Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Termální vody v Buk Furdo na podzim 2012

Termální vody v Buk Furdo i v listopadu 2012 udělají dobře opotřebovanému tělu.

Předpovědi počasí od 8.11. do 11.11. pro české území nic moc, tak proč to nezkusit trochu jižněji v Maďarských termálech v Buk Furdo. Už jsme tam byli vícekrát a víme, že v termál-campu to bude za jednu cenu. To je za ubytování i volný vstup do bazénů. Stálo to v přepočtu na osobu 383 Kč. Jen samotný vstup vyjde na 220 Kč. Takže proč ne právě tam a cestou se dá zase někde zastavit a podívat se na to jak o své památky pečují Rakušané či Maďaři. ( Pobyt v lázních i s fotkami jsou v již publikovaném článku z 6.3.2012 – Březnové srovnání pobytových zážitků v termálních lázních Buk Furdo.)
A tak tedy plán cesty byl tentokrát směrován na Břeclav, kde mohu doporučit zastavení u zámku či v moderním kostele a pak určitě v Poštorné u kostela neboť jde o velmi zajímavou kostelní stavbu, školu a faru.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA zámek v Břeclavi DSC_1702_14740 kostel v Poštorné

Odtud jsme měli zamířeno do Rakouska směr na Marchegg a k mostu přes Dunaj u města Hamburg, kde to stojí projít jak zajímavém městečku pod hradem, tak v lázeňském středisku Bad Deutch-Altenburgu. Dunaj přejíždíte po zavěšeném mostě a hned za ním vás upoutá kostel umístěný uprostřed překrásného hřbitova.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA kostel na hřbitově nad Bad-Deutch Altenburgem SAMSUNG DIGITAL CAMERA ve městě Hainburgu

Tentokrát jsme tuto doporučenou zastávku projeli, protože jsme tu už jednou byli v době, kdy vše kvetlo. Další směr jízdy byl na obec Kitsee odkud je velmi zajímavý výhled na Bratislavu a bratislavský hrad. Jen tak mimochodem, když se podíváte do mapy, je to téměř souběh s cestou přes Slovensko, jen s tím rozdílem že po Rakousku je cesta málo frekventovaná a povrch zcela perfektní. Když pak budete přijíždět do Zurndorfu můžete obdivovat rozsáhlé pole s větrnými elektrárnami.

Naše zastavení už ale bylo v městě Frauenkirchen, kde je mohutný a krásný kostel.

DSC_0036_14704 před kostelem ve Frauenkirchenu DSC_0041_14708 interiér kostela ve Fraunkirchenu

Za obcí Pamhagen překročíte hranice s Maďarskem a můžete si jít prohlédnout překrásný zámek Esterháziu ve Fertodu. No a pak už to je jen kousek do města Buk, které bylo jmenováno městem až v roce 2007. A pak jen 4 km a jste v lázeňské lokalitě s termám a hotely, ale i s golfovým areálem.

DSC_0058_14672 od roku 2012 zcela nová úprava kolem pramene s vodou na pitný režim DSC_0062_14676 haly sloužící k odpočinku a dřímotě po teplé koupeli

Povídání o lázních a možnostech pořádně si to tu užít jsem popsal již v dřívějším článku. Jen se ale zmíním o tom, že největší množství lidí tu je v sobotu, kdy jedna várka končí a je tu už i várka nových turistů. Pohodové množství pak bylo ve čtvrtek a pátek. To pak převládá v tom randálu už jen jazyk český. Camp je prázdný a klidný. Sociální zázemí na vysoké úrovni. Ale pozor jsou zde i další campy, kde platíte za pobyt a pak ještě za vstupy na bazény.
A když se končí, tak to znamená, že do 12.00 hodin musíte opustit na turniketu areál bazénů, jít na recepci provést platbu a do 13.00 hodin camp opustit. Počítačová evidence neumí odpouštět, tak pozor na to.

DSC_0098_14721 před kostelem v Fertoszeplaku DSC_0100_14723 před kostelem v Fertoszeplaku

No a jedeme zpět v nedělním prosluněném dni s tím, že máme v plánu kouknout se taky jednou do Bratislavy. Cestou jsme u Fortnu odbočili na Fortoszeplak abychom se podívali na krásné poutní místo se skanzenem a kostelem, který se vypíná nad okolní maďarskou rovinou.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA zámek Esterhazyu ve Fortodu SAMSUNG DIGITAL CAMERA zámek Esterhazyu ve Fortodu

Zámek Esterháziu už známe z dřívějších výletů a tak se zastavujeme až v místě, kde se dá nafotit výstavba nových větrných elektráren.

DSC_0124_14619 pohled na hrad, tam se ještě musíme zastavit DSC_0145_14639 výhled tu je i z parlamentní restaurace, kde denní menu je jen za 4,95 Eur

Pak zajíždíme do obce Kittsee a přes Jarovce se dostaneme mimo dálniční síť do Bratislavy. Slunce zapadá a tak co můžeme vidět nejkrásnějšího, než vyjet na Slavín a k hradu a pak se kochat západem slunce a koukat se na Dunaj pod námi.

DSC_0136_14631 nádherně osvětlený a nádherně opravený hrad DSC_0160_14653 na osvětlené ulice pod námi

Když se to vydaří i vám, pak tento okamžik se zapadajícím sluncem nemá chybu. Můžeme být spokojeni, zase nám to tak jaksi vyšlo. Cestou tam jsme najeli 338 km, cestou zpět pak i se zajížďkou do Bratislavy 352 km.
No a co vše jsme tedy cestou mohli spatřit to si prohlédněte na přiložené fotogalerii o cestování do lázní a zpět s doproučením na zastávku a prohlídku zajímavých míst.

Taky něco o podzimním pobytu v lázních či v okolí na golgovém hřišti.

A taky doporučení k návštěvě Bratislavy, zejména když vyjde počasí a vy stihnete zapadající slunce nad Dunajem.

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.