Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Podzimní čas – nečas trávený v Krkonoších v roce 2013 – Špindlerův Mlýn.

A byl tu den, kdy podle předpovědí mělo být zataženo s deštěm. Ale protože byl měsíček ve výduti, tedy přirůstal, bylo to vše úplně jinak, a my se po ránu, kdy venku byly 4 st.C, a modrá obloha nad námi, rozhodli zajet do Špindlerova Mlýna. Cestou to vypadalo na špatné rozhodnutí, protože jak jsme sjížděli do Vrchlabí, byla silná mlha, že se i mlhovky musely rozsvítit. Ale pak, když jsme začali zase stoupat do vyšší polohy, mlha ustoupila a byla nad námi modrá obloha. No a pak už jsme se rozhodli pro jediné a skvělé řešení.
Ve Špindlu jsme zaparkovali na hlídaném parkovišti, přeběhli do taxibusku pro 8 lidí a téměř ihned jsme vyjeli na Špindlerovku. Na osobu nás to stálo 50 Kč. Na autobus by jsme museli čekat 40 minut a jízdenka by byla za 40 Kč. A udělali jsme dobře. Když jsme totiž vystoupili na Špidlerovce, měli jsme nádherné a jasné výhledy do údolí Špindlerova Mlýna, ale i modrou oblohu nad Polskem. Dali jsme na radu taxikáře a vydali se na Petrovy boudu, která před rokem vyhořela.

dsc_0605_21969 vpravo jsou vidět zbytky základů po Petrových boudách dsc_0633_21991 krása mraků nad Polskem

Odtud jsme se pokochali výhledy na hřebeny české strany Krkonoš. Pak sestoupili na Moravskou boudu a sešli kolem nové Davidovy boudy do Špindlu. Na Moravské boudě jsem si to vychutnali se vším, co k tomu patří a dali si krakonošskou kyselici tedy cmundu, to je bramboračku s houbami. No a jako takový svačinkový zážitek, to byla i husí jatýrka s bramborovou plackou. No prostě „mňam“.

dsc_0650_22003 tmavé mraky na Moravskou boudou dsc_0646_21999 v teple pohled od polévky na interiér Moravské boudy

Když jsme vycházeli z chaty, byl za námi černý mrak, který se tam valil přes hřeben. Ale nezapršelo a výhledy do údolí pod námi byly pořád stabilní. Ušli jsem na tomto vycházkovém okruhu takových 8 km, a na naše postarší nožičky to stačilo.

dsc_0665_22015 hřbitov ve Špindlerově Mlýně dsc_0672_22020 pohled na naší cestu od Moravské boudy

Ještě jsme popojeli autem po zákoutích Špinlerova mlýna, zajeli do údolí Svatého Petra či do Bedřichova k hotelu Bedřiška, kde si můžete zajezdit na bobové dráze.

dsc_0675_22022 zástavba ve svazích Špindlerova Mlýna dsc_0678_22024 v údolí sv.Petra ve Špindlerově Mlýně

Cestou zpět jsme to vzali před Jabloncem nad Jizerou na Buřany a pak místní komunikací až na Františkov, kde cestou můžete obdivovat rozestavěné dřevěné sochy. Pak jsme dojeli až k nové asfaltce mezi Vítkovicemi a Rokytnicí nad Jizerou a právě do ní jsme odbočili. Průjezdem tímto městem jsme pouze zjistili, že se to tu pořád mění k lepšímu. No a pak už jen krátká cesta na pension a sledování zpráv o počasí na další den.

Tak můžete také vyrazit v teple domova.

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.