Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

GC 04 – výprava do wellnes hotelu v San Augustinu

Do San Augustinu jsme se vypravili dvakrát. Jednou ještě v době, kdy jsme neměli půjčené auto. To jsme se dopoledne váleli jen tak na písečné pláži u našeho hotelu Beverly Park a odpoledne jsme šli po promenádě do San Augustina aby jsme se podívali do hotelu Gloria Palace, kde jsme poleželi u bazénu, protože odpoledne se udělal taky pěkně, ale taky jsme sondovali jak se změnily podmínky pro pobyt ve wellnes. Podívali jsme se na střechu, jestli to tam je takové jak to bylo v roce 2013 a zjistili jsme, že jen ty výhledy jsou stejné a nádherné pořád, ale vše prošlo rekonstrukcí a podražilo nám i capuccino, které jsem si k tomu výhledu museli dát, jinak by to nebylo to pravé, pohodové.

DSC_3479_62270 pláže v San Augustinu hned po ránu DSC_2950_62242 pláže v San Augustinu, když je pod mrakem

No a po druhé jsme tam šli po té co jsme zase vrátili půjčené auto a byla potřeba se neválet jen tak na pláži.
Tento den byl také dnem mých narozenin a podle toho vypadal. Ráno vyšlo slunce hned na modrou oblohu. Já se kochal jeho východem. Pak přišla gratulace z Olomouce a taky informace, že tam je ledovka. No a tohle byl jeden s impulsů, proč jsme jeli na Kanárské ostrovy, abych totiž měl jednou také oslavy v teple, jako každý kdo se na jaře a v létě narodil.
Před námi den, kdy v plánu nebylo nic, jen se válet u vody.

DSC_3487_62278 hotel Gloria Palace a vedle je SPA DSC_3496_62285 areál hotelu Gloria Palace

Tím to sice začalo, ale jaksi se to měnilo k lepšímu až nejlepšímu řešení pro takový můj významný den. Dopoledne jsme na sebe dali plavky, přešli ulici a už jsem se koupali v oceánu. Voda takových 22 st.C, na slunci to pálilo a byl teplý vzdoušek. Šli jsme se houpat na vlny oceánu, který byl v odlivu, takže jen takové příjemné houpání s výškový rozdíl i 1,5 metrů. Ve 12.30 jsme se vrátili na pokoj dali si další přípitek rumového opojení s pepsicolou a vymačkaným pomerančem, k tomu zobali buráky a uzený sýr. Ve 14.00 jsme se vydali do San Augustina, což je takové 2 km po promenádě a pak do kopce k hotelu Gloria, kde už jsme jeden z pěkných a teplých dnů bez auta leželi u bazénu. Tentokrát to bylo tak, že jdeme jen do wellnes, které tento hotel má.
Zjistili jsme, že za 2 hodiny pobytu v bazénech, kde je nespočet trysek na záda, na nohy, výřivky, Jacuzzi, no prostě vše, co je moc dobré k regeneraci těla. A k tomu to bylo vše v provedení teplá a slaná mořská voda. Po základním dotazu, kolik to tu stojí, byla informace na osobu a 2 hodiny 24 eur. Po dotazu jak dlouho můžeme přetáhnout, tak zněla odpověď tak o 1 hodinu maximálně. Při odchodu jsme zjistili, že tohle tu nikdo neprověřuje, jak dlouho jste pobyli. No a poslední dotaz byl, nemáte náhodou slevu na to, když mám dnes narozeniny ?
Ano to máme, ale musíte počkat, já to ještě nedával do počítače. No a mladá slečna či paní, to vše naťukala, mladého zaučujícího se hocha to učila také, a vyšla z toho jedna zajímavá a hodně příjemná informace a výsledek. Na stůl jsem položil 50 eur, jako že za dva to dá 48 eur. A následně jsem zpět dostal 10 x víc tedy 20 eur. Až jsme odcházeli studoval jsem účtenku.
Já na ní měl hodnotu 0 eur, žena pak i s daní za dvě procedury jako celek 30 eur. Takže dobrý typ je ten, že na Kanáry jeďte tehdy, když máte narozeniny a ušetříte, nebo vybude na místní víno, což byl náš případ. Ještě než jsme si to při červeném španělském vínu ze Sevile užívali, tak jsem zašel do hotelu Tropikal u autobusového nádraží, což je jen kousek od našeho hotelu a včera večer jsme tam zabloudili, když jsem odstavili zapůjčené auto. Hotel už z venku je mocně a barevně osvětlen. Ve vestibulu veliký betlém, když se blíží ty vánoce a v areálu kolem bazénu byla pak každá palma s prosvětlenými kmeny, nasvícené sochy v různých barvách, no prostě paráda pro oči které milují kýče z pohádek, a to ti Němci co tu bydlí asi milují. Včera jsem neměl fotoaprát, takže dnes jsem to nafotil, aby se vědělo, co na Vás na Gran Canarii můžete taky čekat.

No a den nám končí, zítra je ještě jeden plán a pak už se další den v sobotu bude odlétat.

DSC_3525_62310 areál hotelu Gloria Palace - bazény kde jsem byli celý den DSC_4653_62320 tak tady jsme si to užívali - SPA při hotelu

Snímky pořízené z opakovaných výprav do San Augustina :

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.