Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Pěší výlet přes duny v lokalitě Maspalomas – 27.1.2013

V 9.30 hodin máme plánované rande s delegátkou kanceláře Canaria Travel. Jsou zodpovězeny veškeré dotazy, ale je objednáno i přestěhování z pokoje na pokoj, aby byl pokoj, tedy od hluku ventilátorů z kuchyní, a snad i noční klid. Je zajištěno zapůjčení vozidla na sedm dní typ Ford s klimatizací a bez jakýchkoliv starostí a s cenou 210 Eur na těch sedm dní. Takže po bohaté a hlavně pestré snídani a po zajištění dnů budoucích, vyrážíme na pochod. Vybrali jsme správnou a pohodovou trasu podél pobřeží k mohutným a vyhlášeným dunám Maspalomas. Procházíme hodně dlouhou písečnou pláží, písek přejemné teploty, zde musím podotknout, že když jsem vykonal ranní procházku, a to ještě za tmy před východem slunce, tak byl i studený, ale voda měla teplotu příjemnou, že by se hned po ránu dalo i vykoupat.

DSC_0061_15466 Gran Canaria - Playa Inglés - u hotelu beverly Park - na plážích DSC_0067_15469 Gran Canaria - Playa Inglés - na plážích Inglés

Jdeme a jdeme a kolem nás, proti nám, ale i za námi stále davy lidí, slunce si to pořádně žhaví. Je prostě neděle. Na konci krásné pláže Playa del Ingleses už ale odbočíme do dun. A to znamená nahoru a dolů, písek ještě na bosou nohu snesitelně teplý. Fotíme a fotíme vše krásné kolem dokola. Až se zastavíme a kocháme z té nejvyšší duny odkud je krásný rozhled po celém okolí a s krásným pozadím horského masivu v dálce, do kterého se pustíme jak budeme mít k dispozici auto.

DSC_0111_15483 Gran Canaria - Playa Inglés - procházíme písečné duny pod Maspalomas DSC_0143_15493 Gran Canaria - Playa Inglés - procházíme písečné duny pod Maspalomas

Je poledne a zjišťujeme, že sluníčko si to pálí zcela nemilosrdně a máme již jistotu, že po návratu domů do ledové zimy v Česku na nás každý pozná, že jsme si jaksi k jihu vyrazili.

DSC_0179_15504 Gran Canaria - Playa Inglés - procházíme písečné duny pod Maspalomas DSC_0180_15505 Gran Canaria - Playa Inglés - procházíme písečné duny pod Maspalomas

Když spatříme doporučenou oblast hotelů s vysokým majákem, víme, že cíl je na dohled, ale jaksi ještě hodně daleko. Když se objeví i košaté keře či stromy, můžeme rozpoznat, že ve stínu je písek ledový, ale na slunci už pořádně pálí. Duny ustupují a objevuje se zase moře či správně řečeno oceán. Dorazíme dobře znaveni až k tabuli, která dává jistotu stínu a kde si tedy rozložíme osušky a protože je zde vyhlášená pláž FKK, napsáno na té tabuli, nemusíme se při oblékání plavek ohlížet na to jestli se někdo zvědavě kouká, protože každý kolem nás na sobě prostě nic nemá. Takže poprvé můžeme vidět ebenovou pleť černošky vedle bílého Francouze.

DSC_0188_15508 Gran Canaria - Playa Inglés - prošli jsme Duny a jsme u Maspalomas DSC_0189_15509 Gran Canaria - Playa Inglés - prošli jsme Duny a jsme u Maspalomas

Ale samozřejmě i všechno ostatní co na nuda pláži je k vidění. No ale to hlavní, naběhly jsme do vln bouřícího oceánu, který měl teplotu tak 20 st.C, což bylo parádní a hlavně osvěžující. Místo pozdního oběda pak byla mandarinka a banán a také kousky čokolády tak dobré studentské pečetě.
Vystupujeme na dlážděnou promenádu obklopenou přístřešky s vonícími kuchyněmi a prostornými talíři a s baštícími hosty z celého světa.

DSC_0203_15514 Gran Canaria - Maspalomas - písečná socha - podle www.zzz.cz tu byla i v roce 2009 DSC_0198_15511 Gran Canaria - Maspalomas - promenáda s občerstvením

Potkali jsme cestou i Švédy, kteří znali velmi dobře staropramen a na vrcholu duny, že by jim přišlo vhod si pořádně loknout. Pak se objevil maják a jeho krásné upravené okolí parků a zelené, pečlivě střižené travičky. Vyspravili jsme si pohodu dobrou zmrzlinou a vrátili se na překrásnou dlážděnou promenádu plnou prodávajících černochů a černošek. Ale proč jsme na promenádu šli bylo to, že podél této promenády je jezero se sladkou vodou a v něm ryby a na protějším břehu nám na dálku neznámé exotické vodní ptactvo.

DSC_0215_15522 Gran Canaria - Maspalomas - parková úprava u promenády pod majákem DSC_0228_15525 Gran Canaria - Maspalomas - sladkovodní jezero

Procházku a dlouhou tůru jsme zakončili v místě kde bylo stanoviště taxiků a jeden z nich nás naložil a nepovolenou a riskantní jízdou nás během chvilky dopravil až před brány hotelu Beverly Park. Uspořený čas jsme okamžitě využili tím, že jsme si v závětří hotelu naložili znavená těla do výřivky s teplou vodou a čvachtali jsme se až do druhé vydatné a pestré večeře, když byla na výběr nějaká ta rybička na několikero způsobů a chutí.
No a ještě dnes bude hučet ventilátor, a tak na noc se moc netěšíme, ale snad už zítra se stane zázrak a bude v noci klid.

Prosím zde jsou k nahlédnutí pořízené fotky tak jak jsme trávili den na svých výpravách, texty pod nimi pak i částečně doplní naše zážitky, abychom na ně časem nezapomněli.

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.