Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Rozárium v Olomouci je otevřené pro veřejnost – červen 2016.

Zastupitelům města Olomouce se zase podařilo udělat něco dobrého pro olomoucké obyvatele i návštěvníky města. Na začátku června roku 2016 byla veřejnosti představena nová investice do olomouckého rozária. Byla hotová již dříve, ale až rozkvetlé růže v červnu tomuto místu, této nové investici, dávají cílovou krásu, pohodu a skvělou relaxaci. V neděli jsem tam byl poprvé a brouzdaliště – naprojektované vodní plochy, byla plná děcek. Růže byly v plném květu a já neměl fotoaparát sebou. Takže až nyní, kdy je v týdnu volno pro pozorování a focení bez velkého počtu lidí, jsem toto místo navštívil a fotil.

dsc_5883_53763 Olomouc - botanická zahrada dsc_5904_53784 Olomouc - rozárium - pohled na kostel sv.Michala

A nechodil jsme jenom po tomto rozáriu. Ono je totiž přístupné už z Bezručových sadů přes lávku pod Michalským výpadem, který je hned za rohem vily Primavesi. A právě odtud jsou krásné pohledy na chrám sv.Michala s jeho typickými třemi kopulemi. To vstupujete do botanické zahrady, která byla otevřena bezplatně pro veřejnost. Na vstupech z obou stran jsou pokladny, ale neprodávají vstupenky, ale nabízí turistické informace, občerstvení a suvenýry.

dsc_5948_53828 Olomouc - rozárium - vstup do rozária dsc_5906_53786 Olomouc - rozárium

Zahrady se na noc zavírají. Takže když potřebujete uvolnit své pracovní nasazení, není nad to, zajít sem a kochat se krásou květů mnohobarevných růží, ale i další zajímavostí, které se nacházejí v původní botanické zahradě.

dsc_5919_53799 Olomouc - rozárium dsc_5921_53801 Olomouc - rozárium

A až si to projdete rozáriem, tak se vraťte do Bezručových sadů přes lávku za tenisovými kurty a po schodech vystoupejte směrem k zahradám na ochozu Filozofické fakulty.

dsc_5959_53839 zahrady na arkádách u filozofické fakulty dsc_5957_53837 zahrady na arkádách u filozofické fakulty

Tato zahrada už dozrála do své krásy a dokonce část vlastní filozofické fakulty má opravenou fasádu a je to tady úžasné, a kvetou tady zase i ty růže.
Takže ano, Olomouc má zase co nabídnout jeho návštěvníkům.

Více informací k rozáriu najdete na těchto webech :

www.olomouc.eu/aktualni-informace/aktuality/19425

www.tourism.olomouc.eu/leisure-time/olomouc-parks/cs/rozarium

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.