Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

01 -Zase za poznáním okolí Třeboně – pondělí a úterý – říjen 2018.

Dovezl jsem ženu do lázní Aurora v Třeboni a abych nejezdil zbytečně, rozhodl jsme se podívat po okolí všude tam, kde jsem ještě nebyl. Třeboň jsem prošmejdil vícekrát, ale je tu pořád co objevovat a zjišťovat, že se stále mění něco k lepšímu. Naposledy jsem tam byl v březnu roku 2017, kdy jsem se tam potuloval také v rámci volného času při lázeňské péči. Mám o tom něco na webu www.cestotipy.cz/2017/tri-tydny-laznich-trebon-brezen-2017/. Takže jsem si ji v odpoledních hodinách zase prošel a pak vyrazil do okolí.

DSC_3891_83200 fotky z centra Třeboně DSC_3918_83227 fotky ze zámku a parku v Třeboni

Prostě jsem popojel až do vesnice Holašovice, která je vedena v seznamu památek UNESCO. No a jsem rád, že jsem se tam také podíval. Už se nedivím, že tam jezdí i zahraniční turisté. Je říjen a je pořád teplo a slunce svítí jako o závod a stromy se přeměňují do barev podzimu.

DSC_3963_83272 fotky z vesnice Holašovice DSC_3964_83273 fotky z vesnice Holašovice

Pak mě napadlo, že po cestě objevím i zámek Kratochvíle, který se nachází kousek za Netolicemi. Bylo už pozdní odpoledne a tak je zámek zavřený, ale našel jsme skuliny abych nafotil něco, co je pro toto krásné místo typické.

DSC_3982_83291 u zámku Kratochvíle DSC_3991_83300 u zámku Kratochvíle

Kochal jsem se tou nádherou okolí, a pak se vypravil do Prachatic, protože to je zase město, které jsem ještě nenavštívil. Když jsem zastavil na náměstí, byl jsme neskutečně překvapen tím, co jsme viděl. Začal jsme mít dojem, že jsem opustil Česko. Vše okolo nádherné, jen ty krámky nevkusných Vietnamských obchodníků a spousta zaparkovaných aut na náměstí, které neumožní lepší fotku, tedy bez aut.

DSC_4013_83322 fotky z Prachatic DSC_4036_83345 Prachatice z parkánu

Končil den a tak jsem začal pomýšlet na vhodné místo k přespání, to je zaparkování na místě, které nebude rušeno silničním provozem a ještě tak se o kousek přemístit.
Chtěl jsem být kousek od místa, které jsme chtěl zase na svých cestách objevit, tedy dostat se na vrchol pohoří Blanského lesa, a to na vrchol Kleť s výškou 1083 m n.m., kam jezdí i lanovka. Podle mapy jsem si určil místo, kde „autíčko“ zaparkuji a pak to vyjedu na elektrokole do svého vrcholového cíle.
Ale než jsem se dopracoval k tomuto místu, musel jsem do městečka Kremže a protože jsem neměl podrobnou mapu, tak jsem cestou objevil směrovku ke zřícenině hradu Dívčí Kámen. A protože po ránu seděla nad údolím hustá mlha, dal jsem přednost odbočení a ke zřícenině hradu jsme dojel po lesní cestě na kole. Prohlédl jsem si zříceninu hradu bez lidí a kastelána, takže jsem nemohl ani přispět na jeho opravy. Popojel jsem na kole až k soutoku Kremžského potoka s řekou Vltavou a pak se zase tou samou cestou vrátil k zaparkovanému „autíčku“.

DSC_4066_83374 na hradě Dívčí Kámen DSC_4085_83393 cestou zpět od zříceniny hradu

Cestou zpět jsem nafotil vše co jsem měl po ránu zastřené mlhou. Musím uznat, že toto údolí je skutečně zajímavé a fotogenické.

DSC_4090_83398 cestou zpět od zříceniny hradu DSC_4088_83396 cestou zpět od zříceniny hradu

Tohle místo asi hodně navštíví v letních měsících vodáci.
Po prohlídce tohoto v létě frekventovaného údolí jsem se dostal do obce Krasotín, kde jsem zaparkoval, protože jsem taky musel, neboť silnice až pod lanovku byla v rekonstrukci a dál už byl jen zákaz vjezdu všech vozidel. Na kole to ale šlo, a tak jsem na kole vyjel až pod lanovku. No a tady byla jen stočená lana, takže lanovkou to na vrchol nepůjde. Dostal jsem informaci jak se dostat k vrcholu, zejména, když jsem objevil reklamu na sjezdy na koloběžkách. A tak jsme se vydal ukázaným a doporučeným směrem, ale pak jsem se začal orientovat jen podle turistického značení a podle toho, kde lesní cesta jen mírně stoupala. Nejdříve to bylo po zelené, pak po značce okolo Kleti a nakonec po žluté a podařilo se mi stále mírně stoupat, až jsem narazil na asfaltový povrch, který mě dovedl až k vrcholu. A tak jsem si splnil další životní cíl. Vyjet na kopec o výšce 1083 m n.m. Ale na vrcholu jsem se nedostal do rozhledny, protože tady mají zavřeno jak v pondělí tak v úterý, což mě tedy mírně naštvalo že se nerozhlédnu po kraji a mohlo to být úžasné s těmi mlhami v údolí.

DSC_4125_83433 jsem na vrcholu Kleť DSC_4129_83437 takhle to vypadá na Kleti

Ale bylo to i tak kouzelné místo zalité sluncem a pode mnou vše zalito mlhou.

DSC_4148_83456 výhled který se objevil při cestě zpět DSC_4160_83468 pohled za sebe

A tady malé upozornění, co jsem neviděl já osobně ale někdo jiný, kdo má taky své krásné webové stránky tam byl náhodou také a měl k tomu sluníčko a otevřenou rozhlednu. Takže chceteli vidět vše v jiném provedení tady je odkaz na web: vše ve slunci
Po obědě jsem se zastavil na oběd v obci Holubov.
A pak vyrazil směr Český Krumlov, ale najednou tam po cestě bylo odbočení do Zlaté Koruny. Nemohl jsem minout a tak jsem odbočil, abych se kochal krásami podzimu u kláštera nad řekou Vltavou.

DSC_4177_83484 fotky ze Zlaté Koruny DSC_4185_83492 fotky ze Zlaté Koruny

Protože Český Krumlov znám a byl jsme tady, tak jsem jen projel ucpanou silnicí přes ucpané kruhové křižovatky a pak uviděl směrovku na Votice. To jsem udělal a jel, ale po pravé straně jsem mezi stromy viděl krásně upravený park a nějaké rekonstruované stavby. Takže jsem neplánovaně odbočil a objevil místo zvané Červený dvůr. Po přečtení informací, kde to vlastně jsem, jsem si to tu i dobře prošel, protože tak velký park jen tak někde nemají. Ale není to zas tak důkladně udržované, ale na podzim to je skvělé místo k vidění, ale ne už k léčení psychických potíží. S tímhle problémem bych tady nechtěl být.

DSC_4193_83500 objevil jsem cestou Červený Dvůr DSC_4198_83505 objevil jsem cestou Červený Dvůr

Pak jsem zjistil, že nejedu tam, kde je můj cíl pro daný den a tak jsme to v obci Chvalšiny otočil a vydal se po rychlé silnici do Černé v Pošumaví. No a na závěr jsem se už jen kochal výhledy na lipenskou nádrž a pak dojel do Frymburku. No hodně se toho změnilo, zase je to tu pěknější.

DSC_4220_83527 foceno v Framburku DSC_4228_83535 v relaxačním areálu Lipno

Objel jsem vodní nádrž, abych se podíval jak vypadá nová lokalita se sportovním centrem v obci Lipno nad Vltavou.
Pak jsem jel na druhý břeh a ve Frýdavě jsem viděl odjíždět poslední trajekt do Frymburku.
Ten den jsem končil až v obci Svatý Tomáš, odkud se dá vystoupit na zříceninu hradu Vítkův Kámen. Ještě jsem stihl krásné světlo dopadající na mohutné kamenné stěny tohoto našeho nejvýše položeného hradu.

DSC_4236_83543 u hráze přehrady Lipno na Vltavě DSC_4240_83547 ve Frýdavě na druhém břehu v pozadí Framburk

Pod hradem jsem přespal a v naprosté tmě jsem mohl pozorovat hvězdnou oblohu, kterou v přesvětlených městech vidět není.

DSC_4248_83555 tak jsem to viděl na Vítkově Kamenu DSC_4255_83562 tak jsem to viděl na Vítkově Kamenu

Takový klid a tmu jsem ještě neprožil. Byla to paráda a i když byl říjen, ani se mi nezamlžila okna, protože byla příjemná noc.

Tady je několik snímků pořízených cestou v okolí Třeboně, jako Holašovice, zámek Kratochvíle a Prachatice:

Tady je několik snímků pořízených na cestě kolem Kremžského potoka, na Kleti, na Zlaté Koruně a potom v okolí přehrady Lipno:

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.