Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Podzimní čas – nečas trávený v Krkonoších v roce 2013 – krkonošské vodopády.

A bohužel konečně to zpravodajcům vyšlo. Ranní probuzení do třetího dne pobytu v Krkonoších bylo za tlukotu dešťových kapek na okenní plechy. A pršelo až do 11 hodin. Pak přestalo a my se šli vyvětrat na horský a čistý a voňavý vzduch. Skokanské můstky v Harrachově nebylo ani vidět jak ještě stála mlha nad vrcholky kolem našeho pensionu. Ale když jsme vyrazili na procházku k Mumlavským vodopádům sluníčko se přeci jen na chvilinku ukázalo.

dsc_0692_22035 Mumlavské vodopády v Harrachově dsc_0713_22043 Mumlavské vodopády v Harrachově

Pokochali jsme se touto krásou po celé její délce a vrátili se zpět. Bylo to jiné než při zimní návštěvě a bylo to i za daného pošmourného počasí pěkné.
Odpoledne po obědě jsme se vydali autem směrem na Sklárskou Porembu do Polska abychom si zašli k ke Kemienskym vodopádům.

dsc_0726_22052 Wodospad Kamiensczyka u Szklarske Poreby dsc_0730_22055 chaty u vodopádu

Doporučují už jen proto, že takovou cestu po kamenité cestě asi nikde jinde neobjevíte. Stoupá strmě a rovně do vrchu a každé šlápnutí je ohroženo pořádným vyvrtnutím kotníku. Ale pak přijde místo s pokladnou a cedulkou 20 zlotých. Za to můžete obdržet helmu a sejdete dolů až k hladině vody. Ale pokud nemáte zloté sebou, tak to ani moc nevadí, protože vyšlápnete ještě pár schodů a dorazíte na vyhlídkovou plošinu s mohutným oplocením a uvidíte pod sebou pořádně velký vodopád. No a pak můžete prohlédnout okolí, místní hospůdku či salaš a pak zase jen dolů k autu na parkovišti, kde se taky platí za parkovné 15 zlotých. V tom našem dni, při špatném počasí tam ale nikdo nebyl, kdo by vybíral, asi málo efektivní. Pak jsme ještě popojeli k Klučským skalám a projeli se mezi domy ve Sklárské Porembě a byl konec dne, ale i konec krátkého pobytu v Harrachově. No a pokud jsem něco ve svých vzpomínkách vynechal, pak si můžeme dohledat na webu www.skiareal.com , nebo přímo www.harrachov.cz . Večer jsme se už jen koukali na pořízené fotky z našich výletů. Další den, den našeho návratu, po ránu pršelo, a tak jsme vyjížděli až po 10 hodině. Abychom ještě něco poznali v tomto kraji, snad pro příští plány, vzali jsme to přes Rokytnici nad Jizerou a Vítkovice do Jilemnice. Tady jsme odbočili na Trutnov a v něm jsme vystoupili a prošli si centrum města a ukončili jsme to téměř slavnostním obědem v restauraci pod radnicí, kde nám za rozumnou cenu předvedli, že tu dobře, až výborně vaří.

dsc_0747_22066 na náměstí v Trutnově se sochou Josefa II dsc_0754_22073 podloubí u náměstí v Trutnově

No a to je konec zápisků a nyní jen vzpomínání nad fotečkami z krásné přírody ze západních Krkonoš a jejich Polské strany.

Prosím, zde jsou detaily z krásné přírody kolem vodopádů.

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.