Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Výlet přes Brumov-Bylnici až do Trenčína

Jak se také dá prožít 1.máj roku 2013.

V Čechách mělo být tento den podle zpráv o počasí pošmourno až škaredě, ale na východě ještě pěkně až slunečno. Proto plán pro tento dne byl, jet někam na východ, kde jsme ještě nebyli.
Tak se stalo, že jsme jeli na hrad Brumov ve městě Brumov–Bilnice, které leží v Bílých Karpatech. Jeli jsme směr Luhačovice a cestou zjistili, že přehrada je již konečně napuštěná a bude tu v létě opět pěkné koupání. Květy ovocných stromů na zeleném svahu pod hrází na nás udělali dojem.

DSC_0203_17792 když vše kvete, tak je i tady krásně - Luhačovice pod přehradou DSC_0202_17791 přehrada v Luhačovicích - zase je tu i voda

Z Luhačovic jsme se dali směrem na Slavičín a pak jen kousek a stáli jsme pod hradem Brumov, který má svou historii, která sahá až do 12 století.
Chcete-li znát detaily, a co se tu kdy koná, pak vězte, že právě 1.5.2013 byla spuštěna tato nová webová stránka, takže dál už nic nemusím komentovat, vše najdete zde.www.hradbrumov.cz/historie-hradu/

DSC_0251_17819 na zrekonstruovaném náměstí v Brumově-Bylnici DSC_0215_17801 jsme na hradě Brumov

V informačním centru jsme se nechali poučit, co je v okolí zajímavého a také jsme se setkali se „zázrakem“, když jsme nesměle, při parkovišti pod hradem šáhli na kliku od WC a ono bylo otevřeno. A zde pak čisto, vše s nerezovým vybavením a bez hlídání, tak že dojem na české poměry až neskutečný. To na WC Českých drah si o tomto servisu mohou jenom nechat zdát.

DSC_0263_17830 jsme v Červeném Kameni - Slovensko DSC_0264_17831 jsme v Červeném Kameni - Slovensko

Takže další zastavení podle rady z informačního střediska byl vrchol silnice nad Nedašovou Lhotou. Silnice je zde ve výstavbě a vede přes státní hranici do Červeného Kameňa na Slovensku až do Illavy.

DSC_0273_17838 toto je Vršatecké Bradlo v Bílých Karpatech DSC_0272_17837 toto je Vršatecké Bradlo v Bílých Karpatech

To bylo naše druhé zastavení, protože to bylo pěkné, romantické místo, kde na Vás z místních stavení kouká historie. Už tady uvidíte, že místo zvané Vršatské bradlo je nedaleko, jen se k němu dopracovat s autem. Pěšky se dá přímo s pořádným stoupáním. Autem pak musíte zajet až do Pruské, kde před kostelem odbočíte na Vršatské Podhradie. Cestou Vás čekají krásné výhledy, které jsou na 1.máje zdobeny rozkvetlými stromy všude dokola. Na konci silnice pak je hotel, jeden v provozu, druhý se dokončuje, kde lze trávit noc a udělat si pár výletů po okolí s vápencovými skalami. Detaily zase můžete najít na těchto webových stránkách:
http://www.treking.cz/regiony/vrsatecka-bradla.htm

Po obědě jsme se vypravili do lázní Trenčanské Teplice, kde jsme v horku až letního dne dali procházku po lázních a dokonce se nám podařilo nahlédnout do lázeňského objektu s historií, do je do domu Haman s tureckými lázněmi. Bohužel focení interiéru bylo zakázáno, ale můžete najít na webu. DSC_0303_17855 jsme v lázních Trenčanské Teplice - turecké lázně Haman DSC_0324_17869 a taky kašna

Na místním termálním koupališti bylo rušno, ale cena 3,95 eura za první hodinu a 20 minut na převlečení, a pak každá další hodina vždy za 3 eura, to bylo něco, na co jsme tentokrát neměli vyměněno. Nahradila to ale dobrá místní zmrzlina za 0,40 Eura za kopeček s velkou škálou chutí. http://www.trencianske.sk/cz/index.php Tohle je web o lázních Trenčanské Teplice.
Bylo kolem půl třetí a byli jsme v cíli naší cesty, kde jsme konečně poznali, jak se dá slavit onen prvomájový den na Slovensku. Bylo to na rušných ulicích a náměstích, pod mohutným hradem v Trenčíně.

DSC_0358_17894 pohled na hrad v Trenčíně DSC_0356_17893 pohled na náměstí s tím zajímavým kostelem

Krásná muzika, kolem vše opravené, moderní i historické stavby, celkový dojem na jedničku. Možnost kouknout se na to vše z městské věže. V bývalé sinagoze pak výstava moderního umění. Lze v závěru konstatovat, vybrali jsme si krásný cíl výletu, krásné počasí, takže bude na co vzpomínat. I o Trenčínu se dovíte více, než naznačím v tomto článku. Stačí jen kouknout na tento web. http://www.trencin.sk/mesto
Když jsme vystoupali po krásné silnici E 50 na hraniční přechod na Uherský Brod, poznali jsme, že u nás zase tak horko nebylo. Jízda domů přes Uherské Hradiště až do Tlumačova a pak přes Kroměříž, Kojetín a Tovačov byla pohodová bez aut a po zcela novém povrchu.

Tak a to je vše, a na to co jsme viděli na tomto pěkném výletě se můžete podívat v následující fotogalerii.

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.