Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Mezi svátky na sv.Hostýně – rok 2014

Letošní zima má pořádné výkyvy. Jednou slunce a sníh nikde, a pak najednou ty silniční sypací vozy, jakoby zázrakem, zase nevyjedou včas. A tak se jen probudíte den po svátcích vánočních, a místo zeleně kolem, je hned sníh a kolem Bystřice pod Hostýnem to pak je už vše pod bílým posypem, jen ta sůl na silnici chybí. Proto bylo rozumné se zastavit na cestě v Dřevohosticích, kde mají hodně zajímavý betlém na náměstí u radnice. Jede se kolem od Přerova na Bystřici pod Hostýnem. Figurky jsou velké jako vy a když tam za ohrádku pustíte dítka, tak mezi všemi těmi figurkami zapadnou a ani je nevidíte. Takže příští vánoce nezapomeňte, je to zajímavé místo k zastavení. Betlém tu pravidelně stavějí od roku 2001.

dsc_7987_33584 a tuhle zajímavost obhlíží každý do jede z Přerova do Bystřice pod Hostýnem dsc_7983_33580 figurky v betlému jsou z polystyrénu

No a pak druhý den když vyjedeme na sv.Hostýn místní autobusovou linkou, vjezd aut zakázán, nebo jen na povolenku, kterou vám vydají proti záloze na zámku u Městské policie v Bystřici pod Hostýnem.

dsc_8014_33611 a tady je krása spolu s Jurkovičovou křížovou cestou dsc_8032_33629 u bronzové sochy Krista na schodech od vodní kaple

No a pak už jsme jen obdivovali tu krásu kolem. V kostele pak stojí za to se podívat na krásný betlém a projít se za oltář, kde spatříte i historii podlah v tomto kostele, kde ta poslední má už i podlahové topení, takže je zde příjemně, zejména když utečete z toho mrazu před kostelem. No a to je tak asi vše co bych mohl doporučit k vidění v příštím roce. Přeji všem těm, co občas otevřou tyto webové stránky, v roce 2015 jen dobré zážitky z cestování a z poznávání krás v Česku, ale i jinde ve světě.

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.