Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Osmé setkání s přáteli z Kanady v roce 2009.

Při sepisování vzpomínek na tento rok 2009 jsem zjistil, že podzimní setkání v Roudnici nad Labem jsem již zpracoval, ale opět to bylo bez odkazů na krásné webové stránky našich Českých měst. A tak i zde zařadím jen výčet navštívených míst a odkaz na webové stránky, kde lze dohledat detailní informace o městě či o navštíveném místě.

Na jaře tohoto roku 2009 jsme se setkali v Olomouci a pak autem jeli do Beskyd. Kdo je už navštívil, určitě mi dá za pravdu, že když vyjde počasí, tak to jsou krásná místa naší vlasti, kam se vyplatí vracet a užívat si to tu.
První naše zastavení bylo prosté, bylo to ve městě Hranice na Moravě. Bylo to proto, abych hostům z Kanady ukázal, jak umí upravit zámek na městský úřad.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA radnice - zámek v Hranicích na Moravě SAMSUNG DIGITAL CAMERA nádvoří radnice - zámku má prosklenou střechu

No a potom už jsme jeli a jeli, až jsem zaparkovali na Pustevnách. Dnes když vzpomínám, tak se probírám fotkami, které jsou už hodně vzácné, protože jedna z nejkrásnějších staveb od architekta Jurkoviče, dům Libušín nám vyhořel a bude dlouho trvat, než se dostane no původní podoby.
Krásy této lokality si ale můžete také dohledat v mých vzpomínkách na webu www.cestotipy.cz/2011/listopadove-putovani-za-inverzi-na-pustevny-a-solan/ , kdy jsem tady byl v zimě. Ale i na oficiálních stránkách www.pustevny.cz/o-pustevnach/pustevny/

SAMSUNG DIGITAL CAMERA je jich tu víc které postavil arch.Jurkovič SAMSUNG DIGITAL CAMERA a to je chata Libušín, která nedávno vyhořela

Sjeli jsem z jednoho vrcholu Beskyd abychom hned vystoupali na druhý vrchol Soláň a navštívili jsme tady galerie a nadýchali se čerstvého vzduchu. I do této lokality se vracím a proto se dovíte něco z webu www.cestotipy.cz/2014/krasne-udoli-velke-karlovice-v-roce-2014-a-vzpominky-na-doby-drivejsi/ . Základnou může být nově rekonstruovaný hotel na Soláni a pak už jen procházky d okolí. To vše je na webu www.hotelsolan.cz/cs/vylety/

SAMSUNG DIGITAL CAMERA na Solání u informačního centra SAMSUNG DIGITAL CAMERA a jsme na Soláni u chaty na Čartáku

A to ještě i na dalším vrcholu na Kohutce. Už jsem dal odkaz na toto místo při odkazu na Soláň.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA procházka po hřebeni Javorníků kolem chaty Kohutka SAMSUNG DIGITAL CAMERA chata Kohutka

Navečer jsem se vrátili do Olomouce a ráno opět vyrazili, ale tentokráte do blízkého okolí.

Naše první zastavení bylo na zámku v Úsově, ale pak jsem jim ukázal také místní židovský hřbitov a opravenou synagogou. Na tomto webu je pak vše co lze v okolí navštívit : www.usov.cz/msp/id_osnovy=5576&p1=5576

SAMSUNG DIGITAL CAMERA zámek Úsov SAMSUNG DIGITAL CAMERA sinagoga v obci Úsov

Z Úsova to je kousek kde je z dáli krásný zámek, ale který nemá valné pověsti, přesto že se jmenuje Mírov. Až k bráně se nedostanete a za dálky to je malebný zámek na pořádném kopci. Sám jsem překvapen jaký odkaz jsem si našel www.vscr.cz/veznice-mirov-23/

SAMSUNG DIGITAL CAMERA malebný hrad Mírov - známá to věznice SAMSUNG DIGITAL CAMERA pohled z podhradí cestou ke Svojanovu

Od něj pak je krásné údolí, kde roste plno hřibů a dojedete na Svojanov – přehradu. No odtud už jsem naše přátele vezl do Litomyšle. Vše o zámku najdete zde www.zamek-litomysl.cz/ .

SAMSUNG DIGITAL CAMERA vše krásné z Litomyšle SAMSUNG DIGITAL CAMERA zámek v Litomyšli

Toto město je už tak vyšperkované, že ani už více být nemůže, ale zase jsem se dočetl, že tu je něco nově rekonstruovaného, takže se dá opakovaně zase navštívit. Z Litomyšle už jsme naše přátele naložili v České Třebové na vlak a my se zajeli podívat do blízkých Svitav, protože tady jsme ještě nebyli. ( www.svitavy.cz/cs/m-31-historie-mesta/ )

SAMSUNG DIGITAL CAMERA město Litomyšl SAMSUNG DIGITAL CAMERA město Svitavy

Protože vzpomínky na podzim jsem již publikoval na webu
www.cestotipy.cz/2014/podzimni-vylet-do-roudinice-a-okolnich-mest/
mohu jen pro upamatování sepsat navštívená města Roudnici, Louny, Žatec, Kadaň a Teplice v Čechách. A protože jsem už při sepisování vzpomínek uměl dělat odkazy na webové stránky, je tu už vše k dispozici.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA pohledy na město z vyhlídkové věže SAMSUNG DIGITAL CAMERA ve městě Louny - Žatecká věž

SAMSUNG DIGITAL CAMERA město Žatec SAMSUNG DIGITAL CAMERA město Kadaň

SAMSUNG DIGITAL CAMERA lázně Teplice v Čechách SAMSUNG DIGITAL CAMERA město Teplice v Čechách

A vzpomínky na setkání v roce 2009 jsou u konce. A už vím, že setkávání s našimi přáteli nebylo ku prospěchu jen jim, ale že jsem s nimi i my uviděli kus krásného Česka.
A mohu jen sdělit, že nápady kam příště zase vyrazit beru na velmi krásném webu www.ceskatelevize.cz/porady/1126666764-toulava-kamera/area.asp?area_id=1 , který je také prezentován v televizním pořadu. Ale taky tady je web s přiléhavým názvem Kudy z nudy a je to www.vyletnik.cz/kudyznudy/ .
A pokud by jste chtěli najít ještě něco navíc, pak to je velmi jednoduché napište si www.seznam.cz a do okénka pro vyhledávání zadejte jméno pro hledané místo a vyjede Vám tolik odkazů, že u toho počítače strávíte třeba i celý den.
Vzpomínky na roky 2010 až 2014 už jsou sepsány a proto je najdete tehdy, když si mezi hesly – tagy najdete heslo Český dialog a vyjedou vám všechny společné výlety s našimi přáteli z Kanady a poznáte tak nahrubo nějaké to místo v té naší krásné zemičce.

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.