Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Články oštítkované jako ‘klidné vody’

Jezero Poděbrady u Olomouce 23.dubna 2015 a paddleboarding.

Jezero Poděbrady u Olomouce 23.dubna 2015.

Tento den už bude navždy dnem památným. Tento den jsem poprvé stál na prkně nazvaném paddleboarding, tento den to prkna tu bylo poprvé spatřeno místními rybáři, kteří jediný sledovali mé prvotní nezkušené a asi odvážné počínání, zcela zákonitě doprovázené nenadálými pády do chladné dubnové vody jezera.
Toto jezero se tímto okamžikem stává mým jezerem k odpočinku v každém ročním období.
V zimě, když je sníh, tak si na něm připadám jako na jezeře Weissensee u Hermagoru v Rakousku, kde se na něm bruslí a jezdí po dráze i 33 km dlouhé. Tady to je jen asi 3 km, ale nemusíte nikam jezdit. Od roku 2009, ale nikdy už nebylo tak jako tehdy, že by byl silný led a dostatek sněhu.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA a nebo si zabruslit, to byl rok 2009 SAMSUNG DIGITAL CAMERA a nebo si zabruslit, to byl rok 2009

Ale je tu krásně i když jen v únoru pořádně zamrzne, to pak můžete pozorovat, jak se chovají labutě na této zamrzlé hladině a jak se jim i vám bude líbit ten klid a pohoda při procházce kolem jezera.

dsc_0125_37676 ale tolik sněhu už pak nebylo, jen ta hladina zamrzla dsc_1089_39411 ale taky mohutný starý kmen

Naposledy jsem vzpomínal na podzimní čas u jezera, kdy se dá pozorovat západ slunce nad krajinou v prosinci, kdy prostě ten rok vůbec nemrzlo.

dsc_7873_37697 a zase si užíváte té krásy při západu slunce dsc_7910_37709 krása přírody, která se neopakuje Čti více…

Když mám nakupovat v Praze – duben 2015.

Když mám nakupovat v Praze – duben 2015.

Zavzpomínal jsem na osmdesátá léta, kdy jsem jezdil na windsurfingu, pak jsem objevil obchod, kde se dá vyzkoušet a pak koupit vše potřebné pro jízdu na „nafukovacím prkně“, a bylo v mé mysli rozhodnuto, že se na to musím jet podívat a případně i pak koupit tuto „hračku“, která je základem rozvíjejícího se moderního vodního sportu. A protože zkoušení přímo na Vltavě při pražském jacht klubu bylo oznámeno až na odpoledne naplánoval jsem si putování slunečnou Prahou tak abych si to užil a nafotil vše co bude krásně osvětlené a zajímavé pro mé vzpomínky a mohlo se líbit i těm co nahlédnou na tyto webové stránky.
Měl jsem tak hned pět zastavení a tady tedy jsou.
Hned po dojezdu do Prahy, samozřejmě vlakem, protože jako „režista“ důchodce se to vyplatí jsem zamířil na Vítkov. Byla modrá obloha, začínaly kvést stromy a jemně se zelená okolí svahu na Vítkově , přes které je ještě i dobře vidět do okolí při výstupu na vrchol.
Cestou jsem se prošel i po bývalém drážním tělese, které bylo upraveno jako cyklostezka směřující do starého tunelu pod Vítkovem. V místě, kde jsem byl už v pozici za vojenským museem a přešel jsem most na Bulharu, jsem odbočil po schodech na dřívější asfaltový chodník, který mě dovedl k vrcholu a k největší bronzové soše koně na němž majestátně sedí Žižka. Při ranním osvětlení je to úžasná socha plná viditelných detailů a kolem pak je vidět Praha v plné své kráse. Projel a navštívil jsem hodně měst Evropy, ale něco takového tam nemají.

dsc_9708_37493 záběr více než známý - památník na Vítkově dsc_9707_37492 a první výhledy na Prahu při výstupu na Vítkov

Následoval sestup do ruchu velkoměsta, které jsem prošel ulicemi, kde jsem kdysi tři roky chodil denně do práce a pak ještě dalších třináct let na výrobní porady. Pak jsem se zastavil u Obecního domu, kde jsem se tehdy v pracovní době nikdy nemohl zastavit a tak jsem se tu nyní pohyboval jako turista a fotil i to, co se fotit podle značky zakazuje. Zase musím jen konstatovat, secesní výzdoba je tu dokonalá a překrásná. Právě pořádané výstavy byly lákající k návštěvě, ale penízky jsem si musel šetřit na případný nákup. Jen jsem tiše záviděl těm cizincům, jak to oni mají levné při tom současném kurzu naší měny.

dsc_9769_37552 jen Obecní dům dsc_9762_37545 něco z té krásy uvnitř Čti více…

?>