Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Jezero Poděbrady u Olomouce 23.dubna 2015.

Tento den už bude navždy dnem památným. Tento den jsem poprvé stál na prkně nazvaném paddleboarding, tento den to prkna tu bylo poprvé spatřeno místními rybáři, kteří jediný sledovali mé prvotní nezkušené a asi odvážné počínání, zcela zákonitě doprovázené nenadálými pády do chladné dubnové vody jezera.
Toto jezero se tímto okamžikem stává mým jezerem k odpočinku v každém ročním období.
V zimě, když je sníh, tak si na něm připadám jako na jezeře Weissensee u Hermagoru v Rakousku, kde se na něm bruslí a jezdí po dráze i 33 km dlouhé. Tady to je jen asi 3 km, ale nemusíte nikam jezdit. Od roku 2009, ale nikdy už nebylo tak jako tehdy, že by byl silný led a dostatek sněhu.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA a nebo si zabruslit, to byl rok 2009 SAMSUNG DIGITAL CAMERA a nebo si zabruslit, to byl rok 2009

Ale je tu krásně i když jen v únoru pořádně zamrzne, to pak můžete pozorovat, jak se chovají labutě na této zamrzlé hladině a jak se jim i vám bude líbit ten klid a pohoda při procházce kolem jezera.

dsc_0125_37676 ale tolik sněhu už pak nebylo, jen ta hladina zamrzla dsc_1089_39411 ale taky mohutný starý kmen

Naposledy jsem vzpomínal na podzimní čas u jezera, kdy se dá pozorovat západ slunce nad krajinou v prosinci, kdy prostě ten rok vůbec nemrzlo.

dsc_7873_37697 a zase si užíváte té krásy při západu slunce dsc_7910_37709 krása přírody, která se neopakuje

No a nyní už je to i o tom, že se té krásy dá užívat i jinak. Můžete hned po ránu dýchat odpařující se ranní rosu, na klidné hladině uprostřed jezera vidíte až na dno a pod vámi se projíždějí místní pašáci a kousek od Vás nějaký ten létající majestát, divoká kachna, labuť, nebo i něco s chocholkou na hlavě, jak se potopí hned kousek od Vás. A v dáli vyskočí kapr a očumují vás kukátkem jen specializovaní a zcela vším vybavení rybáři na židličkách.

dsc_9919_37855 po ránu, kdy první pokus jízdy uvidí jen rybáři dsc_9932_37867 no je tady u toho jezera Poděbrady u Olomouce skutečně krásně

A pak je – rybáře, vyruším já, který si troufne užít si to vše kolem, pohybem, který navenek z pohledu rybáře, nevypadá jinak než jen obyčejné pózování ve stoje či v kleče. Ale když s tím mohli začít už kdysi dávno na Hawai, tak proč bych si já nemohl užít něco z té pohody Hawaie taky.

dsc_9947_37882 potom i pózování dsc_9979_37914 dá se na tom jezdit pohodlnějí v kleče

Ale musím uznat, že reklamní letáky hovořící o tom, že to je sport, který Vám zpevní svaly na nohou na hrudi a na zádech, vůbec nelžou. Po první jízdě a prvních zážitcích jsem byl více unavený a bolavý než jak to cítím po jízdě na kole. Takže i když už pobírám starobní důchod, vřele mohu doporučit. Začněte jako já ještě v době, kdy se budete moci z postoje klečmo dostat do vzpřímeného stavu. A určitě celá rodina vám bude vděčná, protože každý se bude snažit si to taky zkusit. Je to novinka, která u nás začala asi tak před 6 či 7 lety. Určitě se vám bude líbit víc než nějaké cvičení v zavřené tělocvičně či doma na rotopedu.
Na závěr potřebné informace o tom co to je za sport.

cs.wikipedia.org/wiki/Paddleboarding
www.facebook.com/paddleboardingCZ
www.tyran.cz/draci_lode_paddleboard/index.php?page=paddleboarding
a ještě kde jsem to vlastně nakupoval :
www.paddleboardshop.cz/
www.hiko.cz/kontakt/prodejny/

V další fotodokumentaci pořizované ze břehu mým, ještě straším kolegou z práce, můžete málem vidět i instruktáž jak na to.

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.