Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Adelboden ve Švýcarsku v roce 2008

Bylo to v srpnu roku 2008, kdy jsme se s kolektivem z práce vydali autobusem do Adelbodenu, ktré leží blízko Frutingenu v nadmmořské výšce kolem 1500 m n.m. Týden krásného počasí, ejn jeden den s pošmournem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA v Adelbodenu cestou ke koupališti     OLYMPUS DIGITAL CAMERA A tady už se kocháme pohledy na jezero Kandersteg

Dva dny na výletech po vzdálenějším okolí. jednou to bylo v Lauterbrunnenu, kde se zaparkoval autobus v obrovských garážích a jelo se vláčkem na Klein Scheidegg. Někteří to vzali vlakem až na vrchol hory Jungfrau, kde nejvýše položená železniční stanice v Evropě. Jiní se vydali pěšmo údolím přes Wegen k autobusu. pak se ještě zajelo k placené  prohlídce vodopádu Trummelbach a musím konstatovat, že to stálo za to. Ale jen za krásného počasí, pozor na to.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA tak tohle lze spatřit na Kleine Scheideggu    OLYMPUS DIGITAL CAMERA placená procházka kolem vodpádu, kteá stojí za to

Tůra to byla předlouhá a hodně bolavá. Další den jsme jeli do obce Kandersteg a odtud lanovkou či pěšmo k jezeru Kanderstegg. Opět nádherné počasí, koupání v chůadných vodách jezera, procházka kolem jezera, no prostě zase vydařený den.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA A tady už se kocháme pohledy na jezero Kandersteg

No a pak to bylo „jen kolem Adelbodenu, který leží v dlouhém údolí a z něj se dá zajet do jiného navazujícího  údolí postbusem až na konečnou k lanovce na planinu Engligenalp. Dolní stanice je evidována pod obcí Unter dem Birg ve výšce 1405 m, a horní stanice je na výšce 1964 m.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA vrcholová stanice lanovky na planině Engstligenalp OLYMPUS DIGITAL CAMERA vodopády poblíž lanovky v unter dem Birgu

No a když si pokocháte planinou a okolními vrcholky, tak ještě na vás čeká procházka k vodopádu, který z té planiny odtéká a je to určitě  úžasný pohled, takže doporučuji nevynechat a nezpěchat s návratem. Post busy pořád jezdí po celý den.

Další výlet lanovkou je na vrcholovou stanici Frutingen. odtud to někteří jeli na vypůjčené koloběžce, jiní si dali výlet po hřebeni až na Hahnnen Moos pas, odkud se sjelo jinou lanovkou do Geilsbuelu a pak zase postbusem do Adalebodenu. Pak ještě jednou pěšmo údolím k lanovce na Hahnnen Moos pas a tady takový okruh kolem vrcholu s nádhernými loukami a pohledy do okolních údolí pod vámi. pak odpočinek při kterém nad vámi létali letecké modeli místních fandů, co na vrcholu mají i své sídlo s noclehy a dílnou.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA vše je tu krásné, každý detail, zejména když si k tomu lehnete OLYMPUS DIGITAL CAMERA výhledy z procházky kolem Hahnen Moos pasu

Při návratech na nás čekalo osvěžení na místním koupališti. takže dá se konstatovat, že ten srpnový týden v roce 2008 byl parádní a lze jen doporučit. Campů a hotelů a pensionů je zde dostatek.

No a máte-li čas, zde jsou dojmy ve fotografii jak jsme je postupně při výpravách zachytil.

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.