Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

V Olšanech u Prostějova nad nálezy z 11 století.

V Olšanech u Prostějova nad nálezy z 11 století.

Po roce 1995 se v Olšanech poprvé kopaly základy nové Česko Německé firmy a tehdy se poprvé objevily první archeologické nálezy z doby kolem 11.století. No a protože letos se zahájil nový archeologický výzkum před výstavbou další haly pro rozvoj firmy, objevili se zde nálezy, které stály za to, abychom si udělali cyklo výlet a podívali se jak se to tu vše pečlivě odkrývá, mapuje a připravuje pro uložení do sbírek brněnského musea.
Je to pro nás poprvé, co si to můžeme zblízka prohlédnout a nafotit, to se už za našeho života asi znovu nepodaří, tak proč nemít takové zajímavé zpestření dne.
dsc_4690_42542 na tak malou obec těch křížů tu je více dsc_4691_42543 na tak malou obec těch křížů tu je více

Po nafocení jsem už jen hledali občerstvení a pak zase do Olomouce. Horko jak v Řecku a tak jsme na místě samém měli pocit jako bychom tam skutečně i byli. Práci zde, pod dohledem vedení z university v Brně dělali její studenti v rámci letní brigády. Špachtle, štětec, metr, lopatka a fotoaparát a pak jen opatrné odhalovaní kostičky po kostičce. Škoda jen, že se to pak zasype a bude tady parkoviště. Takže tady jsou mé amatérské záběry dané atmosféry.

dsc_4661_42513 vykopávky v Olšanech u Prostějova dsc_4676_42528 vykopávky v Olšanech u Prostějova

No a když už jsem poznal Olšany tak trochu do detailu, protože nejkrásnější stín byl u kostelíka sv.Jana Křtitele, nafotil jsem v okolí hodně krásných soch a z Olšan, kterými jen stále projíždíme se najednou vylouplo hodně historie. Podívejte se na web wikipedie a uvidíte spojitost s nálezy z 11.století.
No dál už nebudu nic rozvíjet, podívejte se na pořízené fotky. No prostě bylo to dobře trávené dopoledne 22.července 2015.
Ale pozor, vykopávky budou ukončeny do konce července a pak už tady bude jen výstavba.
Tady je něco z historie obce, a to až do toho 11.století.
cs.wikipedia.org/wiki/Olšany_u_Prostějova

No a fotogalerie na místě pořízená.

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.