Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

GC 01 – výlet do Las Palmas 29.11.2016

Protože tentokrát jsme se rozhodli poznávat okolí i linkovými autobusy, tak jsme tento den realizovali přesně tak. Našli jsme si kde autobusy zastavují, a je to přímo pod hotelem Beverly Park a do cíle jede linka 01, 30 a i další. Čekali jsme a na ostrůvku a přibývalo lidí. Projela linka 30 a nezastavila. Přijela linka 01 a nevzala nás, jen řidič něco vysvětloval a že jede další. No a když jsme už čekali víc jak 30 minut a pořád nás nikdo nebral, tak jsme už museli zvýšit i hlas na řidiče, co jel s linkou 01, že už chceme jet a nehodláme zase čekat. Kolem totiž už projeli další linky číslo 30. Tak nás vzal a tak se stalo, že jsme projeli několika městy po cestě, viděli jsme hlavně odvrácenou tvář předměstí, devastované farmy, kdysi zakryté plachtami a snad plné pěstované zeleně. Nyní jen nepěkná krajina s kamením a keři, čehosi nevzhledného. Městské ulice plné aut a autobus pomalu jedoucí a kličkující mezi těmi co si zastavili, kde bylo libo. No po 90 minutách jsme konečně dojeli do našeho cíle pod San Telmo, místní a asi největší katedrálu v historickém centru města Las Palmas.
Tento den nebyl na koupání, bylo zataženo a dokonce pršelo, ale naše černé pláštěnky to vše zahnali, ale svetřík se hodil, bylo jen 19 st.C. Když jsme přešli hlavní třídu, co vede z kopců na pobřeží, která je osázená parky, naše první zastavení bylo v tržnici.

DSC_3006_62101 městská tržnice v Las Palmas DSC_3000_62095 na městské tržnici v Las Palmas

Obdivovali jsme cizokrajné ovoce nespočet druhů banánů, levné ořechy i drahé loupané ořechy, parádní kousky na pultech s rybími pochutinami. Prostě parádní příležitost k focení.
Z tržnice jsme pak šli ulicí advokátů a balkonů mírně do vrchu ke katedrále. Těsně u katedrály stojí museum Kryštofa Kolumba nazvané Casa de Colón.

DSC_0238_62385 hlavní brána do museo Colón DSC_3048_62142 jsme v museu s památkami na dobu objevitele Colomba

Vstupné jen 2 eura pro seniora. No ale uvnitř to bylo moc pěkné a hlavně poučné. Historické mapy, informační mapy, kdy a kudy to jel při svých několika výpravách, co dovezl za zajímavosti z prvních setkání s indiány. A to vše v krásném prostředí. Focení dovoleno, ale jen bez blesku. Tak se fotilo a fotilo. Pak jsme prošli v této historické části zajímavé starobylé uličky a došli jsme před katedrálu. Protože jsme byli uvnitř v roce 2013, necítili jsme potřebu tam zajít znovu. Máme vše nafoceno z té doby. Pak už jen fotky soch majestátných litinových psů od nichž se nese název ostrovů.

DSC_3092_62184 na hlavním náměstí u katedrály DSC_3093_62185 na hlavním náměstí u katedrály

A pak už na pěší zónu, která je již krásně vánočně vyzdobena. Hodně fasád je opravených a nádherných. Procházku města končíme v parku u capuccina a sledujeme cvrkot kolem nás.

DSC_3121_62213 na pěší zóně v Las Palmas DSC_3128_62219 na pěší zóně v Las Palmas

Hned kousek od tohoto posezení je autobusové centrální nádraží. Když se do něj vstoupí tak se hned pozná kolik lidí se za zhoršeného počasí vypraví na nákupy a prohlídku tohoto hlavního města ostrova. Systém orientační je dokonalý, není se na co ptát, hned najdete odkud jede ten váš autobus. V našem případě to byla linka 30 a hned jsme poznali, že bydlíme v atraktivní lokalitě, protože takovou frontu jsme u nás mívali, když do obchodu přišel toaletní papír. Zrovna do autobusu nastupovali lidé. Pak přišel někdo jako dispečer, proběhl autobus, odpočítal volná sedadla, pak odpočítal ve frontě ty co ještě mohou nastoupit a tomu velkému, ale fakt velkému zbytku sdělil, že další pojede za 10 minut. No bylo to o něco víc, pak přijeli dokonce dva autobusy, v jednom už hodně lidí sedělo a jelo odjinud. A zase přišel pan dispečer, prošel kolem nás, tedy schválil, že ještě tímhle autobusem pojedeme a zbytek nasměroval na jiné, vedlejší nástupiště. Než jsem odjeli, už se plnil i ten druhý autobus. Cesta zpět byla rychlá, rychlejší, protože linka číslo 30 jede po dálnici až do San Augustina a teprve pak na každé zastávce vyhazuje rekreanty všech zemí Evropy, hlavně ukecané Němce a Angličany, hlučné Španěly či Italy. Jen my dva jsme na zastávce u Beverly Parku s radostí vystoupili a šli si spočnout na pokoj abychom nabrali morální sílu na vydatnou večeři. Den, kdy nám pršelo a bylo chladno máme šťastně za sebou a máme připraven i plán na den následují, to je poslední den listopadu. Má být zase pěkné počasí a tak se asi vypravíme směrem na Mogán, což je to nejbarevnější místo na jihu ostrova, které někdo pojmenoval Benátkami Kanárských ostrovů. Toto místo už známe, ale tentokrát se zase pustíme do malého dobrodružství, protože po procházce tou nádherou hodláme zpět jet lodí a kochat se pohledem na pobřežní skaliska až do obce Arguineguin, odkud pak zase na autobusem do místa našeho hotelu při pláží Playa del Ingléses.

Snímky pořízené z výletu do hlavního města Las Palmas :

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.