Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

V galerii Jiříkov nedaleko Rýmařova

Krásná neděle v babím létě byla důvodem podívat se někam, kde jsme ještě nebyli. A tak jsme z Olomouce vyrazili přes Šternberk a Hůzovou do obce Jiříkov, kam se v zimě občas ani nedostanete pro obrovské sněhové závěje. Je to i při cestě na hrad Sovinec. Když budete tápat, tak první jistotu, že jste to už skoro našli, je obec Kněžpole s odbočkou na Jiříkov. Pak to vypadá jako cesta necesta, ale přivede Vás to až do míst, kde uvidíte na tu zapadlost obce až nezvykle velké množství aut. Galerii jako své zázemí řezbáře a velkého dříče a pracanta, vybudoval pan Halouzka, který zde našel klid pro svou práci, kterou lze také dohledat na webu www.pradedovagalerie.cz.

DSC_0013_4114 toto je základ betlému                                DSC_0057_4155 to koukáte, asi stejně jako já, když jsem to spatřil

DSC_0039_4140 určitě se nebojíte                                  DSC_0035_4136 pozemky jsou nově upravované a postupně budou zářit květy a zelení

No a nyní se jen dívejte, jak jsem se musel dívat a obdivovat i já. Když jsme odcházeli, tak jsme se museli zeptat paní pokladní : to pan Halouzka má pomocníky, nebo to je jen jeho práce. Ano jen on, povídá pokladní. A jak to může stíhat ? No prostě dělá a dělá a dělá. Takže mé povzdechnutí na závěr, kdyby tak konal celý náš národ a dělal vše jen ku prospěchu svému a okolí, pak by nám bylo hej.

No povzdechy jsme si nechali na odpoledne, kdy jsme se kochali na poslendích slunečních paprscích u přehrady Slezská Harta v obci Nové Pláně. To posuďtě sami. I v kostele si můžete odpočinout a pobýt a pojíst, protože je přebudován na pension.

DSC_0072_4170 DSC_0078_4176  

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.