Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Procházka podél pláže do San Augustina a návštěva termálních lázní

Jsme zase jen na hotelu, protože zapůjčení auta nastane až v úterý, tedy zítra 29.1.2013. Takže dnes bylo stěhování z pokoje na přízemí, s hlukem ventilátorů od kuchyně, do 6 podlaží s výhledem na hory a dokonalým klidem. Ale než tato směna nastala dali jsme si procházku, abychom poznali jak to vypadá podél pláže na opačnou stranu než jsou ty velké duny v Maspalomas.
Procházka je po nádherném širokém chodníku se zábradlím z nerezu. Nádherné písečné pláže, ale dopoledne jen s červenou vlajkou a s velkými vlnami, protože byl pořádný vítr. Když jsme narazili na šipku k nákupnímu středisku Spar, dohodli jsme se na daném směru, protože jsme zjistili, že místní sluníčko i když jsou hlášeny teploty jen 22 st.C, umí dokonale připalovat.

DSC_0236_15530 Gran Canaria - San Augustin - na pláži DSC_0237_15531 Gran Canaria - San Augustin - na promenádě kolem pláží

Když jsme nakoupili krém proti spálení, nedalo nám zajít se kouknout na hotel Gloria Palace u kterého se leskla přístavba, v níž se nachází Thalasso SPA.

DSC_0244_15537 Gran Canaria - San Augustin - cestou od pláže k hotelu Gloria palace DSC_0250_15540 Gran Canaria - San Augustin - cestou od pláže k hotelu Gloria palace

Zpět jsme se dali kratší cestou a ve 12 hodin nastala směna pokojů, pak k obědu mandarinka a banán a už vyrážíme do toho krásného hotelu s tím, že určitě zajdeme do termálních lázní, abychom mohli povýšit naše zkušenosti s takovými zážitky, jako jsou vodní masáže a podobné radovánky, kterých si užíváme na ostrově Ischias v Itálii nebo v termálech v Maďarsku.
Nejdříve se kocháme interiérem a nádherným prostředím v areálu hotelu Gloria Palace, který se právem pyšní čtyřmi hvězdičkami. Ano tady by se dalo vegetovat, pokud by jsme na to měli.

DSC_0261_15544 Gran Canaria - San Augustin - na prohlídce hotelu Gloria Palace DSC_0291_15563 Gran Canaria - San Augustin - hotel Gloria Palace výhledy s restaurace Corbero na střeše hotelu

Ale i tak jsme se pokochali a pak šli odhodlaně na samostatnou recepci do bazénů.
Nejnižší položka na informační tabuli byla 23 EUR, ty ostatní měli čísla i kolem 725 EUR na 6 dní zážitků. To co jsme vybrali bylo akorát pro získání našich zkušeností po dobu 2 hodin s tím, že nedošlo k přesnému sledování času a bylo tolerováno, že jsme v bazénech byli celé ty dvě hodiny a to ostatní jsme věnovali převlékání a očistné koupeli v šatnách.

DSC_0279_15555 Gran Canaria - San Augustin - hotel Gloria Palace a wellnes s thalasso terapií DSC_0283_15558 Gran Canaria - San Augustin - hotel Gloria Palace a wellnes s thalasso terapií

A jakže to tam fungovalo ? Po zaplacení oznámené platby jsme byli vyzváni odebrat si froté bílý župan a ručník a trepky. Na první patře jsme se převlékli a zamkli klíčem skříňku a klíč zavěsili na krk. Pak už jen jako páni jsme nakráčeli o patro výše do úžasného jakoby stanového prostoru, kde nás hlídal plavčík a kde to stále někde bublalo a masírovalo. Mořská voda horká a ledová, ale převážně tak 35 st.C teplá. No nastalo pořádné rochnění a zkoušení všech typů trysek jako bublání na sedačce, na lehátku, výřivky na záda, no šlapky, perličkové střiky na různé části těla a to nejpůvabnější horká tryska na krční partii těla. No prostě po dvou hodinách jsme byli dokonale omasírovaní a šli jsme si ještě jednou sednout k bazénům na zahradě hotelu. Pak jsme zjistili, že by nebylo na škodu, vyjet si na střechu do restaurace. A neudělali jsme špatný skutek, až na maličkost nevíme jak se až na patro normálně dostat, protože ve výtahu bylo nejvyšší číslo 9. Tak jsme šli ještě tři patra po požárním schodišti a na závěr abychom se nemuseli vracet, proskočili zázemím kuchyně.

DSC_0299_15567 Gran Canaria - San Augustin - hotel Gloria Palace výhledy s restaurace Corbero na střeše hotelu DSC_0304_15570 Gran Canaria - San Augustin - hotel Gloria Palace výhledy s restaurace Corbero na střeše hotelu

Pak přišlo šokové zjištění, že jsme v tom nejkrásnějším místě, jaké si můžeme představit. Na střeše bazén, úžasné výhledy, krásná obsluha a tak jsme nemohli odolat a objednali jsme si k tomu kochání cappuccino.
Za pouhých 3,30 Eur to pak stálo za to a to nejen to cappuccino, ale ty výhledy, no prostě zážitek na který budeme vzpomínat a všem doporučovat.

DSC_0309_15572 Gran Canaria - San Augustin - v nákupním centru - horní podlaží - kostel při západu slunce DSC_0311_15573 Gran Canaria - San Augustin - vilová čtvrt

No a bylo potřeba se přemístit zpět na hotel, kde bydlíme. Za 30 minut pěší chůze jsme už byli na pokoji, kde byl naprostý klid, žádný hluk. V jídelně zase obžerství, zase jiné pochoutky. Ano den nám končí a byl perfektně využitý.

Prosím zde jsou k nahlédnutí pořízené fotky tak jak jsme trávili den na svých výpravách, texty pod nimi pak i částečně doplní naše zážitky, abychom na ně časem nezapomněli.

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.