Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Vzpomínka na Velikonoční putování do Klodska a v kopcích kolem Letohradu v roce 2009.

Končí nám rok 2013, je škaredé podzimní počasí a tak se dá vzpomínat a plánovat co asi bude ten další rok. A tak jsme se podíval na fotky z velikonočního putování krajem mezi Lanškrounem a Letohradem kdy jsme neodolali zajížďce do polského Klodsla a do lázní Ladek Zdroj. Byl to nápad okamžitý, ale zažít velikonoční atmosféru v polském Klodsku, to stálo za to. Naše putování začalo v Tatenicích na železniční zastávce mezi dvěma tunely. Odtud jsme pak měli první zastávku na náměstí v Lanškrouně, pak v Jablonném nad Orlicí, kde mají hodně zajímavé náměstí, kterému vévodí stará jabloň.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA na náměstí v Jablonném nad Orlicí SAMSUNG DIGITAL CAMERA na náměstí v Jablonném nad Orlicí

Pak už nás to zavedlo na Polska, do okresního města Klodsko. Právě tam slavili velikonoční pondělí a byl to pro nás hodně nezvyklý zážitek, protože poláci mají ten den zcela odlišné zvyky jako je tomu u nás.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA v polském Klodsku SAMSUNG DIGITAL CAMERA v polském Klodsku

Následovalo tehdy putování po horách nad Králikama, kde jsme dokonce i přespali v poutním domě na Horní Hedeči a měli tu možnost sledovat překrásný západ slunce nad krajinou a pak se projet krajinou nám do té doby nepoznanou.

Výhled od kamenné sochy „Franty“ stál za to.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA socha Franty v západu slunce, jedinečný zážitek SAMSUNG DIGITAL CAMERA sledujeme západ slunce nad krajinou kolem Králik

I pobyt a nocování v poutním domě na Horní Hedeči byl zážitek, který lze jen doporučit. Celé toto prostředí má přitažlivou a jedinečnou atmosféru.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA sledujeme západ slunce nad krajinou kolem Králik SAMSUNG DIGITAL CAMERA ráno raníčko na Horní Hedeči výhledy z nedaleké rozhledny

Vystoupali jsme si i schody na rozhledně na Suchém vrchu a cestou zpět nakoukli do lyžařského areálu v Říčkách či na skokanské můstky ve Štítech, kde jsme se dokonce potkali s Alešem Valentou. No a na závěr jsme zavítali na Mariánskou horu, která je krásným a udržovaným poutním místem na kopci kousek od Lanškrouna.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA křížová cesta na Mariánské Hoře kousek od Lanškrouna SAMSUNG DIGITAL CAMERA křížová cesta na Mariánské Hoře kousek od Lanškrouna

Takže jste-li pro plánování, pak na jaře 2014 se do této krajiny můžete taky vydat, bylo tam pěkně a lze to jen doporučit.
To můžete posoudit na této fotogalerii.

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.