Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

09 – neděle 23.červen – Azory

Neděle 23.červen.

Tak dnes byl den !D! Musím vrátit ve 12 hodin půjčené auto. Ve hře je blokace částky 1.150eur, tedy něco kolem 32000 Kč. Ještě před snídaní jsem na parkovišti a s kýblem vody, štětkou na WC, smetáčkem a hadrou na nádobí a houbičkou abych zase auto znacka Opel uvedl do původního čistého stavu. Po snídani už v 8.35 vyrážíme směr Mosterios. Snad nám to časově vyjde. Znám cestu a vím co chceme ještě vidět. Nejkratší cestou to je přes Cite Cidades, kde jsme už sice byli, ale je to tam nádherné a vypadá to na to, že mraky nebudou a snad to bude i lépe osvětlené. Jestli ano nebo ne lze posoudit. V každém případě tam bylo i tentokráte krásně. Byli jsme tam mezi prvními a ještě tam ani nebyl regulátor na parkovišti, aby hlídal 20 minut přidělených na podívání a nafocení.

_DSC2237_89284 jsme po druhé nad jezera v Cite Cidades _DSC2251_89298 jeden s obdivovatelů byl nafocen

Ale zájem i tak brzy po ránu byl velký a v kopci se udělala kolona. Ale viděli jsme, já nafotil a použil nové WC a jelo se dál, tentokráte ale jen k mostu mezi jezery, foto a jede se dál. Vyjeli jsme na hranu kaldery, která toto nádherné místo snad nejčastěji navštěvované na ostrově obepíná. A odbočujeme na Mosteiros. Tady je jedno z nejpěknějších a nejromantičtějších koupání. Tentokráte jsme to vzali důkladně a zastavili na všech fotogenických místech, z nichž to první jsme vlastně nově objevili a mohli tak nafotit skaliska v oceánu, která toto místo prezentují na všech prospektech.

_DSC2264_89311 a k tomu úžasné skalní útesy _DSC2263_89310 a k tomu úžasné skalní útesy

_DSC2274_89321 i vstupy po žebříku tady mají _DSC2284_89330 a tady je koupání pod dohledem plavčíků a pod chodníkem WC a sociálka

Ale musím vrátit auto a tak nevyužiji možnosti se tady i koupat v tůňkách, které jsou fakt parádní. Ale je splněno a my jedeme zpět podél pobřeží na letiště s tím, že musím natankovat plnou. Pod letištěm je benzinka. Tankuji plnou a platím rovných 49eur.

_DSC2304_89350 a jsme na letišti v Ponta Delgada, ostrov Sao Miguel - stánky půjčoven aut _DSC2308_89354 to co jsme si už nekupovali

Jak naschvál na pumpě nefunguje blokace na signalizaci plné nádrže a tak prostě zdržuji. Ale podařilo se a já ověřuji, jestli tam je skutečně plná na displeji. Byla a tak jedeme na letiště. Ale pozor, najel jsme na závoru u parkoviště k odletu, což jak pravila zástupkyně půjčovny je špatně. No stalo se to, že lístek za „gratis“ je jen na vjezd povolený na 15 minut. Měl jsem jet jinudy, ale už se stalo. Hledáme zástupce půjčovny, ale nebyl hned k nalezení. Pak se objevila ta samá dívčina co nám auto předávala, stačila auto obejít a konstatovat, že jsem mu neublížil a uvolnila mi blokaci. To bylo to nejdůležitější co jsem chtěl slyšet. A je to fakt pravda, protože ještě než jsem začal zapisovat vzpomínku, tak jsem si to ověřil na účtu. Koukal jsem jak na této bance funguje na takovou dálku komunikace. Jako doma. Takže ano penízky navíc mě toto ježdění nic nestálo. Jen pak dívčina šla s námi k parkovací pokladně, tady vložila kartu do platebního automatu a ten ukázal, že musím zaplatit 80centů. Pakatel a kámen spadl ze srdce. Už je klid na duši a tak si ve volném čase nafotím halu letiště a tak. Pak jdeme na autobus. Prý to je tam dole, asi tak 20 minut. Bylo to tak jak informátor řekl, ale že nic po 12 hodině nejezdí neřekl a tak jsme šli po svých až do centra. Celkem nám to vzalo 60 minut. Doťapkali jsme na náměstí sv.Františka a tady ve stínu pod ořezanými platany, dali obvyklou svačinku. Hned u kostela zase veřejné WC, čisté a velké, u nás si o tom můžeme nechat jenom zdát. A zase někde v koutku obsluha co nevybírá, ale čistí a leští, i když není nával. V centru jako po atomovém výbuchu.

_DSC2330_89376 klid a pohoda v ulicích Ponta Delgady _DSC2333_89379 klid a pohoda v ulicích Ponta Delgady

Nikde nikdo, ani auta málem nejezdila. No to tedy byla pohoda. Fotíme centrum a pak už jen na lido koupání mezi přístavními moly. Voda jen 19 st.C, je jako křen, ale veškerá únava je pryč.

_DSC2339_89385 klid a pohoda v ulicích Ponta Delgady _DSC2363_89409 tak tohle si asi každý vyfotí v Ponta Delgadě

_DSC2372_89418 jen taková fotečka, jak letí další hosté ostrova _DSC2379_89425 idylka na lido koupališti v Ponta Delgadě

Než jsme zašli, tak jsme si ověřili kdy nás konečně na ubytování odveze autobus. Měl jet 17.30 hodin a tak jsme si to na tenhle čas naplánovali. Končíme s koupáním a osvěženi a plní nových sil jdeme k zastávce. Bylo něco před 17.15 a zjišťujeme, že pojede i ten v 17.15. Za jednoho nás to stojí 94 centů. Dojedeme pod kostel v s.Roque. Na pláži pod kostelem davy lidí, u kostela postávají ale taky davy lidí. My jdeme a jedeme na ubytování. Hned naproti aparthotelu, ale taky lidi a to už tušíme, že se něco zase bude dít. No a dělo. Šel nábožensky laděný průvod s truchlivou až pohřební muzikou. No co tak asi dělám? Fotím a fotím. Kdyby jsme jeli tím druhým busem, už by jsme o tuhle podívanou a zážitek přišli.

_DSC2413_89456 a na ulici slavnostní průvod k poctění sv.Jana _DSC2426_89466 a na ulici slavnostní průvod k poctění sv.Jana

Pak už jen večeře, kterou zapíjíme portským, protože je svátek ženy. V oceánu se divočí mládež i postarší i když už máme 19.45 hodin. A tak i ten dnešní den končí se spoustou zážitků. Dokonce jsme autem najeli 53 km.
Ale na konec jen trochu té statistiky spojené s půjčením auta.
Celkem jsme najeli za 10 dnů, z toho první a poslední jen půlden, 857 km. Za benzin jsme dal poprvé 50 eur a po druhé 49 eur. Při ceně 1.283 na litr to bylo 77,16 litrů, to dalo v průměru 11,10 litrů na 100 km, což je moc, ale to dělají asi ty kopce a jízda na 2 či 3 stupeň, někdy jen na 1 stupeň.
Po dnešku za ty dva pobyty v roce 2016 a 2019 asi známe všechna zajímavá místa na ostrově a kdoví, jestli se sem ještě někdy podíváme.
Za koupání v termálech jsme dali 6 a 8 eur, a každý den po svačince tak 6 eur za capuccino a nanuka, tedy Magnum či točenou. Za nákupy jsme dali 33 a 39 eur na celých 14 dní a v tom byli jak vínečka a laskominy, tak zelenina, nudle, mražené ryby, brambory a podobné nezbytné materiály na vaření.

Fotky z ostrova Sao Miguel, kdy jsme ten den museli ve 12 hodin vrátit půjčovně auto a ještě jsme chtěli něco uvidět :

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.