Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Na ostrově Corfu – 25.září 2013 s půjčeným vozem fiat punto.

Zcela náhodou jsem si vyzkoušel odkaz na webových stránkách www.korfu-pujcovna.cz. A ono to fungovalo a dokonce mohu potvrdit, že to bylo spolehlivé a za rozumnou cenu v relacích k nabízeným denním výletům po ostrově. Půjčený vůz pak měl tu výhodu, že jsme jezdili ve třech osobách, zastavili a jeli kam nás náhoda nasměrovala a vrátili jsme se vždy na čas potřebný k tomu, abychom získali ještě výbornou večeři na hotelu. Proto tuto službu mohu jen doporučit, zejména, když si vyberete k pobytu tak zapadlé místo, jako byl romantický záliv Agios Georgios, kam normální autobus jezdí jen po určené a zdlouhavé trase a zelená autobusová linka s menším autobusem dojíždí jen 4x za den, či v sobotu jen 2 x a v neděli vůbec nic nejede a dostanete se sní jen do hlavního města Kerkiry.
A tak se stalo, že v 9.30 stálo před hotel auto Fiat Punto a přijel agent, který sepsal smlouvu, vysvětlil ovládání, já zaplatil doplatek 105 Eur, protože po internetu jsem platil na účet 11 eur už v Česku. Objednával jsme dva dny před odjezdem na dovolenou a to ještě v pátek. A vše proběhlo ještě ten samý den. No prostě služba jaká má být. Obdržel jsem také malou mapku ostrova s vyznačenými červenými a žlutými cestami podle níž jsem pak hned vyrazil na první výpravu. Byla dlouhá jen 79 km. Jeli jsme okolo severní části ostrova a navštívili oblast u města Sidari s pískovcovými útesy, podívali se na pláž u města Roda, zajeli do malebného městečka s historií, do městečka Kassiopi. Odtud jeli po pobřeží na jih a z hlavní odbočili do zálivu pod obcí Kocoura a pak ještě do obce Kalami, kde stojí dům kde žil a psal proslavený anglický spisovatel Durell. Pak jsme zavzpomínali u apartmánového komplexu v Barbati, kde jsme byli na dovolené v roce 1995. Pak jsme to vzali zkratkou požlutě značené silnici z neznámými a špatně značenými odbočkami na město Skripero a pak přes obec Pagi do našeho hotelu v zálivu Agios Georgios.
Užili jsme si koupání v jednom ze zálivů na Sidari. Tam je totiž možnost si proplout i jeskyní ve které jsme byli také před těmi 18 lety. Vše se za tu dobu hodně změnilo, jsou tu nové pláže, hotely, mluví se tu tak hodně rusky a lze tedy odvodit, že to tu je asi i pěkné.

dsc_0197_21043 dsc_0189_21037

Ve městě Roda jsem si porovnal také nabízený hotel s možnostmi pro koupání, ale zjistil jsme, že by tato volba byla přímo katastrofou, protože jen tuctová pláž, daleko od hotelu a hotel blízko hlavní komunikace ve městě.

dsc_0232_21076 dsc_0233_21077

V městečku Kassiopi to bylo to pravé romantické místo pro dovolenou, kde by se to dalo dobře a pohodově užívat.

dsc_0245_21087 dsc_0250_21092

Náhodné zastavení nad zátokou Kouloura a prohlídka romantického přístavu s malými rybářskými lodičkami a stylovou tavernou to bylo něco, kam se dá doporučit zastavení.

dsc_0270_21110 dsc_0287_21125

No a navíc na rozcestí z hlavní silnice jste upozorněni na bílý dům anglického spisovatele Durella v obci Kalami. Kdo že to byl, se dovíte na tomto odkazu http://cs.wikipedia.org/wiki/Gerald_Durrell A zase to samé, hned vám bude zřejmé, proč se mu tady líbilo a o čem to psal. Všude jsou totiž malé figurky zvířátek. No prostě anglicky pojatá romantika.

dsc_0292_21130 dsc_0299_21135

Horší to bylo v místě, které jsme hned poznali u obce Barbati, kde jsme trávili krásnou dovolenou ve studiu v samostatném patrovém domku. U bazénu bylo vždy občerstvení, přísný tehdy postarší majitel dbal na čistotu a pořádek. Měl vizi, že se rozšíří zázemí až na hotel, ale jaksi mu to nevyšlo a na fotkách poznáte, že to fakt dopadlo špatně, a je to tak jak to bylo před 18 lety, a postupně to upadá, jen české nápisy se zákazy tu zůstaly bez poskvrny.

dsc_0303_21138 dsc_0306_21141

Po tomto náhledu do krizového stavu jsme už jeli jen domů po žlutě značených cestách přes obec Adios Markes, obec Ano Korakia na Skripero. Užili jsme si malé dobrodružství, když není žádné směrovky a musí se jen po citu, protože je v obcích po poledni klid, nikde ani živáčka. Ale našli jsme cestu po několikerém otáčení a v 17.30 jsme se už jen dostali do moře a bazénu a pak na dobrou večeři. Ale hned po té jsme nasedli do auta a vyjeli si na konec pláže na vrchol hřebene nad pláží s obcí Alionas a z druhé strany s výhledem na obec Arillas. A co nás tak hnalo, byl to překrásný západ slunce nad jónským mořem a i obydlené a malé ostrovy v něm, které po západu slunce začaly rozsvěcovat ulice.

dsc_0320_20928 dsc_0349_20955

Den končil s hodinovým zpožděním proti Česku. Utratil jsem cestou za benzin 30 eur abych na druhý výlet měl plnou nádrž, když jsem natankoval litr za 1,689 Eur, tedy celkem 18,31 litrů. A bylo to cena nejnižší, jakou jsem mohl vypozorovat u jiných benzinek, které tu stojí skoro v každé obci.

Tady je fotogalerie pořízená na jednotlivých zastávkách při jízdě kolem severní části ostrova Corfu.

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.