Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Návštěva v lázních Skalka a v městě Prostějově

Je 8.května 2013 – cíl výletu lázně Skalka a Prostějov.

Ten letošní začátek jara byl pošmourný a jakoby se to mělo všechno vyrovnat a dostat do průměru, takže 8.května bylo nádherné, až letní teploučko. No a potom stačí málo, aby typ od kamaráda se dal hned zrealizovat a vyjde Vám pak z toho i krásný výlet do okolí.
Jedete-li z Olomouce přes Tovačov, pak se dá zastavit i v tomto městečku, ale my odbočili na Klenovice a pak už to byl kousek do Čelčic, kde sem tam zastavuje i osobní vlak a pak už jen do kopce a z kopce a jste v lázních Skalka v obci Skalka. Autobusy tam jezdí jen od Prostějova. Ale vede sem podél železniční trati z Prostějova perfektní cyklostezka. O lázních se dovíte mnohem víc na webu www.lazneskalka.cz .

DSC_0406_17904 lázně Skalka v obci Skalka - park s prameny léčivých vod DSC_0397_17903 informace o lázních Skalka

DSC_0396_17902 vany na bylinnou lázeň, kde si teplotu namícháte po svém DSC_0395_17901 vany na perličkovou lázeň

Co se ale dovíte jen od kamaráda či právě nyní je to, že tady nemusíte nic objednávat, nemusíte na vstupní prohlídku k lékaři a jen tak jako my si na recepci zaplatíte „vanu“ bez perliček s perličkami, vodu s vůní či bez ni a můžete se jít uvelebit do teplé a léčivé vody z místních pramenů.
No znáte lepší výlet na kolech, kde by jste si mohli v této mimosezónní době dojet do cíle a lehnout si do léčivé vody na dvacet minut, pak si třeba i dát masáž a to vše za lidové ceny ?
No my jsme se na recepci zeptali, a protože byly najednou volné tři vany, hned jsme si do nich nalezli. Sami si napustili teploučkou vodu dle libosti až po okraj a pak už jsme jen pociťovali stoupající horkost v celém těle dýchali vůni bylinek a bylo nám fajn. Po třiceti minutách za pouhých 117 Kč na osobu jsme si dali z automatu čokoládu za 10 Kč na venkovní lavečce prosvícené sluncem a bylo nám parádně.

DSC_0417_17911 u jezírek nad lázněmi Skalka DSC_0422_17915 u jezírek nad lázněmi Skalka

DSC_0430_17918 procházkou od jezírek DSC_0432_17920 ještě poslední pohledy na lázeňské prameny

Pak už jen krásná procházka k jezírkům nad lázněmi, což je pěkné a romantické místo, kam cyklisté jezdí i proto, že si tady mohou opéci buřta nad ohýnkem v krásné zákoutí přírody.
Místní léčivé vody jsou pro ledvináře, pro ty co jim tvrdnou játra a taky pro ty co mají vysoký tlak. Jsou tu čtyři prameny léčivých vod a každý je pro tělo opotřebené stářím jako stvořený.

Obědy či mlsání jsou k dispozic v malé hospůdce a pak vám už nic nebude scházet. Když pak uznáte za vhodné udělat okruh na Prostějov, vězte že i toto město stojí za to, zejména když tam přišli s nápadem zajistit průvodce v dobovém kostýmu, který Vám o městě poví vše co má napsáno v příručce. Bylo to roztomilé a zajímavé.

DSC_0434_17922 dalo to hodně práce, aby ta okrasa nebyla vidět, když ta fasáda byla jinak tak pěkná DSC_0436_17924 krásné úpravy ploch vedle radnice cestou k zámku - květy už opadávaly

DSC_0442_17929 celkový pohled na náměstí T.G.M DSC_0445_17931 celkový pohled na náměstí T.G.M a museum

Město je upravené do krásy, jen ty popelnice či plastové WC před vchodem do zámku by se mohli někde ukrýt, aby focení nic nepřekáželo. Snad si to zkrášlovací spolek města Prostějova nějak zajistí, aby jen nezkrášlovali stěny opevnění či parky kolem, ale taky dbali na estetiku památek v tomto městě.

Národní dům, který je secesní perlou hané je pak perlou i na konec tohoto malého výletu.

DSC_0450_17936 celkový pohled na Národní dům DSC_0453_17938 pohled doplněný kvetoucím stromem
DSC_0462_17947 okrašlovací spolek města Prostějova nechal pomalovat stěny hradeb domy z doby, kdy zde stálo židovské gheto

Víc už nepovím, o městě se dovíte mnohem víc na webu www.mestopv.cz .

No a pokud chcete nahlédnout do pořízené fotogalerie, pak je tady.

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.