Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Výlet na Pustevny za ledovými sochami a nově otevřenou stezkou Valaška.

V pátek 18.ledna nastala dobrá konstelace pro výlet na Pustevny v Beskydech. Tentokrát jsme to vyzkoušeli pomocí veřejné dopravy se slevami pro seniory. No spoj se našel ale na ty prostoje si asi nezvykneme. Museli jsme rychlíkem do Valašského Meziříčí, tady dlouhé čekání na odjezd vláčku do Rožnova a pak zase na autobus, který nás dovezl až na Pustevny. To celé nás stálo méně jak 20 Kč.
Na Pustevnách jsme byli před 13.00 hodinou a vyjeli jsme v 10.00 hodin. Autem by to bylo rychlejší, ale od Prostřední Bečvy to bylo značně riskantní, protože silnice jen s ledovkou a posypem, ale riziko ze setkání s „blázny“ dalo přednost jet veřejnou dopravou. To co nasedali na Zavadilce už měli problém do autobusu se dostat, takže je to značně na hraně.

DSC_6168_84716 no a to jsou ti co už pojedou do Rožnova pod Radhoštěm DSC_6176_84724 po výstupu byly krásné výhledy

Ale po vystoupení bylo krásně vidět do dalkeého okolí a světlo k focení dramatické a stále se měnící. Protože je v lednu na Pustevnách opět výstava ledových soch, je tu spousta stánků s místními specialitami. V pátek v pracovní den, to bylo snad tak akorát. No umíme si představit co tu bude za rumrajch v sobotu a neděli. A navíc od středy 16.ledna je otevřena i nová lávka do korun stromů s výhledem na celé okolí Beskyd.

DSC_6182_84730 v Olomouci sníh není, takže tohle je ta pravá zima DSC_6204_84752 krásná zima kolem Valašky

Je už také hotová hrubá stavba vyhořelé chaty Libušín, takže máme co prohlížet. Kolem nás je pořádné množství sněhu a stromy s nánosy ledové krusty.
Jdeme do bílého stanu, kde jsou krásně nasvětlené sochy draka, hradu a rytíře s princeznou. pak se přejde směrem k nové stezce a jde se kolem nové stavby na vrcholu sedačkové lanovky do Frenštátu pod Radhoštěm.

DSC_6186_84734 jsme v prvním ze dvou stanů s ledovými sochami DSC_6191_84739 jsme v prvním ze dvou stanů s ledovými sochami

Tady pak je zelený stan a v něm sochy čertů a čertíků. V obou stanech se dalo fotit, protože lidí tu bylo tak okorát.

DSC_6213_84761 a takhle jsme mohli nafotit ledové sochy, budou tady do 27.ledna DSC_6223_84771 a takhle jsme mohli nafotit ledové sochy

No a pak už jsem šli na nově otevřenou stezku Valaška. Je to kousek od chat. Cestou jen sem tak nějaký ten turista, ale pak krátká fronta na vydání vstupenek. Pro seniory to je za 150 Kč, plné vstupné pak za 195 Kč. když je co na výhledu vidět, tak to je snad i cena přiměřená. Konstrukce teď v zimě je zajímavá, protože vše je ojíněné a s velkou vrstvou ledovky. Ale v létě mě to přijde jako moc brutální konstrukce postavené do krásné přírody.

DSC_6248_84796 a tohle je už vše jen z této stezky DSC_6292_84837 "na sklo" se tvoří fronta

No ale bude tu nový a hodně zajímavý výhled po okolí.
My jsme měli štěstí, protože se od Frenštátu pod Radhoštěm hnala sněhová vánice. Tak to byl bonus k těm krásným výhledům. když je nahlášeno jasné počasí tak to musí být ještě zajímavější.

DSC_6284_84831 ještě než se zatáhne a začne chumelit DSC_6291_84836 tohle nás pak zasáhlo do 20 minut

Jdeme dolů a je čas tak akorát nahlédnout na vysoké ceny jídla a pití v nové budově na konečné lanovky. Je zde plno, ale místečko se dá najít. No a pak už jdeme na zastávku autobusu. je tu tolik lidí, že každý má obavy, jestli se do autobusu vejde. Takže když se konečně otevřou dveře, tak nastává boj. Nakonec jedou všichni, kdyby se autobus převrátil, tak se to ani v tom návalu stojících ani nepozná, nedošlo by k žádnému posunu.
My jedeme autobusy až do Valašského Meziříčí, protože vlak si odjede pár minut před příjezdem autobusu do Rožnova. My jedem do Bystřice pod Hostýnem vlakem, co nám v Rožnově ujel přesně podle jízdního řádu. Tak nevím, co ti úředníci na kraji dělají a jak přemýšlí.
V sobotu je v Bystřici pod Hostýnem modrá obloha a tak jedeme na sv. Hostýn. Je tu krásně a pokaždé to vypadá jinak, takže už nebudu tento výlet dál komentovat.

DSC_6313_84858 druhý den je modrá obloha, ale my jsme už na svatém Hostýně DSC_6329_84873 romantika hřbitova na sv.Hostýně

O našich opakujících se výletech na sv. Hostýn jsem toho už zapsal více.

jen na dokreslení atmosféry toho pátečního dne z Beskyd na Pustevnách a pak i ze sv.Hostýna pár fotek :

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.