Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Byl jsem účastníkem závodu – 27.9.2014.

Před 5 lety jsem se zhlédl ve skládacím kole značky Brompton a nedalo se jinak, než si jej pořídit. Je to taky pět let, kdy jsem se na slunci vyvaloval pod Janovým hradem v Lednickém parku. A protože se výročí má řádně oslavit, tak jsem se po pěti letech ježdění na tomto skládacím kole přihlásil do zvodu kol této značky.

dsc_6394_31850 plakát akce pro dnešní závod kol značky Brompton dsc_6427_31875 prodej doplňků na místě závodu

Mám pocit, že bych vyhrál cenu své kategorie na 65 let, protože bych tam byl asi sám. To že jsem dojel jako čtvrtý od konce je pro mě úspěch, protože jsem vlastně dojel.

dsc_6405_31858 brána pro start a cíl je připravena dsc_6438_31886 na tom nejmenším se ale nejel závod

dsc_6383_31839 profíci dorazili až z Itálie dsc_6432_31880 tak tohle jsem já - úředník na penzi, dnes už neví co to jsou klotové rukávce

Až ve vlaku při svém návratu do Olomouce jsem se dočetl a také zjistil, že na vítězství nebudu mít nikdy nárok, protože nemám převod na šest stupňů, ale jen ten základní na stupně tři. Proto mi bylo divné že šlapu jako o život a žádný posun vpřed. také jsem měl hendikep v tom, že jsem při startu musel mít na složeném kole i brašnu se vším co musíte mít sebou na celodenní výlet. Takže než se mi podařilo kolo složit i s taškou co měla 6 kg, tak jsem už byl asi 15 od konce.
Ale nešlo mi o závod, šlo mi o tu skvělou atmosféru kolem. Takže jsem si udělal malou kondičku, protože jako jediný účastník závodu jsem dojel na kole z Břeclavi, když před tím jsem stihl zhlédnout parní mašinky a celý humbuk kolem výročí na nádraží v Břeclavi, kde se ten samý den slavilo 175 výročí prvního příjezdu vlaku do Břeclavi.

dsc_6461_31898 parta co rozdávala radost dsc_6425_31873 tato dvojice nám za jízdy krásně hrála na orchestrion

A tak jsem si mohl vypustit spanilou jízdu a věnovat se focení jejich účastníků a focení či natáčení celé té krásné atmosféry.
Závodníci tu byly z Maďarska, Itálie, Anglie, Slovenska a Česka. Italské hochy jsem poprvé spatřil v profi dresech a tak jsem si myslel, že můj převlek za úředníka bude k ničemu. Ale měli sebou i převleky. jen ten šestinásobný převod utajili.

dsc_6532_31952 a skládalo se kolo na čas, vítěz měl 6,74 sekundy dsc_6466_31903 vyhlašování nejkrásnější dresů

Za úhradu startovného jsem si mohl zazávodit a zjisti, jestli ještě mohu, dostal jsem oběd a kávičku, anglické dortíčky už na mě nezbyli. Odměnou mi ale bylo to, že na mé startovní číslo jsem v tombole získal cenu, která mi povoluje na nákupu získat slevu 20%. A tu již mám vyzvednutou a od teď budu umět sledovat najetý počet kilometrů.
A tak jsem si to páté výročí pěkně užil. Pošmourné počasí bez deště dostalo nakonec rozum a při vyhlašování vítězů i svítilo a bylo tam moc pěkně.

dsc_6535_31955 pak vyšlo slunce dsc_6552_31972 a jede se na Břeclav lužním lesem

Ještě cesta lužním lesem do Břeclavi, osvěžení na Václavské pouti pod břeclavským zámkem, na nádraží přehlídka těch nejmodernějších mašinek Reiljetů a odjezd vlakem do Olomouce.

dsc_6571_31989 fotky nové doby na železnici

Prostě byl to krásný den úplný zážitků a tak na to setkání ze 175 výročím od příjezdu prvního vlaku do Břeclavi se podívejte v samostatné vzpomínce.

Na webu www.cyklospeciality.cz či na webu www.brompton.cz se objeví zpráva o akci, ale tady jsou fotky mnou pořízené, které zachycují atmosféru vnímanou účastníkem závodu.
Než se tak stane, mám zde svou informaci. Na kole značky Brompton jsem jako starobní důchodce dokázal jet rychlostí 1 km za 2,87 minuty, což na dané skoro rovinaté trati představovalo rychlost 20,9 km/hodinu. Pro mé sebehodnocení to bylo lepší než v mládí zaběhnutý rekord na 1 km za 3,55 minuty.
No a ten den jsem ujel při přesunu z Břeclavi na hrad celkem 17,4 km, pak závod v délce 6,8 km a v Olomouci z domova k nádraží a pak zase zpět v délce 6,2 km tam a zpět. Za ten den tak mám v záznamech, že jsem celkem najel 30,4 km. Takže jsem zase nějak zabojoval proti cholesterolu a ještě se dobře pobavil. S kolem ve vlaku nebyly potíže, protože nejsem závislý na tom, jestli vlak má zařazenu přepravu kol či nikoliv.
Cestou zpět jsem začal taky přemýšlet o tom, že tento kraj je vhodný pro toulky na kole a tak jsem si našel webovou adresu www.janmiklin.cz/clanek-breclav-a-soutok-moravy-a-dyje-ze-vzduchu/ a zjistil, že mám kam vyrážet po okolí mezi Břeclaví a Mikulovem.

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.