Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Sluňákov – místo pro ekologické aktivity – září 2014.

Zase tu je sluníčko babího léta a proto vyrážím po nových cyklostezkách z Olomouce do Horky na Moravě abych si prověřil skutečnosti kolem nových aktivit na Sluňákově za obcí Horka na Moravě.
Přímo z centra města Olomouce se dáte kolem fotbalového stadionu k hotelu NH a pak už jen po cyklostezce kolem náhonu až k odbočce na Poděbrady, kde se nyní dá dobře osvěžit a občerstvit. Za odbočením u železničního přejezdu ale pokračuje zcela nová cyklostezka podél železniční trati do Příkaz a ta Vás dovede do Horky nad Moravou. Za obcí směrem na Střeň už narazíte na směrovky ke Sluňákovu, kde to v den mé návštěvy skutečně žilo mládím. Podrobnosti o tomto místě ekologických aktivit najdete na webu
www.slunakov.cz/index.php?1-1002×911 a prohlídka po místních steskách skutečně stojí za to, zejména, když se příroda kolem barví podzimem. V okamžiku mého příjezdu zde stál autobus a z něj se vyrojila spousta dětí školou povinných aby spolu s učitelským personálem prošli vše co je tu k vidění a dověděli z úst místních odborníků na ekologii něco o daném místě a přírodě kolem. Já si to obešel a nafotil, bez výkladu, který se tu ale dá zajistit podle uvedeného webu.

dsc_6585_32002 Sluňákov - Horka nad Moravou - původní ekostavba dsc_6603_32020 Sluňákov nové parkové úpravy a stezky - povídání o přírodě v dómu

dsc_6592_32009 Sluňákov nové parkové úpravy a stezky dsc_6631_32046 Sluňákov nové parkové úpravy - dům přírody

dsc_6647_32062 Sluňákov nové parkové úpravy dsc_6640_32055 Sluňákov nové parkové úpravy

A já pak pokračoval po cyklostezce dál až do místa nazvaného U tří mostů a zde se odbočí k Lovecké chatě, která leží u palouku ve Starém lese při CHKO Litovelské Pomoraví. V týdnu tu bývá živo a je zde jízdárna, pro děti vyžití u domácích zvířátek a na prolézačkách, ale v pondělí byl klid, protože tu je zavírací den.

dsc_6669_32083 Lovecká chaty v pondělí je bez lidí dsc_6668_32082 domácí zvířátka u Lovecké chaty v Horce nad Moravou - Starý les

Pak už jen jízda lesem až do Horky nad Moravou projet obcí a pak zase na cyklostezku směr Olomouc. Dá se to projet parkem či přes město. Já si zajel v Řepčíně na chutné obědové menu a pojedl v pěkném prostředí a ještě venku na čerstvém vzduchu. Našel jsem web www.penzionno1-ubytovani-olomouc.cz, takže i ti co jsou mimo Olomouc si tento zážitek mohou projít už beze mě. Ale protože se blíží podzimní výstava Flory, zajel jsem na hlavní alej ve Smetanových sadech abych zjistil jak běží přípravy.

dsc_6680_32094 hlavní alej ve Smetanových sadech v Olomouci dsc_6691_32105 rybníček ve Smetanových sadech

dsc_6692_32106 parkové úpravy u pavilonu E a G dsc_6701_32115 parkové úpravy u pavilonu E a G

Když je pěkný podzim a babí léto k tomu, pak musím procházku parkem jen doporučit. Prostě Olomouc může být na své parky hrdý. Současné květinové úpravy na hlavní aleji nemají žádnou chybu a v zahraničí to mohou jen závidět. Však si nahlédněte na web: tourism.olomouc.eu/leisure-time/olomouc-parks/detail=699/ . Můžete se pokochat krásnou OLomoucí jen tak od stolu, protože webové stránky www.olomouc.eu jsou perfektně zpracované, přehledné a se spoustou fotogalerií.

Tak tady je ve fotodokumentaci dnešní den.

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.