Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Velikonoce prožité na ostrově Ischia – jen tak podél pláže Maronti.

Na velký pátek před Velikonocemi jsme měli za cíl poznat náladu ve města Forio, kde bylo připraveno velké divadlo o poslední večeři páně a jeho ukřižování. Bylo to velkolepé a ale jen v jazyce italském, a tak jsme to vzali jen jako seznámí s atmosférou velkého pátku. Takové množství lidí na jednom místě už zase tak dlouho neuvidíme. Snad tam byli všichni místní z ostrova a ještě zvědaví cizinci k tomu. Podařilo se nám na místo dojet autobusem a pak zase i odjet. Jak by to dopadlo, kdyby jsem dočkali konce představení si ani neumíme představit.
Velikonoční pondělí jsme našim drahým polovičkám dokázali, že víme jak to má při pomlázce vypadat. Jen italská a bodrá paní uklízečka byla trochu překvapena, ale měla radost, že poznala náš Český zvyk.

dsc_0170_48321 vyhlídka od něj je až k Sant Angelu dsc_0177_48326 a jsem dole na pláži Maronti

No a pak po snídani jsme zajeli do Barana a odtud se vydali na pláž Maronti. Odtud po pláži do rokle s hotelem Olmitello kolem zahradního posezení až k prameni teplé vody na konci rokle. Po dešti občas i cestou v korytě dobře vymletého potoka. Ochutnali z pramene teplé vyvěrající vody.

dsc_0189_48333 v hotelu Olmitello je ještě mrtvo dsc_0197_48340 na konci jsou horké prameny co "omlazují"

Pak popošli ke druhé rokli na jejímž konci je Cavascura, místo, kde jsou na ostrově nejstarší termální lázně.

dsc_0255_48365 jsme u římských lázní Cavascura dsc_0248_48361 no a tak to vypadá v lázních a naokolo

Ale než jsem tam zabočili, užili jsme si slunéčka a dobrého červeného vínečka zakoupeného pod slevou v místním supermarketu. V dobré náladě jsme rozdávali informace po kterém že to břehu mají do této krásné přírodní scenérie jiní vyrazit. V další cestě do Sant Angela jsme museli pokračovat horní cestou, kudy jezdí i auta na hotely a do těchto uzavřených končin. Neumím si představit, jak bych se cítil při jízdě do toho prudkého kopce a vůbec netuším, jak bych dopadl při jízdě zpět. Ale ty výhledy, ty výhledy a ty barvy moře pod námi. Jaro v plném květu.

dsc_0271_48375 a tak se kocháme výhledy a jarem u moře dsc_0272_48376 před námi se objevuje Sant Angelo

Pak seznámení s horkými parami – fumarolami přímo v písku na pláži. No a potom ještě jednou kolem kostelíka na Sant Angelem a cesta do hotelu na léčivé posezení ve vodě.
Ještě nám zbyl jeden den, kdy jsme se vydali v podmračeném počasí na výlet do Foria. Bylo velikonoční pondělí a autobus z naší zastávky nad hotelem nejel a nejel. Několik taxikářů nás přemlouvalo ale my setrvali. Pak přišlo to, co tu bylo v jiných letech běžné. Konečně přiej autobus. Otevřely se dveře z nich se vyvalil horký vzduch objevili se zadky zmáčknutých cestujících a my hledali škvíru jak se k nim přidat. Čekali jsme hodně dlouho a tak naše drzost a snažení dosáhlo po několikátém otevření a zase zavření vrcholu. Do prostoru v autobuse se vešla i naše těla a jelo se. na dalších zastávkách už řidič pochopil, že nesmí zastavovat, protože davy čekajících by prostě už nepobral. Vystoupili jsme, nadechli a šlo se na prohlídku Foria. Mírně poprchalo. Naši známí to čekání nevydrželi a šli podél pobřeží po svých a tak přišli o tento nevšední zážitek. Setkali jsme se až u kostelíka Chiesa del Soccorso na skalním výběžku.
Ten den jsme jen poznávali zákoutí onoho města. A zase to bylo něco nového, něco opraveného a něco malebného. Odpoledne známí zašli i na pláž Francesko a my se dali do hotelu Sorriso na podvodní masáže, pak sešli po privátních schodech na pláž Citara a ke vstupu do zahrady Poseidon, které se otevírají až 1.dubna. No a den skončil a skončila i dovolená s novými zážitky na tomto malebném ostrově.

Kdo by náhodou chtěl také využít takovou aktivní dovolenou, pak je to pohodové od března do května a od září do října. Jinak je zde přeplněno a doprava vázne. Tentokrát bylo vše v pohodě a doprava autobusem i levnější. Vše jsem si zajistil individuální cestou přes zcela spolehlivou agenturu která sídlí přímo na ostrově a řídí dvě prima dívčiny mluvící česky. Musím je jen chválit. Najdete na ně kontakt na webu www.mytravelling.it a já vám mohu poradit jak na to co nejlevněji.

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.