Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Vzpomínky na lázně Luhačovice.

Vzpomínky na lázně Luhačovice.

Je čas kdy je vhodné dát tip na krásnou dovolenou, či na rehabilitaci těla i duše. Jsem z Olomouce a využívám zatím výhod volné jízdenky na vlak a tak do lázní Luhačovice jezdím každým rokem v různých ročních obdobích a vždy stačí i jeden den na to, aby člověk pookřál. K vlastnímu léčebnému pobytu jsem se nedopracoval, protože podle lékařů je mé tělo s ohledem na jeho stáří, přiměřeně opotřebeno a na křížkové lázně to není. Ale určitě se sem jednou vypravím až dojdou síly na cestovní aktivity, a tady se pak o mně budou starat a hýčkat si mě. Asi velká utopie ale dobrý sen a plán.
Když už se sem vypravíme, tak používáme naše skládací kolečka a jednou jsme to vzali i na koloběžkách a pak na nás „dědkové“ na lavičkách pokřikovali s dotazem, jestli jsem neměli čas se v mládí vydovádět.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA no prostě to jsou lázně Luhačovice SAMSUNG DIGITAL CAMERA no prostě to jsou lázně Luhačovice

Výprava do lázní je téměř stereotypní, od vlakového nádraží přes promenádu k přehradě. Tou promenádou projdeme vždy, a proto si to zpestřujeme koštováním různých vod u jednotlivých léčivých pramenů, ale i tím, že máme možnost zhlédnout nějakou tu výstavu, v prostorách kolonády a nebo víme, že je třeba květnové otevírání pramenů, nebo je zde nějaká významná událost o které se dovíme s webových stránek lázní Luhačovice.

dsc_0196_35645 podaří se posedět u dobové promenádní hudby dsc_0225_35749 při květnovém otevírání pramenů v Luhačovicích

Vždy fotím a když pak je možnost srovnávat v čase, jako jsem to nyní připravil do přiložené fotogalerie, je to zajímavé a utvrzuje mě to v tom, že tady je vždy krásně.
Pravidelně se těšíme na galerii, kde je spousta krásných obrazů a plastik, vždy si něco vybereme a pak zjistíme, že na to doma nemáme prostory, a že na to ani nemáme. Pokaždé nám cena obrazu unikne před průměrnou mzdou a dnes už přímo utíká před „důchodovou dividendou“. Ale potěšíme se a to je důležité.

dsc_0248_35770 hned vedle je galerie kde si koupíte na co máte a co se vám líbí dsc_0251_35773 hned vedle je galerie kde si koupíte na co máte a co se vám líbí

Detailními informacemi se nemusím zabývat, protože kdo chce vědět předem více, pak je tu odkaz na webové stránky, kde je spousta fotek místních významných památek i s pojmenováním a výkladem historie
www.luhacovice.cz/24761-fotogalerie a www.luhacovice.cz/2550-kulturni-pamatky

dsc_0237_35759 a pak jednotlivé lázeňské domy co stojí za to vidět dsc_0591_35631 to je pak nejpěknější v květnu

Kdo už je pak někdo ve stavu, kdy do lázní prostě musí, pak si může vyhledat to nejvhodnější řešení na tomto webu.
www.lazneluhacovice.cz/architektura-lazni-luhacovice.php?id=1137&nadid=113
A ještě jeden typ na krásné posezení a dobré jídlo, to pak je koliba „U černého psa“ při hotelu Niva nad přehradou a Pozlovicemi.
www.bds.niva.cz/koliba-u-cerneho-psa.html
A protože do Luhačovic jezdíme na kole, pak to i někdy spojíme s výletem a prohlídkou Uherského Hradiště, které je tak krásné, že to stojí za to jej navštívit. Ale dám typ na vinnou cyklostezku, kde se můžete kochat krásnými vinnými sklepy.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA po cyklostezce až u šterkovny v Uherském Ostrohu SAMSUNG DIGITAL CAMERA lázně v Ostrožské Nové vsi

Detaily o městě Uherské Hradiště jsou na webu : www.mesto-uh.cz/Articles/57830-2-Virtualni+prohlidka+mesta.aspx, a to i s virtuální prohlídkou.

Dávám typ na cyklostezku přes lesopark k vodní hladině v Uherském Ostrohu a pak zpět po cyklostezce do sirných lázní v Uherské Ostrožské Nové Vsi, což je tak na celý den spojený s koupáním v Uherském Ostrohu.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA na náměstí v Uherském Hradišti SAMSUNG DIGITAL CAMERA na náměstí v Uherském Hradišti

O tomto okolí se dovíte více na webu : www.ostrozsko.cz/cil/1163/sirnate-lazne-ostrozska-nova-ves

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.