Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Den třetí spojený s návštěvou ZOO – Loro parku.

Je pondělí 3.března a my jsme v Puerto de la Cruz třetí a poslední den a ještě bez půjčeného auta. Proto ještě jednou vyrážíme dolů k oceánu, abychom navštívili největší místní atrakci , Loro park, který je na konci města. Bereme to zase z kopce, ale jinou cestou, takže už máme dojem, že to tu asi i známe. Nebylo to daleko, všichni tam šli a jeli, spousty autobusů, spousty aut. Parkoviště k tomu na míru pořádně velké. Vstupné hodně vysoké, ale pak musíme uznat, že cena odpovídá výkonu, tedy, že tady bylo možné prožít celý den, nenudit se a vidět nevídané.

dsc_0627_24467 pak je tu pavilon Pinguinů dsc_0704_24499 pak se předvede šest cvičených delfínů

dsc_0734_24510 a v dalším pavilonu zažijete show se šesti kosatkami dsc_0785_24526 a pak přijde to co je tu nej, to je velká volná voliéra s papoušky

V ceně 33 eur je totiž předvádění cvičených lachtanů, cvičených papoušků, šesti delfínů a šesti obrovských kosatek. Navíc pak ještě film na velkém plátně se zvuky pralesa, který nám sdělil, že veškeré zisky z provozu parku jdou 100 % na záchranu ohrožených druhů. Park založila Thajská královská rodina a je tu od roku 1992. Nádherné prostředí, květin, rybiček a ryb v obrovských akváriích, pak všechny druhy papoušků z celého světa a k tomu obrovská voliera, kterou procházíte v korunách a ten papoušek si dá žrádlo právě s misky vedle vás či jen tak si Vám sedne na zábradlí vedle vás. Takže fotíte a fotíte, pak jen vyberete to, co se podařilo. Najdete tady obrovské želvy, bílého tygra a hned za vchodem se nudí za sklem mohutné prošedivělé gorily. O kousek dál dovádí či lenoší rodinka šimpanzů a je to jako v rodině, tátové se vyvalují a chrápou, sem tam se podrbou na zádech a matky mají v náručí své potomky a něžně je obírají o blešky či jiné drobnosti. Hlady se tu umřít nedá, jen ty ceny, ale i tak jsme to vydrželi, protože na plácku plném svěží zeleně , kde se probíhali růžoví pelikáni jsme si dali starší rohlík a suchý salámek. No prostě návštěva nám za ty peníze stála za to. No a pak jsme se do města svezli Loro vláčkem za grátis cenu, takže nás pořádně provětral. No a pak už jen zase to klasické šlapání do pořádného kopce k hotelu. Už to patří k pobytu na tomto hotelu Acuario.

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.