Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

03 – Výlet lodí kolem ostrova Ischia – 20. září 2022

Při prvním setkání s delegátkou Martinou jsme se dohodli na tom, že pokud bude dobré počasí, zaplatíme si výlet lodí kolem ostrova Ischia s tím, že průvodcem bude ona či její přítel, mluvící už i Česky. V ceně výletu bude pohoštění, když při plavbě ochutnáme mořské plody a několikrát se zastavíme, abychom se vykoupali v moři. Výlet byl naplánován na středu. Pak přišla SMS, že se termín překládá na úterý, abychom to odsouhlasili, což se stalo a my očekávali, co se bude dít.
V úterý bylo hned po ránu horko, modrá obloha. Odjezd byl z Foria a protože tam bydlíme, dostali jsme slevu za to, že nebudeme převáženi z hotelu a dojdeme k místu setkání po svých.
V 9:45 jsme se setkali s ostatními výletníky, převážně ženami, na konci mola ve Foriu a šlo se po plovoucím molu k lodi se kterou jsme pak obeplouvali ostrov. Delegátce jsme předali před vyplutím částku 62 eur za osobu a mohli jsme s čistým svědomím vyplout, když máme zaplaceno.

20220920_093044_114318 a bude se nastupovat na loď se kterou obeplujeme ostrov Ischia 20220920_095011_114322 to bylo tedy krásné uvítání, spousta ovoce, pití v ledových boxech

Na tento den a tuhle plavbu nikdy nezapomeneme. Hned na úvod bylo na stole k dispozici nealkoholické pití – lahve minerálky zanořené do ledu, velká mísa ovoce a na palubě jsme jako muži mohli hned omládnout i když jsme už jen senioři. To omlazování bylo postupné, protože bílého vína bylo dostatek po celou plavbu a bylo nabízeno až vnucováno místním Italem, který se pro taková pobavení cestujících asi i narodil. Obrovská sranda k tomu náladová italská muzika na plné pecky. Když se pak síla hudby zesílila, objevilo se neočekávané taneční vystoupení s prvním podávaným pokrmem, chuťovkou nazvanou „bruschetta“. To je topinka z bílého chleba posypaná malými rajčátky speciální chuti zamíchaná v ochuceném olivovém oleji. Prostě „mňamka“. Borec tančil do rytmu, až roztančil i jiné děvy na palubě. Na ruce držel tác s otáčivou konstrukcí, na hlavě klobouček se zelenou stuhou a na krku věnec květů. Byli jsme tak hned jako na Tahiti.

20220920_101146_114336 propluli jsme mezi skalisky DSC05615_114885 podávání pokrmů mělo rituál - fotil kamarád

Pak se rozdával pokrm a nalévalo vínečko. Lodička s českým i italským výkladem delegáta popojela do míst, kde bylo první zastavení a někdo skákal, někdo jen složitě lezl po žebříku, do moře, ale když tam byl už to byl parádní zážitek. Modrá voda, průzračná a čistá. Nádherné osvěžení před polednem.
A pak volání na první předkrm z mořských plodů. Pro mě zážitek ještě větší než u ostatních. Totiž mušličky vařené v horké vodě se vydlabávají a pojídají. To je ne pro každou dívku či dámu příjemné, a tak bylo dost toho pro ty otrlejší.

20220920_123502_114401 a těch byly dvě mísy 20220920_123748_114402 jejich pozorování pod vodou

No a ta mísa byla postavena přesně u toho místa, kde jsem já měl své místo k sezení. První ochutnání a když jsem zjistil, že je to božský pamlsek, nabíral jsem hrstmi a připadalo mi to, že pojídám pistáciové oříšky, vyloupnout a rozkousat.
Bylo to vařené ve vodě, která měla chutě po česneku, no prostě bylo to je báječné, a bylo toho moc. Ale kam s obalem, tedy skořápkou z mušle. No ta se házela za hlavu do moře. A když jsem se podíval, co se s ní potom děje, už jsme to házel s úmyslem, protože na vhozenou skořápku se vrhlo hejno rybiček a to vše sledovala naše Martina průvodkyně se šnorchlovací výbavou. Parádní to podívání a zábava pro mě i pro potopenou Martinu.
Po předkrmu zase stoupla hlasitost hudby a bylo další taneční vystoupení, tentokráte se dvěma tácy něčeho pečeného ke snězení. Po úchvatném tanečním vystoupení se rozdával ubrousek a ono mastné a voňavé křupavé „něco“. No je to koblihové slané těsto s mořskou řasou. Je to dobré pojídejte a neostýchejte se. A tak se papalo a lodička popojela k dalšímu zastavení.

20220920_134958 podávání pokrmů mělo rituál 20220920_120814_114397 no a nyní se bude plavat i do zelené jeskyně

Vjeli jsme do zátoky, kde je malá, téměř neviditelná zelená jeskyně. Honem do moře a podívat se do jeskyně. Malý nenápadný otvor a pak klid, písečné dno a průzračná voda s odrazy světelných paprsků. Nádhera, jinak se to už popsat nedá. Do tohoto místa najelo více lodí, mimo jiné tu číhali takový italští „frajeři“ se svou jachtou a dokonale vlezlí, takže se vnutili našim mladým turistkám až na tu naši loď a ještě si nechali nalít toho našeho bílého. Pak ale přišli na to, že z toho nic nebude a i s lodí zmizeli obtěžovat někde jinde.

20220920_114307_114387 a nyní jsme jeli kolem pláží Maronti 20220920_111119_114359 a je tu první svačinka s bruschetami

No a nám už zbývalo doplout na další dvě místa pro koupání a bylo po krásném, zážitkovém výletu. O to krásnější vzpomínka je, když ve středu, den na to na hladinu moře nic nevyplulo, protože byly obrovské vlny a bylo už i výrazně chladněji, protože bylo i pod mrakem, takže na koupání by asi chutě nebyly. S českými turistkami z lodi jsme se pak potkali i v termálním parku Afrodite a měli jsme tak na co v bazénu vzpomínat.

Více fotodokumentace z pobytu na ostrově Ischia v Neapolském zálivu a z termálních parků a městečka Forio, ale také snímky zapadajícího slunce, je možné prohlédnout v následujícím přehledu :

Similar Posts:


 

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Komentujte tento příspěvek

Musíte se příhlasit pro psaní komentářů.