Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Ráno 27.11. byla neděle a my po bohaté snídani vyrazili na obchůzku pláže směrem kolem písečných dun až do Maspalomas.
Voda v oceánu měla 21,6 st.C, na slunci to peklo a bylo kolem 33 st.C. Brali jsme to jako pohodovou vycházku, takže jsme i občas poleželi a sledovali cvrkot na pláži. Davy nedělních turistů mluvících Německy, Švédsky, Norsky, Dánsky, Rusky, Polsky, Anglicky a dva pozorující Češi.

DSC_2827_60712 hotel Beverly Park, kde jsme bydleli DSC_2828_60713 vstup na pláže pod hotelem Beverly Park

Možná tu prošli i ti co s námi přiletěli a bylo jich celé letadlo, ale byli mezi nimi i „darmošlapové“ co vlekli těžké golfové hole, a ti se určitě už věnovali plácání do míčků na některém krásném zeleném hřišti.
Jak jsme se dopracovali do míst vzdálených hotelům, začalo se to míchat s nudisty a nudistkami a bylo co pozorovat a obdivovat jak to ten pánbíček rozrůznil, takže co osoba to jiná vizáž a profilová stavba od hlavy až po paty, v plné své nahotě.

DSC_2842_60722 písečné pláže do Maspalomas DSC_2852_60725 písečné pláže do Maspalomas

Když jsme obešli roh pláže, tedy, kde je skutečný konec ostrova, kde byli značně vysoké vlny a nebylo plavčíka co by hlídal, jen cedule koupání a vstup do oceánu zakázán, tak ta nahota získávala většinu, až se to změnilo ve volejbalové klání naháčů, co se radovali z volnosti pohybu a velké svobody projevu. Tady jsme se jednoho turnaje zhostili jako diváci, když jsme se vydrápali na jednu z nejvyšších dun, tak asi 25 m vysokou a odtud pozorovali volejbalové klání a třeba i naháče, co byl oděn jen zavěšeným foťákem.

DSC_2890_60748 písečné duny u Maspalomas DSC_2884_60745 písečné duny u Maspalomas - volejbalisté v rouše Adamově

No a já fotil měnící se světlo nad dunami a na horách v pozadí a bylo to krásné a velmi pohodové vyčkávání až z nás opadne únava, protože až na toto místo to bylo takových 5 km v písku a vlnkách při pláži.
Když bylo kolem 15 hodiny, dospěli jsme k místu pod majákem v Maspalomas. Tady to vřelo a vře, protože tu je jedno pohoštění za druhým a lákají na každém kroku aby jste ochutnali co dobrého mají k snědku a k pití.
Pod majákem jsem v roce 2013 viděl písečnou sochu, či sousoší „poslední večeře páně“.

DSC_2905_60760 písečné sochy v Maspalomas pod majákem DSC_2903_60758 atmosféra v Maspalomas

Když jsem to sdělil osobě co totéž nafotila v roce 2009, tak to bylo bráno jako samozřejmost. A tak jsme byl zvědavý jestli to tam před vánocemi ještě bude, ale už nebylo. Je tu nová doba, a tak tam byl místo Ježíše a 12 apoštolů občan Sympson, flákající se na lavečce, a byli tam jednooké stvůry z dnešních populárních pohádek, co já už neznám, no prostě je nová doba.
Ale krámy kolem, hotel s bazény, kde je vyhřívaná voda, to tam je pořád. V obchodech vše co si člověk vymyslí.
No a tak jsme se dobrali k autobusovému nádraží a za 1,40 eura jsme se vrátili na hotel, když jsme snad projeli všemi ulicemi v okolí, protože autobusová linka číslo 25 to brala uličku po uličce až k našemu hotelu.
Co jsme museli pochválit na této autobusové dopravě je ta jednoznačnost, kam Vás to doveze a kudy, kolik to bude stát a jak často to jezdí na dané trase.
Platí se u řidiče a je to v přijatelných cenách. No a tak jsme si vyzkoušeli cestování autobusem a víme kde vystupovat a kde nastupovat u našeho hotelu. Je to dobrá průprava na další dny našeho pobytu, protože tentokrát tím autobusem hodláme jet vícekrát.

Snímky pořízené z procházky kolem písečných dun do Maspalomas :

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.