Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Výlety v okolí Zuberce při Západních Tatrách.

Výlety v okolí Zuberce při Západních Tatrách.

Když obdržíte jako dárek pobyt v Zubeni na kolibě Jsou, pak to lze využít mnoha způsoby. Buď se jen flákat a využít vše co na této kolibě k regeneraci ducha i těla nabízejí a nebo už cestou tam realizovat prohlídku hradu v Oravském Podzámku, či zastavit v obci Podbiel a nebo si zajet jen 3 km za Zuberec a navštívit skansen Oravské dediny. No a jiné zastávky či výlety už mám zapsané v samostatných vzpomínkách na Roháčskou dolinu či na Vychylovku a úvraťovou lesní železnici, či zastavení v Bytči či výlet do Zakopaného a do termálu v Bešeňové či Lúčkách nebo denní výlet do Roháčské doliny.
Takže nyní o zastavení při cestě na Oravském hradě.

DSC_0401_18541 cestou jsme zastavili na Oravském zámku DSC_0422_18554 no prosím už bez komentáře

Byl tu pořádný frmol, přesto že bylo úterý. Na pokladně nám byl napsán vstup do hradu s výkladem na 11.40 hodiny a že to potrvá 80 minut. Trvalo to celé dvě hodiny a výklad byl dokonalý, ale protože na hrad pouštěli výpravy po 50 lidech každých 10 minut, muselo se občas čekat na vykřížení těch davů lidí. Podle důvěrné informace naší vzorné a důkladné průvodkyně to je denně až 2000 lidí. A ti všichni na tomto hradě překonají na 660 schodů. Na www.oravskyhrad.sk se dovíte více.

DSC_0425_18557 no prosím už bez komentáře DSC_0430_18560 ve vrchních prostorách pak je výstava o životě, archeologii, přírodě a tak podobně

Pro nás kdy jsme tu byli poprvé to bylo něco zcela jiného, než jsme zatím poznali a dá se to doporučit jako hodně zajímavé místo k prohlídce. Kromě historie tu je i muzeum o přírodě a životě v okolí, které bylo založeno už za první republiky.
Po prohlídce následovala jízda kolem řeky Oravy po vedlejší silnici, protože tu už mají i zpoplatněný kousek dálniční komunikace. V obci Podbiel se odbočuje směr Zuberec v Západních Tatrách. Ale zastavte a jděte si prohlédnout největší soubor dosud normálně obývaných dřevěných stavení v této obci. Asi slouží i jako chalupy k rekreaci, okolí je udržované a vylepšené dřevěnými sochami. Však jsem i něco nafotil.

DSC_0157_18532 no a vy se můžete porozhlédnout s námi DSC_0153_18528 no a vy se můžete porozhlédnout s námi

Vlastní pobyt na Kolibě Josu v Zuberci nabízí relax pro každého. Na www.kolibajosu.sk se můžete podívat jak to tu funguje. Všeho jsme si užili a vlastně ani nestíhali, pokud jsme nebyli líní poznat více v okolí. Kombinace našeho autíčka se tedy hodně vyplatila, protože jsme pobyt tady prodloužili o nocování ve volné přírodě, jako byla Vrátná dolina, břeh Liptovské Mary, či tiché zákoutí při silnici pod horou Choč za lázněmi Lúčky.
No a poslední dopoledne po vydatné snídani na kolibě jsme navštívili 3 km vzdálený skansen Oravské dědiny. Je to tu jiné než ve skansenu Kysucka. Nic se neopakovalo a tak nelitujeme, že jsme si to v klidu, hned po otevření v 8.00 prohlédli.

DSC_0854_18592 je to bez komentáře, a je na co se kouknout DSC_0892_18619 no prostě bylo to tu moc pěkné

Připadalo nám, že tady bylo vybavení chalup už bohatší. Ale pozor, při návštěvě Solenického ostrova na Oravské přehradě jsme se dověděli, že na Oravě se vydalo nejvíc povolení k vycestování do Ameriky z celého Slovenska a Česka.
Takže víc není co dodat, kdo z mladých neví, jak vypadal žebřiňák, či chce poznat jak vypadalo takové chodítko pro mimina ,či neví co znamená turecké žito, či cígel, pak tady se to doví, protože tu mají i políčka s cedulkami, co se kde pěstuje a jak se to jmenuje či jmenovalo a nadveřích u vchodu je informace, kterou vám i dají při zakoupení lístku. A zase důchodci 50% sleva a vstupné jen 2 eura. Po hodině, která bohatě stačila jsme se přesouvali k Liptovské maře a do termám v Bešeňové, abychom vyléčili bolavé nožičky, ale také proto, že jsme v rámci relaxačního balíčky obdrželi poukázku na 50% slevu ze vstupného do termám v Bešeňové, tak proč toho nevyužít, když tady je vstupné pořádně drahé. Za plnou cenu bych už tady nechtěl vstoupit, protože to je ve srovnání s prožitou pohodou předchozích dnů naprosté pozdvižení.

No mohli jsme jen zavzpomínat na to jak jsme si leželi v poklidu a jen sami dva ve výřivce na kolibě Jsou, či byli sami na bazéně, nebo hráli celé dvě hodiny bowling. No a stravovali se v krásné prostředí koliby při snídaních či při večeři.

DSC_0469_18581 tedy plavat a poležet ve výřivce DSC_0442_18564 a kde dobře vaří a mají o vás výbornou péči

DSC_0465_18579 můžete se každý den vydovádět ve vodě a zasportovat si DSC_0448_18570 ale i jen procházka po okolí má své kouzlo

A na závěr fotogalerie zážitků.

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.