Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Když mám nakupovat v Praze – duben 2015.

Když mám nakupovat v Praze – duben 2015.

Zavzpomínal jsem na osmdesátá léta, kdy jsem jezdil na windsurfingu, pak jsem objevil obchod, kde se dá vyzkoušet a pak koupit vše potřebné pro jízdu na „nafukovacím prkně“, a bylo v mé mysli rozhodnuto, že se na to musím jet podívat a případně i pak koupit tuto „hračku“, která je základem rozvíjejícího se moderního vodního sportu. A protože zkoušení přímo na Vltavě při pražském jacht klubu bylo oznámeno až na odpoledne naplánoval jsem si putování slunečnou Prahou tak abych si to užil a nafotil vše co bude krásně osvětlené a zajímavé pro mé vzpomínky a mohlo se líbit i těm co nahlédnou na tyto webové stránky.
Měl jsem tak hned pět zastavení a tady tedy jsou.
Hned po dojezdu do Prahy, samozřejmě vlakem, protože jako „režista“ důchodce se to vyplatí jsem zamířil na Vítkov. Byla modrá obloha, začínaly kvést stromy a jemně se zelená okolí svahu na Vítkově , přes které je ještě i dobře vidět do okolí při výstupu na vrchol.
Cestou jsem se prošel i po bývalém drážním tělese, které bylo upraveno jako cyklostezka směřující do starého tunelu pod Vítkovem. V místě, kde jsem byl už v pozici za vojenským museem a přešel jsem most na Bulharu, jsem odbočil po schodech na dřívější asfaltový chodník, který mě dovedl k vrcholu a k největší bronzové soše koně na němž majestátně sedí Žižka. Při ranním osvětlení je to úžasná socha plná viditelných detailů a kolem pak je vidět Praha v plné své kráse. Projel a navštívil jsem hodně měst Evropy, ale něco takového tam nemají.

dsc_9708_37493 záběr více než známý - památník na Vítkově dsc_9707_37492 a první výhledy na Prahu při výstupu na Vítkov

Následoval sestup do ruchu velkoměsta, které jsem prošel ulicemi, kde jsem kdysi tři roky chodil denně do práce a pak ještě dalších třináct let na výrobní porady. Pak jsem se zastavil u Obecního domu, kde jsem se tehdy v pracovní době nikdy nemohl zastavit a tak jsem se tu nyní pohyboval jako turista a fotil i to, co se fotit podle značky zakazuje. Zase musím jen konstatovat, secesní výzdoba je tu dokonalá a překrásná. Právě pořádané výstavy byly lákající k návštěvě, ale penízky jsem si musel šetřit na případný nákup. Jen jsem tiše záviděl těm cizincům, jak to oni mají levné při tom současném kurzu naší měny.

dsc_9769_37552 jen Obecní dům dsc_9762_37545 něco z té krásy uvnitř

Vyrazil jsem směrem na Staroměstské náměstí, ale tak abych se pokochal budovou Stavovského divadla a obdivoval vstupní dvoranu do Karlovy university.

dsc_9774_37557 na Ovocném trhu a Stavovské divadlo dsc_9780_37563 na vstupu do Karlovy university

No a pak jsem se ocitl tam, kde žasne každý cizinec a žasnul jsem i já osobně, protože staroměstské náměstí je v tom daném čase nádherně sluncem prozářené, jen kdyby ty davy tady nezavazely. Požitkářsky a v plné pohodě jsem hledal záběry na to co každý zná. A našel jsem i takový záběr, který mi ten snímek zpestřil i květem a zelení.

dsc_9791_37572 a jsem na Staroměstském náměstí dsc_9804_37585 a jsem na Staroměstském náměstí

Po královské cestě jsme dospěl ke Karlovu mostu, ale ten samotný jsem vynechal a zabočil po nábřeží směrem k Podolí.
Atmosféra kolem Novotného lávky na břehu Vltavy a kolem sochy Bedřicha Smetany byla nabitá. Na pozicích pro nejlepší záběr davy lidí. Záběr na siluetu hradu, který připomíná naše bankovky, ten se dá fotit vždy a vždy bude mít něco do sebe.

dsc_9823_37603 a tady fotím vše kolem Novotného lávky dsc_9825_37605 a tady fotím vše kolem Novotného lávky jako na bankovce

Protože už vím, že cestou po nábřeží uvidím i dům ve kterém bydlel Václav Havel a bydlí i dnes jeho bratr, nafotil jsem i tento dům vedle domu tančícího. Nafotil jsem i náladu teplého a slunečného dne na tomto nábřeží, kde už je konečně opravena i galerie Mánes.

dsc_9843_37623 galerie Mánes dsc_9850_37630 pohled na tančící dům na rohu Resslovi a Rašínova nábřeží

A pak přišlo poslední cílové místo, které jsem si zařadil do paměti pro další okamžiky, kdy sem na obědovou pauzičku při krásném a slunečném dni, kdy už je zachyceno v hlavách a srdci mnoho zážitků, pozvu každého utahaného známého či někoho z přátel na oběd v restauraci Podolka. Ono totiž vám v ten okamžik, kdy usednete, zůstane za zády v jediném okamžiku veškerá únava, zejména po tom prvním doušku chlazeného českého moku. Před vámi se vlní hladina Vltavy, kolem světlá zeleň jara a květy všeho co už začalo kvést. Vánek od vody, vůně z kuchyně, to je balzám pro poutníka, který si prošel nějaké ty památky Prahy.

dsc_9877_37657 pohled na restauraci Podolka dsc_9871_37651 tak to je místo k pohodě po dlouhé procházce Prahou

A toto je i místo, kde jsem si odzkoušel onu hračku, které se říká paddleboarding, tedy něco jako prkno a pádlo.
Tak jak jsem byl v cestovním, naštěstí variabilním oblečení, jsem si v šatně klubu odložil vše nepotřebné a šel jsem se koukat, jak se to dělá, než se vyjede a také jsem měl možnost poznat, jak se to připraví k jízdě pouhým nafouknutím a nakonec se stalo i to, že jsem si na to mohl stoupnout za asistence prodávajícího, tady fotím já, mě pak nefotil nikdo.

dsc_9882_37662 no prostě měl jsem co sledovat jak se to bude dělat dsc_9886_37666 no prostě měl jsem co sledovat jak se to bude dělat

V ten okamžik nade mnou stál anděl strážný, protože mi našeptal, že na vlny nevyjíždět, ještě tě čeká cesta vlakem domů. A já poslechl, slezl a rozhodl se nakoupit. Přiznám se, že jsem si toho hodně o té hračce pro důchodce přečetl, takže rozhodnuté bylo dávno před tím a potřebná hotovost byla v obálce už také připravena. A tak se stalo, že jsem Prahu opouštěl s přepravním zavazadlem na kolečkách a vněm i vše potřebné k tomu, abych si sezonu mohl každý rok pěkně prodloužit i o jízdy už v chladnějších vodách jara a podzimu.
Jak to vše dopadlo doma u nás na Hané v Olomouci se dovíte ve vzpomínce na prožitky u jezera Poděbrady u Olomouce, kde jsem si dva dny po nákupu už i zajezdil.
Ale určitě se koukněte na web www.paddleboardshop.cz . To proto, že se tam v odkazu na facebook dovíte i něco o té akci konané dne 23.4.2015, ale také si už hned budete moci vybrat z těch hraček pro všechny generace vodomilných lidí.

dsc_9945_37880 a jde se na to dsc_9947_37882 potom i pózování

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.