Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Vzpomínka na velikonoce v Bešeňové v roce 2007.

Vzpomínka na velikonoce v Bešeňové v roce 2007.

Je čas, kdy nelze někam vyjet a tak abych nezakrněl, vzpomínal jsem na setkání s přáteli z Kanady a tím pádem hledal databáze fotografií z těchto setkání a zjistil jsem, že mám fotky z velikonočních svátků trávených na Slovensku v Bešeňové z roku 2007. A nález mě hodně pobavil, protože jsem se hned pustil do srovnávání toho, co jsme v této lokalitě viděli a zažili v roce 2013. Můžete porovnat se vzpomínkou z roku 2013 na tomto odkazu :
www.cestotipy.cz/2013/co-lze-zhlednout-pri-navsteve-prehrady-liptovska-mara/

V roce 2007 tady bylo málo, tedy určitě méně, návštěvníků jako v roce 2013, ještě to nebylo tak rozsáhlé koupaliště a tehdy jsem se dostal i do prostor, které byly v roce 2013 přístupné jen za zvýšený poplatek.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA na termálním koupališti v Bešeňové SAMSUNG DIGITAL CAMERA na termálním koupališti v Bešeňové

Stejně tak dopadlo srovnání s lázněmi v obci Lúčky.
Tehdy jsem bydleli v soukromí a platilo se ještě slovenskou korunou, bydlení bylo prosté ale postačující, v roce 2013 jsem se tam jeli taky podívat a bylo znát, že pronajímání v této obci se bohatě vyplatí.
Ale tehdy to bylo na velikonoční svátky a tak jsme se dokázali o pobratřit, protože manželka už ví co to je „polévačka“ a naši pronajímatelé zase ví co to je „šmigurst“ a co se při tom říká za českou koledu. Samozřejmě, že k pobratření pomohla místní borovička.
www.besenova.cz/termalni-koupaliste/
No toto vzpomínání je ale také o tom, že lze občas zajet na stejné místo, protože všechno je jinak a uvidí se i jiná místa v okolí.
Cestou do lázní a hlavně pak z lázní Lúčky jsme tehdy v ten velikonoční čas mohli vidět krásné sněhové vrcholky Nízkých Tater. Tehdy se o termálních bazénech ani nezdálo.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA lázeňská budova v obci Lúčky v roce 2007 SAMSUNG DIGITAL CAMERA vodopády v obci Lúčka

Kolem místního vodopádu se vše proměnilo do parkové úpravy, jen se ty vodopády jevili v větší kráse, protože přibylo vápencových sedimentů.
www.laznelucky.cz/cz

Tehdy v roce 2007, ale i v roce 2013 jsme se zajeli podívat do obce Leština, kde stojí krásný kostelík. Ale ani jednou se nám nepodařilo podívat se dovnitř. Ale prostředí kolem je romantické a stojí to za zastavení.
az-europe.eu/cz/lestiny/g

SAMSUNG DIGITAL CAMERA krásný dřevěný kostel v obci Leština SAMSUNG DIGITAL CAMERA krásný dřevěný kostel v obci Leština

Cestou do Leštiny jsme se pokochali vrcholem Velkého Choče, ale taky cestou jsme objevili louky plné kvetoucích ocúnů. Což v létě k vidění není.

Když jsem se pak vraceli, zajeli jsem se podívat do vesnice zapsané mezi památkami UNESCO, a to do Vlkolince.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA rozkvetlá louka SAMSUNG DIGITAL CAMERA výhledy na Nízké Tatry o velikonocích roku 2007

Vyšlo nám krásné počasí a tak odbočení z Ružomberoka do této obce stálo za to.
www.vlkolinec.sk/

Co bych dodal na závěr je to, že na Slovensku je těch krásných míst mnohem víc a mám nějaké ty plány tuto zemi více poznávat. Když si zadáte do vyhledávače heslo Slovensko, najdete 9 vzpomínkových článků, ale budu se snažit jich mít více. Dříve jsme na Slovensko jezdili častěji, ale to se fotilo jen černobíle či na diapozitivy, takže není co zpracovat do současné podoby.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA objevujeme krásnou vesnici Vlkolinec SAMSUNG DIGITAL CAMERA objevujeme krásnou vesnici Vlkolinec

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.