Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Pohledy na Olomouc z letícího balonu. Jaro 2015.

Na podzim roku 2014 jsem se s letem v balonu setkal poprvé jako fotící svědek. Letos v dubnu jsem letěl i já sám osobně na hradem Bouzov směrem na Vranovou Lhotu a byl jsem symbolicky i s manželkou pasován na barona z Vranové Lhoty. No a hned po tomto letu jsem objevil něco hodně zajímavého a rozhodl jsem se o to podělit se všemi, kdo se sem tem podívá na mé webové stránky.
Olomouc je již několikrát vyzdvihované město s historií a začíná se zde objevovat i větší počet turistů se zahraničí. Ale oni nemají tu možnost si vše prožít a vyzkoušet na vlastní kůži, takže i jim by odkazy v tomto článku mohli být užitečné.
Také jsem objevil to, že lety balonem se provádí jak v ranních hodinách tak v podvečer a počasí je někdy dobré až úžasné, ale jindy zamlžené a s oparem. takže to co jsem objevil na facebooku pod odkazem www.facebook.com/JaroBalony.cz je moc a moc zajímavé a tak jsem si z toho pro svou radost i radost jiných sestavil vlastní soubor převzatých fotek. Vždy ty, při jejichž focení vyšlo osvětlení a ten správný a zajímavý záběr.

06_sm6 fotomapa s popisem k dané pevnosti 07_sm7 a tak to pak vidíte, když balon náhodou nad pevností letí

Pak už to jen dalo hodně práce nějak to setřídit, aby to bylo více přehledné. určitě pak na některých fotkách poznáte podle stínu, že se letělo ráno či navečer. Když pořizování fotek na facebooku vydrží, snad se podaří tuto sbírku časem oživit a aktualizovat.
Ale napadlo mě ještě něco jiného.
Olomouc je městem vojenských pevností a této zálibě se věnuje hodně neziskových organizací, které jsou vlastníky jednotlivých pevností, které ve velmi zbýdačeném stavu v nové době koupili a postupně je zvelebují. Proto nejen čest jejich úsilí, ale musím jim i popřát úspěchy v jejich podnikání a zvelebování.
Připravil jsem takový první soubor fotek, kde kombinuji snímky z digitální fotomapy s popisem a vkládám mezi ně fotky pořízené při letu balonem. Nyní už jen doufám, že se podaří tuto sbírku postupně doplnit a rozšířit tak, aby se podařilo uskutečnit přelety nad všemi již přístupnými forty, které jsou rozesety kolem města Olomouce.

71 Dolní náměstí a v pozadí Horní nálěstí 31 Morava po protipovodňových úpravách v lokalitě Nové sady

Dokonce se mi podařilo objevit i jeden odkaz, kde je zpracována aktivní cyklomapa s vyznačením cest, které vás k jednotlivým fortům přivedou. Na webu www.cisarska-pevnost.eu pak dokonce najdete všechny dosud zpracované informace o jednotlivých fortech, ale také objevíte i jiné odkazující weby jako je www.pevnostolomouc.cz , www.pevnost-radikov.cz , www.drakk.eu . Jsou tu však i jiné už opravené a využívané pevnosti, které zatím nemají svoje webové stránky, či nejsou zcela zprovozněny, ale to se snad změní, budu to sledovat.
Vzhledem k tomu, že jsem téměř všechny fotky získal z dostupných webových stránek, můžete se na ně také podívat na již zmíněných odkazech i vy.
Své dřívější články o Olomouci, jako je informace či vzpomínka na toto město plné historie najdete na těchto odkazech :

www.cestotipy.cz/2014/dny-evropskeho-dedictvi-v-olomouci-%E2%80%93-zari-2014/
www.cestotipy.cz/2014/let-balonem-nad-olomouci-dne-5-zari-2014/
www.cestotipy.cz/2014/6785/
www.cestotipy.cz/2014/noc-kostelu-23-kvetna-roku-2014-v-olomouci/
www.cestotipy.cz/2013/mesto-olomouc-s-kasnami-a-pohodou-i-u-vodnich-ploch-kolem-mesta/
www.cestotipy.cz/2011/olomouc/

Ale pod vyhledávacím heslem „Olomouc“ najdete i jiné články, které se týkají i olomouckého okolí, jako je jezero Poděbrady s krásným přírodním koupáním.

Jen vojenské pevnosti z pohledu na fotomapu a skutečný přelet

Fotografováno město přeletem balonu na městem Olomoucí

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.