Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

12_CD – Mezi Krnovem a Jeseníkem

I podzim, když je obloha zalitá sluncem, je čas krásných zážitků, a proto lenošit doma je hřích. A tak jsme se s přáteli vydali na putování do kraje, kam jsme jeli za poznáním nových míst a kde jsme již delší čas nebyli. Z Olomouce jsme to vzali přes Bruntál, s krátkým nadýcháním čerstvého vzduchu na Dolní Pláni u přehrady Slezská Harta. Je to místo, které nás začalo přitahovat, a které má svou nádhernou atmosféru v každém čase. Museli jsme to tady přátelům prostě ukázat. Další zastavení bylo v Krnově.

DSC_0867_5031 Na krnovském náměstí                         DSC_0870_5034 budova spořitelny s radniciční věží v Krnově

 Je to místo, kde jsem naposledy byl ještě hodně za mlada, a které se dnes může pochlubit novým zrozením. Nová zástavba se snoubí s tím, co je krásně rekonstruované a jako celek to zanechalo dojem nejen na nás z Moravy, ale i na přátelích z Kanady. Prostě udělali jsme dobře, že jsme sem společně zavítali. A lze doporučit i všem dalším, kteří do těchto končin zavítají.

DSC_0868_5032 Nové objekty které zde našli ten správný tvar a patří sem DSC_0876_5040 rekonstruovaná zástavba při náměstí v Krnově

 

Z Krnova jsme si to zamířili na Zlaté Hory a nad nimi jsme pak mohli odbočit na nové či nově využívané poutní místo, které bylo nedávno vysvěceno a stalo se symbolem přátelství mezi bývalými obyvateli Němci a dnešními Čechy- Moravany, kteří zde žijí. Je to poutní místo zasvěcené paně Marii pomocné, německy Marie Hilfe. Při tom slunečném dni to bylo krásné zastavení.

DSC_0892_5056 Vše na poutním místě, zbudovaném za spolupráce i vyhnaných němců DSC_0899_5063 pohled z terasy nad kostelem

Nelze vynechat pramen vody ze studánky, která má pomáhat, zejména matkám v očekávání. Pak bylo zastavení ve Zlatých Horách, které mají velkou snahu zaujmout svou nabídkou k rekračním aktivitám. Ze Zlatých Hor do Jeseníku se jede přes Rejvíz. Je to osada, kde mohu doporučit zastavení k vydatnému obědu v hospůdce, která se chlubí tím, že každá židle tady má svou tvář štamgasta. Je to hodně atraktivní místo, kde mají i chutné jídlo.

DSC_0916_5080 Jsou zde vyřezávané židle štamgastů DSC_0917_5081 atmosféra podzimu před hospodou na Rejvízu

Po obědě se doporučuje procházka k velkému mechovému jezírku. Je to přírodní rezervace, kterou u nás v Česku jen tak nenajdete. V podzimních barvách lesa, to bylo skutečně pěkné.

DSC_0923_5087 vstuponí brána při chodníku k velkému mechovému jezírku DSC_0930_5094 chodník k velkému mechovému jezírku

No a pak se jede až do města Jeseník, kde se dá projít malým centrem se zámkem a pak se doporučuje samozřejmě vyjet do lázní nad městem.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA v roce 2008 tu byla v prosinci krásná mlha DSC_0940_5104 a jsou tu i nádherné barvy podzimu

Když si tady sjednáte relaxační pobyt, pak lze jen souhlasit. Tak jak popisuji tento jednodenní výlet, tak se to stihnout nedá, ale už jsme tady byli v roce 2008, a tak  mohu doporučit toto místo i pro jeho krásné okolí a procházky po okolí.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA mlha po ránu dělala nádhernou atmosféru SAMSUNG DIGITAL CAMERA na procházce po pramenech a po okolí lázní

SAMSUNG DIGITAL CAMERA atmosféra podzimu SAMSUNG DIGITAL CAMERA a když pak mlha začala klesat do údolí

 Ve fotogalerii si můžete prohlédnout kolik zastavení u studánek se tady nabízí a ještě jsou tady zcela nové místa, která byla letos uvedena do provozu a na které nám ten den prostě nestačil. Určitě si prohlédnete webové stránky www.priessnitz.cz, kde se o tomto lázeňském místu dovíte více. Když jsme pak jeli zpět domů, vzali jsme to přes Červenohorské sedlo a podařilo se nám zastihnout podzimní západ slunce.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA no a pak přijde západ slunce DSC_0953_5117 a když tady máte možnost sledovat západ slunce

Byl to nádherný prožitek, který stál za to a zanechal v nás hluboký dojem. Aby tento dojem mohl být přenesen i na ty, kteří nahlédnou na tyto webové stránky, přikládám galerii fotek, které byly po cestě pořizovány. Přeji příjemé chvíle při nahlížení a doporučuji jako pěkny výlet na den, ale i na celý týden.

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.