Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Vzpomínka na dovolenou na ostrově Kréta v roce 2004.

Vzpomínka na dovolenou na ostrově Kréta v roce 2004.

Bylo léto roku 2004 a my spolu se známými jsme si vybrali dovolenou na Krétě. Byli jsme předem dohodnuti na tom, že si půjčíme auto a malou část tohoto ostrova pak projezdíme a užijeme si to. Tak se také stalo a dnes, když se snažím podle pořízených fotek zmapovat náš pobyt a výlety, tak jsem našel velmi dobrého pomocníka a protože tyt stránky jsou o typech a tím je odkaz na webovou stránku www.kreta.rovnou.cz , kde se dovíte vše a já už pak nemám k tomu co dodat. jen snad to, že z toho co tyto webové stránky nabízí jsme si tehdy jen tak intuitivně i podle zakoupené publikace o Krétě vybrali tyto cíle :
Pláž, kde rostou v přírodní podobě palmy. Jmenuje se to tam Vai a jede se tam směrem na město Sitia, pak Viglia a jste v komerci hodně zasažené oblasti, ale je to atrakce, tak proč ne. Koupání bylo primovní a žádná nuda.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA pláž Vai pod palmami OLYMPUS DIGITAL CAMERA i tahle krajina patří ke Krétě

Dalším výletem byla jízda na pláň Lasithi přes městečko Molos. Při okružní jízdě kolem této náhorní planiny která je půvabná se svými větrnými mlýny si také můžete zajít do Zeusovy jeskyně.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA tyhle mlýny jsou opravené a slouží jako čerpadla vody ze studní OLYMPUS DIGITAL CAMERA pohled na láň z vyhlídky u Zeusovi jeskyně

Nevynechali jsme návštěvu vyhlášeného místa s chrámem v Konossosu poblíž hlavního města Heraklionu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA a tady je pověstný palác v Konossosu OLYMPUS DIGITAL CAMERA a tady je pověstný palác v Konossosu

Zavítali jsme na ostrov Chrisi, kde jsou neposkvrněné písečné pláže a kam se jede lodí z přístavu ve městě Lerapeta.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA jsme ve městě Leraperata OLYMPUS DIGITAL CAMERA jen bílý písek a jako Robinsoni

No nemohli jsme odolat informaci, že tu je i městečko Matala a pověstná pláž dětí šedesátých let Hipies.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA a tohle druhý OLYMPUS DIGITAL CAMERA detailní pohled na romanick místo, kde dnes v jeskyni i nějaká ta lidská hromádka

Poslední z výletů jsme pak absolvovali místní autobusovou linkou do města Elaunda odkud jsme si vyjeli lodí na ostrov Spelunka, kde se v minulosti vystěhovávali lidé postižení leprou. Dnes to je jen historie a krásné bloudění mezi opuštěnými stavbami domů a hradbami s vyhlídkou na město Elaunda.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA a pak jen procházíme mezi hradbami a domy, kde byli ubytování nemocní s Leprou OLYMPUS DIGITAL CAMERA a pak jen procházíme mezi hradbami a domy, kde byli ubytování nemocní s Leprou

No a vše ostatní si pak můžete dohledat i s přesnými informacemi na již zmíněných webových stránkách. Ty mohu vřele doporučit, když budete plánovat dovolenou na ostrově Kreta.

Takže víc už není potřeba nic popisovat, jen snad to, že jsme bydleli v hotelu za městem Agios Nikolas, které je velmi příjemné a vhodné na večerní posezení u řecké kuchyně s vínem a k procházce po nábřeží, a to jak kolem moře, tak kolem sladkovodního jezera Voulismeni.
Z hotelu jsme chodili vždy podél pláže Almyros, napříč krásným hotelovým komplexem, kde jsme si to užili i na jejich sladkovodních terasovitě umístěných bazénech.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA a podívat se na tu krásu trchu z nadhledu OLYMPUS DIGITAL CAMERA na nábřeží v Agios Nikolas

Dnes už to jsou jen zachycené vzpomínky v přiložené fotogalerii, kterou dávám tímto k nahlédnutí.

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.