Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Bojkovice a Luhačovice v červenci 2018.

Bojkovice a Luhačovice v červenci 2018.

Tak jsem měl v pojmenování zámků Bojkovice, Buchlovice či Bučovice pěkný zmatek a pak jsem při nahlédnutí do digitální mapy zjistil, že zámek v Bojkovicích byl dosud bez naší návštěvy. No a protože naši dobří kamarádi tam šli na svatební obřad, hostinu a zábavu, napadlo nás, že by nebylo marné se zajet podívat na tento zámek nad městem Bojkovice a pak nedělní výlet ukončit v nedalekých lázních Luhačovice. No a tak se stalo, že jsme v Olomouci sedli na vlak, vystoupili jsme až v Uherském Brodě, v rámci čekání na přípoj obhlédli dopravní, jedinečný terminál u vlakového nádraží v Uherském Brodě a pak lokálkou dojeli do Bojkovic.
Terminál v Brodě je úžasně řešený a pokud vím, tak znám jen terminál v Břeclavi, který se tomu podobá. Prostě neznám místo, kde z jednoho peronu vlakového nádraží přestoupíte do přistaveného autobusu.

DSC_8687_78882 přednádražní prostor v Uherském brodě DSC_8685_78881 dopravní terminál v Uherském Brodě

V Bojkovicích jsme vysedli, naštěstí jsme nejeli až do Bojkovic – města, takže velmi rychle jsme našli zelenou značku směřující k zámku, který stojí na kopci v části zvané Světlov.
Zámek byl honosnou stavbou, kterou do roku 1948 vlastnilo postupně mnoho bohatých průmyslníků, naposledy do roku 1948 i pan Rolný, známý pro ty, co jsou z Prostějova.
No a pak zámek chátral až do období restitucí, kdy jej získal zpět potomek Rolných. Ale neměl na to zámek rekonstruovat. Až od roku 2003 se to začíná měnit a současný majitel pan Novotný, rodák z tohoto kraje, zámek přivedl do tohoto úžasného stavu. Od roku 2011 zámek slouží ke kulturním akcím a hodně pak svatebním obřadům.

DSC_8700_78895 zámek Světlov nad Bojokovicemi DSC_8721_78916 pohled do prostor, kde se konají obřady a kulturní akce

Takže pozor v sobotu a neděli sem nemá cenu jezdit, zámek je pro veřejnost uzavřen. Ale protože jsme tam měli naše přátele, proklouzli jsme do zaskleného nádvoří, kde se pořádají koncerty a nahlédli do jednoho pokoje, kde je vše vybaveno mahagonovým nábytkem a je to tam skutečně jako na zámku. V týdnu pak je možné objednat prohlídku reprezentačních prostor. Kdy tak učinit to raději odkáži na webové stránky www.zameksvetlov.cz . No a tak máme už jasno v pojmech Bojkovice, Buchlovice, Bučovice.

DSC_8727_78922 na prohlídce Bojkovic DSC_8729_78924 na prohlídce Bojkovic

Pěkně nám to vyšlo cestou zpět k vlaku, dali jsme si dobrou zmrzlinu v centru Bojkovic a šli na vlak na zastávce město, kousek od zcela renovovaného a pěkně upraveného centra. Vlakem přejeli zpět do Újezda u Luhačovic s tím, že ve 12.15 popojedeme autobusem do Luhačovic, tak jak mi to ukázal web na stránkách IDOS. Ale na nádraží bručel motorák do Luhačovic a odjížděl ve 12.16. Takže jako režisti jsme ušetřili za jízdenky autobusem a pro pány s odboru na kraji mám vzkaz, podívejte se na to, jak dotujete dopravu.
V Luhačovicích to známe a pokaždé jsou jinak krásné a přívětivé. Tentokrát jsme hned od vlaku nasedli na autobus a ten nás dovezl až na hráz u luhačovické přehrady, no paráda, to stihneme dát si k objedu na kolibě u Černého psa námi oblíbené pochutnáníčko v pečeném chlebu.

DSC_8736_78931 jsme na přehradě nad Luhačovicemi DSC_8740_78935 když se stoupá ke kolibě U Černého psa

Už jsme tam ochutnali v křupavém chlebu kyselicu, červené fazole a vždy to bylo něco. Sliny nám tekly po vestě, když jsme v tom horku vystoupali od hráze ke kolibě. Ale pak šok až to zabolelo. Ve vitrince žádný papír, tedy jídelníček a za dveřima na skle nápis „z technických důvodů zavřeno“. Zavřeno nyní v sezoně.

DSC_8745_78940 tak to je prostor u koliby "U černého psa" DSC_8746_78941 bazén při hotelu Niva v Luhačovicích - Pozlovicích

A chcete-li vědět o co jsme to přišl, pak se podívejte na naši vzpomínku z roku 2016, když jsme se vraceli z Maďarských thermálů. www.cestotipy.cz/2016/vracime-se-z-madarskych-termalu-pres-slovensko-28-a-29-zari-2016/
Tak to je pomalá devastace služeb v cestovním ruchu. Koliba patří k hotelu Niva a tak, když už jsme tady byli, zašli jsme se podívat do hotelu. Mají to tady pěkné a drahé, ale dalo by se zhřešit a vyhodit si z kopítka, ale restaurace pro kolemjdoucí tu není, jen pro ubytované, a ti už měli oběd za sebou. A tak jsme šli zpět k hrázi a protože bylo zataženo a před deštěm, koupání nám vypadlo z plánů. V samotných Luhačovicích to je pořád krásné.

DSC_8754_78949 byla otevřena stará plovárna jako sluneční lázně DSC_8760_78955 no není v Luhačovicích krásně ?

No a už je dokončena hlavní promenáda. V tom dešti, kdy jsme lázně opouštěli, se jen leskla nová dlažba. Takže až na toho zavřeného černého psa, to tam je pořád krásné i když třeba prší, zejména, když jsme si užili pod přístřeškem kulturního domu odpoledního koncertu swingové kapely.

DSC_8768_78963 tak to jsou ti hoši co váleli swing DSC_8764_78959 blíží se odpolední promenádní koncert

DSC_8772_78967 kolonáda je dokončena DSC_8777_78972 kolonáda je dokončena

Tady jsou fotky z toho výletu do známých a neznámých míst Moravy :

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.