Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Páté setkání s přáteli z Kanady v roce 2006.

V tomto roce jsem se setkávali vždy na území Čech. Setkali jsme se v Roudnici nad Labem a u našich přátel po dobré večeři a dlouhém povídání o novinkách v Česku a Kanadě přespali. Ráno jsme vyrazili do Mělníka abychom se pokochali pohledem na soutok Labe s Vltavou.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA na zámku v Mělníku s výhledem na soutok Labe a Vltavy OLYMPUS DIGITAL CAMERA náměstí v Mělníku

Potom nás vedl zájem o hrad Kokořín a byly jsem tu tehdy upozorněni na to, že jsme naposledy na prohlídce státního objektu a ten bude od roku 2006 přecházet do soukromého vlastnictví.( www.hrad-kokorin.cz/foto.html )

OLYMPUS DIGITAL CAMERA na hradě Kokořín OLYMPUS DIGITAL CAMERA na hradě Kokořín

Z Kokořína jsme se vypravili k Máchovu jezeru, kde se přihodila velká náhoda, když naše známá z Kanady prahla projít se loděnicí u tohoto jezera.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA jsme na Máchově jezeře OLYMPUS DIGITAL CAMERA jsme na Máchově jezeře a tady jsme se potkali on žil v NSR a já v Kanadě

Ta touha byla tak veliká, že porušila zákazy vstupu a přelezla plot. To vše proto, že tady za svého mládí závodila na jachtě. No a vylítl za ní správce areálu, takový hodně starší pán a místo toho aby ji okřikl tak se objímali z radosti že se tu potkali po takových letech. On zdrhl v roce 1968 do západního Německa, ona s mužem do Kanady, oba spolu v jednom klubu závodili a nyní se uviděli a taky hned poznali. Bylo to dojemné a krásné setkání. ten pán tu sponzoruje klub s mladými, koupil jim dokonce i jachty a už natrvalo tady i žije.
No dost té krásné vzpomínky, popojeli jsme a objevili pozůstatky hradu Jestřebí.( www.kudyznudy.cz/Aktivity-a-akce/Aktivity/Skalni-hrad-Jestrebi.aspx )

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA výhledy z hradní plošiny

Navečer jsem už byli zase v Roudnici nad Labem abychom ráno vyjeli směrem k hradu Trosky. Cestou jsme náhodně zastavili v obci Stránov a šli se tady podívat na zámek v soukromém vlastnictví. www.zamekstranov.cz/

OLYMPUS DIGITAL CAMERA zámek Stránov v nové péči soukromého vlastníka OLYMPUS DIGITAL CAMERA železniční viadukt u obce Stránov

Pak jsme si dali prohlídku zříceniny malebného hradu Trosky. www.hrad-trosky.eu/

OLYMPUS DIGITAL CAMERA blížíme se hradu Trosky OLYMPUS DIGITAL CAMERA zdoláváme hrad Trosky

Ten den jsem pak ještě měli dostatek času, který jsem trávili procházkou mezi Prachovskými skalami. ( www.cesky-raj.info/dr-cs/697-prachovske-skaly.html )

OLYMPUS DIGITAL CAMERA a jsme na procházce mezi skalisky v Prachovských skalách OLYMPUS DIGITAL CAMERA a jsme na procházce mezi skalisky v Prachovských skalách

Cestou zpět navštívili město pohádkových festivalů včele s pohádkovou postavou Rumcajsem a Mankou, město Jičín.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA a nyní už ve městě pohádek Jičíně OLYMPUS DIGITAL CAMERA a nyní už ve městě pohádek Jičíně

No a tím naše jarní setkání Čechami skončilo.

Na podzim jsme si dali rande v Jindřichově Hradci, kde jsem přespali v pensionu u rybníku Vajgar a já tam v noci prožil ledvinovou koliku, takže vím kde tu mají i nemocnici. Ale jak se hrabu ve fotoalbech a filmových vzpomínkách, zjistil jsem na filmové vzpomínce, kde jsme všude byli, ale fotky jsem jaksi potratil a tak aby vzpomínky byli ucelené, dovolil jsem si použít obráceného postupu, než v předchozích vzpomínkách a z odkazů na webové stránky jsem nějaké ty fotky nakopíroval a upravil k prezentaci. takže fotky z tohoto podzimního putování jsou kopiemi z webů.

Informace o městu si můžete prohlédnout na webu www.jh.cz/ a fotografie pak objevíte na odkazu www.infocentrum.jh.cz/cs/fotogalerie/jindrichuv-hradec-1.html .

dsc_0398 kopie fotky z webu z Jindřichova Hradce pohled_na_vajgar6 kopie fotky z webu z Jindřichova Hradce - rybník Vajgar

Z Jindřichova Hradce jsme se přesunuly směrem na České Budějovice s tím, že jsme se cestou zastavili před branami zámku ve Stráži nad Nežárkou, kde to patřilo Evě Destinové. Dnes to už je vše jinak a zámek je opravený a přístupný a vše o něm se dovíte na webu www.zamekstraz.cz/

sm1 zámek Evy Destinové ve Stráži nad Nežárkou - kopie z Webu

Pak jsem zakotvili na prohlídku města Třeboně. Bylo krásné počasí a bylo na co se podívat. zašli jsme i k hrobce Schwancerbergů v parku u rybníka Svět.
Všechny fotky z Třeboně se dají najít na webu www.mesto-trebon.cz/cz/historie-mesta-a-pamatky/fotogalerie.html .

sm3 kopie fotky z webu - město Třeboň

Ten den při zapadajícím slunci se nám podařilo být v místě pohádkové scenerie na zámku Hluboká. Tu krásu s růžovou mám jen na tom filmečku, ale na webu www.zamek-hluboka.eu/fotogalerie/interiery/ je zase k dispozici i letecký snímek.

sm6 kopie fotky z webu - zámek Hluboká

Na noc jsem se ubytovali v Českých Budějovicích kousek od nádraží a tedy i od centra. Měli jsme už jen večerní prohlídku města a hlavně dobrou večeři v Mastných krámech. něco o městě se dá dohledat na tomto webu ( www.c-budejovice.cz/cz/stranky/uvod.aspx )

sm10 kopie fotky z webu - České Budějovice

Pak už byla jen cesta domů. Po cestě jsem se ještě zastavili na úplně pohádkovém zámku Červená Lhota. než na nás došla řada prošli jsem si okolí zámku a byl oco fotit, ale bohužel musím se já i vy spokojit jen s kopiemi pořízenými z webu www.zamek-cervenalhota.eu/fotogalerie/ .

sm12 kopie fotky z webu - zámek Červená Lhota

No pak už jme jen naše přátele posadili na vlak a oni odjeli do Roudnice a my autem jeli až do Olomouce.

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.