Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Předposlední prázdninový den a my jedeme do Ostrožské Nové Vsi.

Prý je tady dobré koupání a tak když už letos vymetáme vše, kde se dá koupat, protože to horké letošní léto se jinak nedá překonat, poslechli jsme této rady a vyrážíme. Ten den má ještě být slunečno po celý den a tak vyrážíme. Jedeme autem na otočku. Silnice mezi Přerovem a Starým městem u Uherského hradiště je prázdná, protože vše už jezdí po vedlejší dálnici a tak to je pohodový a velmi rychlý přesun. Ten jsme ale přerušili ve Spytihněvi a odbočili jsme k přístavišti, kde to žije. Můžete si tu i půjčit lodičku pro 5 osob na hodinu až 8 hodin. Poptali jsme se, ale vše se dá domluvit i po telefonu a předem.

DSC_1857_81877 v přístavu Spytihněv DSC_1866_81885 u půjčovny loděk na Baťově kanále ve Spytihněvi

Provoz na zdymadlech je vždy jen od pátku do neděle. V týdnu se dá lodička půjčit, ale jede se jen od zdymadla ke zdymadlu.Ve Starém Městě se zastavujeme u památníku Velké Moravy, který jsme již sice dříve viděli, ale zase se to tu vylepšilo a tak to jen obdivujeme a plánujeme přijet vlakem na podvečerní koncert skupiny Hradišťan.
Pak jsme popojeli do Ostrožské Nové Vsi s tím, že nejdříve se podíváme do sirnatých lázní. No a potom na to koupání v přírodním jezeře. Lázně dobrý, poklidný, hodně zapadlý a je tu jen 138 lůžek pro léčené pacienty.

DSC_1877_81896 památník Velké Moravy DSC_1878_81897 památník Velké Moravy

Popili jsme sulfatanové vody z místního pramene a jedeme na to koupání. Tady je poloprázdné parkoviště, tak se jdeme pozeptat, jaké tu jsou současné podmínky. V bufetu se už nevaří i když tu je hodně nabídek na pití i vařená jídla. Ale je nám doporučeno vrátit se na Slovácký dvůr, tam mají meníčka. A tak než vstoupíme na koupaliště vracíme se asi 200 m zpět na ten doporučený Slovácký dvůr. A nestačíme zírat, co je to tady za překrásný areál.
Mají tady restauraci i bufetovou obsluhu.

DSC_1884_81903 v sirnatých láních Ostrožská Nová Ves DSC_1887_81906 v sirnatých láních Ostrožská Nová Ves

Meníčko i s polívkou za 109 Kč a nealko pivo za 27 Kč. Na recepci nám dali prospekt. Takže je tu k dispozici autocamp s vlastními prostředky na přespání, ale jsou tu i malebné chatky s pojmenováním jednotlivých druhů hroznů, chatky s pojmenováním po sladkovodních rybách. Krásné prostředí a uprostřed toho obrovská prolézačka pro mládež. K tomu bydlení v sudech, koupání v jezírku. Zahrajete si tady i miniaturní golf na kvalitním miniplácku. Vše v krásném prostředí. Před areálem pak překážková dráha pro kola, za přejezdem pak areál golfu.
Najdete detaily na webu www.slovackydvur.cz

DSC_1889_81908 v areálu Slováckého dvora DSC_1895_81914 vinařské bůdy

No a jen o kousek dál to koupaliště a za ním pak i volné plochy ke koupání ve štěrkových jezerech. Ke kopališti pak je napojen i chatkový camp, kde se levně nocovat. Detaily najdete na tomto webu : www.albatrosonv.cz .

DSC_1905_81924 na koupališti Albatros v Ostrožské Nové Vsi DSC_1907_81926 na koupališti Albatros v Ostrožské Nové Vsi

Vše je situováno při kvalitní asfaltové cyklostezce, která vede až do Uherského Hradiště a dělá krásný okruh. No a dá se jet i jinam na výlety, jak na kole, tak autem. No prostě ideální dovolená pro rodiny s dětmi.

Tady je několik dalších snímků s tohoto krátkého výletu do Ostrožské Nové Vsi :

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.