Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Rakousko a Německo pod Alpami v pozdním létě –
den pátý – putování přes Imst do Innsbrucku.

Ten den opouštíme pozici u Campu u města Arbon, který byl nedaleko našeho zpřesněného cíle, města Kostnice na hranici Švýcarska a Německa a jedem na Innsbruck. Aby to šlo rychleji jedu po dálnici mnoha tunely z nichž jede měl délku 15 km a na jeho výjezdu byly mýtné brány, kde jsme musel zaplatit 8,50 Eur. Pak přišel sjezd z dálnice do města Imst, kde se propagují historické stavby z 8 století. Našli jsme jen katolický kostel z venkovními nádhernými freskami, ale také jsme si vyšlápli nad město k luteránskému kostelu a pak sešli krásnou křížovou cestou do centra.

DSC_1364_13925 jdeme k nejstarší stavbě ve městě, která tu stojí od 8 století DSC_1370_13929 a kolem zajímavý hřbitov

Tady byl oběd v podobě Kebabu s kokakolou. A pak jízda místní kvalitní a rychlou silnicí až do Innsbrucku.

DSC_1399_13957 a zase jedem dál směr Innsbruck, tentokrát mimo dálnici, aby se dalo zastavit a fotit DSC_1402_13959 a zase jedem dál směr Innsbruck, tentokrát mimo dálnici, aby se dalo zastavit a fotit

Kousek od letiště byl krásně položený camp s vyhlídkou na okolní hory.

DSC_1494_14028 pohledy na okolí z campu DSC_1490_14024 a jsme zpět v campu Kranebitterhof u Innsbruck

Cena v tomto campu dle sdělení recepční 30 eur na noc pro dva i s autem a horkou sprchou prý byla nejnižší v okolí města a tak jsme zakotvili a hned vyrazili podle místní mapky do města. To jsme projeli na kolečkách křížem krážem a navečer jsme se vrátili do campu.

DSC_1449_13993 a tady už jsou záběry z procházky městem Innsbruck DSC_1414_13964 a to už se kocháme pohledy od cesty do zooparku nad Innsbruckem

Ráno camp opouštíme, mraky nad okolními horami klesají a vypadá to na krásný den. Tento den jsme najeli celkem 362 km částečně po dálnici, ale pak i po vedlejší silnici, abychom mohli fotit okolní pocukrované hory. Adresa na webu k tomuto campu je www.camping-kranebitterhof.at .

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.