 I praděd se umí zhlížet ve vodní ploše, když se podleze závora

Toto místo je proto zajímavé tím, jak je nenormální. Ale když vyjde počasí, tak je to místo, odkud můžete sledovat nejvyšší horu na Moravě – Praděd a celý hřeben od Petrových kamenů až po Šerák. To co jindy je také zajímavým výletem kdy se dá přejít od konečných zastávek vlaků v Ramzové až po Malou Morávku či Vrbno pod Pradědem, to máte z této vodní nádrže jako na dlani. Nově se zde dá kus vyjet i 6 sedačkovu lanovkou a pak 4,5 km minibusem či pěšky 2 hodinky po silnici, kam auta nesmí a pak zpět lesní cestou k lanovce kolem větrných elektráren.

DSC_0162_4243 a odtud pak i uvidíte kudyma jste to brali na vrchol                      DSC_0167_4248 pěkné pohledy směrem k cíli

 Tento směr pochodu byl zajímavý, pozvolný a byly krásné výhledy a rozhledy. Proto doporučuji a dovoluji si dát k dispozici pár snímků z tohoto podzimního výletu.

 

 

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.