Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

02 -Zase za poznáním okolí Třeboně – středa a čtvrtek – říjen 2018.

Ve středu ráno vyjíždím z parkoviště ve sv.Tomáši se záměrem, projet se po území Rakouska. Ještě jsem měl možnost po ránu vidět krajinu místy zakrytou mlhou, či ustupujícím oparem. Bylo to nádherné. Silničky s novým povrchem jsem po ránu brázdil jen já sám. No dojel jsem na hraniční přechod a hned za hranicemi jsou lázně Guglwald. Bylo to pro mě velké překvapení, protože po tak liduprázdné krajině jsme nečekal tak přeplněné parkoviště a krásné stavby a upravené léčivé zahrádky.

DSC_4308_83615 projíždím směrem k Rakousku DSC_4310_83617 na státní hranici je Guglwald

Další zastavení bylo ve skutečných lázních při městě Bad Leonfelden. Jestli u nás v domácích lázních náhodou uvidíte nastrojenou a upravenou dámu ve vyšších letech, pak tady jsou tyto dámy, opálené, navoněné a je jim nejméně 80 let. A bylo tam plné parkoviště a bylo tam moc krásné okolí. V městečku jsem neměl kde zaparkovat, ale nakonec jsem si jej prohlédl.

DSC_4327_83634 lázeňský komplex v Bad Leonfelden DSC_4328_83635 druhý lázeňský komplex v Bad Leonfelden

Další zastavení jsme si vyhlédl u nádraží v Summerau. To proto, že je tady vyznačena trasa po historické koněspřežné dopravě z Český Budějovic do Linze.
Nakonec jsem se v místě kolem vlakového nádraží zorientoval, zaparkoval „autíčko“ a vydal se na kole až do míst, kde jsem mohl vidět nějakou tu stavbu na této bývalé trati. No stálo mi to za to.

DSC_4361_83668 orientace v terénu DSC_4375_83681 zůstala jen jedna čelní stěna mostu

Po obědě jsme se vypravil do historického města Freistadt. Hned za hradbami města bylo velké parkoviště, kde jsem autíčko odstavil a šel do historického centra. Zase mám splněn jeden z cílů. Protože kolem tohoto města se jezdí do Linze a hned u tohoto města se sjíždí na dálnici.

DSC_4382_83688 přes hradby se dostávám do města Freistadt DSC_4410_83715 město Freistadt

Po procházce městem byla jízda po skvělé rovné a přehledné silnici až do Weitry. Na příjezdu mě zajímal hrad nad městem, takže jsem složitě nafotil a pak se dostal do centra a to jsem celé prošel. Hodně zajímavé město. Slunce hřálo a bylo co sledovat a fotit.

DSC_4428_83733 hrad nad městem Weitra DSC_4434_83739 jsem na procházce městem Weitra

Ten den jsem ještě stihl zajet do Gmundu, kde jsem už sice byl, ale zajímalo mě, jak to tu vypadá na podzim.

DSC_4472_83777 jsem v Gmundu DSC_4464_83769 jsem v Gmundu

No a pak jen přejezd do Velenic, tady nákup něčeho čerstvého k večeři a přejezd někam, kde bych složil hlavu. Dojel jsme tak až do Chlumu u Třeboně. Tady poslední krásný dojem ze západu slunce a pak zjištění, že autocampy jsou už zavřené, ale až na konci rybníka jsem našel místo přímo u vody. Ale noc byla více než větrná a padaly i větve ze stromů a tak jsem v noci přejel někam, kde ten vítr nebyl už tak silný a cítil jsme se tu bezpečně.

DSC_4483_83788 v Chlumu u Třeboně DSC_4493_83797 blíží se mé nocování u vody

Ráno jsme zjistil, že jsem už jen kousíček od Staňkovského rybníku, kde je taky parádní autocamp Oasa- Staňkov. Takže hned po ránu při východu slunce jsme se tu porozhlédl.

DSC_4537_83841 u Staňkovského rybníku při autocampu Oasa DSC_4548_83852 slunce už vyšlo nad Staňkovským rybníkem

No a byl tu už čtvrtek a rozhodl jsme se vyrazit směrem k Olomouci s tím, že se určitě zastavím tam, kde jsem cestou do Třeboně jen projížděl.

První zastavení byl v Kamenici nad Lipou. Tady jsem byl někdy na podzim a pamatuji si jen krásný zámek. Zajímalo mě co se tam mohlo změnit. A bylo toho hodně a jen jsem litoval toho, že ještě nebyl čas oběda, protože tady mají krásně opravený pivovar a v něm překrásnou hospodu s klenbovým stropem, jaký jsem ještě neviděl.

DSC_4579_83882 Kamenice nad Lipou DSC_4594_83892 Kamenice nad Lipou - nový pivovar

O městě Pelhřimov, které bylo na cestě se ví, protože se tam vede evidence světových rekordů, ale jak to tam vypadá, jsem dosud nevěděl a tak mě to zajímalo. Zastavení stálo za to. První překvapení bylo to, že tu mají velké parkoviště hned před branami města a platil jsme za jednu hodinu jen 10 Kč. Ta hodina stačila k tomu historické jádro města poznat. Zase moc krásné stavby, kostel i děkanská zahrada.

DSC_4609_83907 Pelhřimov DSC_4611_83909 Pelhřimov

A jelo se dál s tím, že další zastavení bylo v Havlíčkově Brodě. Zase jsem kolem projel vícekrát, ale jak vypadá historické centrum, to jsem dosud nevěděl.
A tak jsem zaparkoval na placeném místě, hned u platebního terminálu. A zase za první hodinu jen 10 Kč a za druhou 15 Kč. No to bylo překvapení, a tak jsme se rozhodl, že tady dám i oběd někde na předzahrádce.
Ten nápad měl i bývalý ministr kultury pan Herman, který mě vlezl do pořízené fotky. Krásné náměstí a taky jedna zajímavost na kostelní věži. Na to mě ale upozornil až host v Restauraci na Rynku, kde jsem se taky dozvěděl, že tu dobře vaří. A skutečně to tak bylo, takže Havlíčkův Brod jsem si i krásně vychutnal.
No a tak když jsem z hospody odcházel nafotil jsem si věž kostela s tím, že tady mají jedny hodiny s ciferníkem, kde je vyznačeno 24 hodin a na druhé straně jsou pak hodiny s ciferníkem kde je 12 hodin.

DSC_4644_83942 v Havlíčkově Brodě DSC_4651_83949 v Havlíčkově Brodě

No a pak už to byl jen dálkový přesun do Olomouce.
Na závěr jen statistika, najel jsem celkem 951 km. Na webu mapy.cz jsem našel zajímavou trasu Olomouc – Třeboň po silnici číslo 34, která mě vedla přes Mohelnici na Svitavy, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Jindřichův Hradec a Třeboň, která byla 255 km a trvala 3hodiny 58 minut dle mapy, a trvalo mi to jen 4hodiny 20 minut i s přestávkou na nákup potravin.
Na okruhu kolem Třeboně jsem pak najezdil asi 440 km. No byl to krásný výlet, protože na říjen roku 2018 bylo úžasné počasí.

Tady je několik snímků pořízených cestou přes Rakousko poblíž České hranice:

Tady je několik snímků pořízených v Kamenici nad Lipou, Pelhřimově a Havlíčkově Brodě :

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.