Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Velikonoce prožité na ostrově Ischia – výprava za přírodou a do historie.

Naši přátelé dorazili, ale sluníčko se pro další dva dny rozhodlo schovat a místo něj se dostavil deštíček. Ale i tak se tady na ostrově dá něco dělat a tak ze znalosti věci jsem navrhl trasu za poznáním místa, kde přímo do moře vtéká horký pramen a v moři se dá i vykoupat. Byli jsme tu už vícekrát, pořád se to tady mění k lepšímu a tak jsme i my byli zvědaví jak se to změnilo. Sem tam sprchlo, bylo pod mrakem a tak jsme cestou objevovali pěkné místa jako zázemí s bazénem u hotelu Melisa cestou na pláž Sorgeto.

dsc_9794_48130 tak to je hotel co by se nám taky líbil dsc_9784_48124 cestou na pláž Sorgeto se vloudíme do zahrady hotelu Miralisa

Tady se polepšili, záhony mají krásnější kaktury, krásnější výhledy, no prostě místo, kdy bych doporučil pobýt. Vše upravené, čisté a připravené pro hosty na velikonční svátky. Jen bazén byl naplněn minerální a ne termální teplou vodou.
Zato kousek níže v hotelu Castiglione už jsme se nedostali k bazénu, protože branka k němu byla zavřená, tak jsme jen nakoukli, abychom ukázali kde jsem už taky jednou, hodně dávno, to je poprvé v roce 2001 pobývali. Ale za to v dalším hotelu bylo plno řemeslníků, kteří pokud si spočnou mají nádherný výhled na lokalitu Sant Angelo a na výběžek s hotelovým komplexem na výběžku zvaném Punta Ciarito, který je přímo na pláží Sorgeto.

dsc_9802_48135 v dáli vidíme Sant Angelo dsc_9800_48134 a jde se dál směrem k pláži

Tady musím své vzpomínky rozvinout, protože se nám zadařilo prožít něco, co se jen tak znovu nestane. Prošli jsem přes vstupní most s otevřenou bránou. pročetli si lákavý poutač, který nabízí oběd a k tomu možnost užít si horkých pramenů a sauny. Nikdo nás nezastavil, zahradníci a uklizečky cestou do mírného kopečku, kde stojí hlavní budova s recepcí a restaurací jen zdravili a tak jsme se najednou ocitli u bazénu s horkou vodou, které pak prostupují do skály ve výběžku a dávají poznat, co to je přírodní horká a vlhká sauna kam můžete z venkovního bazénu proplout. Bylo poledne a najednou nikde ani živáčka, ani v restauraci nikdo, ani na recepci nikdo. A tak jsme to všechno prošmejdili a nafotili. To by tedy byla dovolená snů. Ale z mírné spršky se najednou spustil prudký slejvák a my náhodou objevili kryté do skály osazené posezení před dvěma pokoji. začali jsem se drkotat zimou. Tu jsme zahnali přípitkem českého rázného moku zvaného slivovice, dali svačinku. Ale vody z „hůry“ neubývalo. A tak jsme sáhli na kliku jednoho z pokojů a ejhle on byl otevřený, v něm vše připravené pro hosty, teploučka, elektrika svítila. pro déšť by k nám nikdo ano nedorazil.

dsc_9818_48145 z bazénu se proplouvá do skály a do sauny dsc_9831_48149 moře se zbarvilo bahnem s okolních svahů

Jen slušnost vychovaného turisty z Česka nám nedovolila se na pokoji zabydlet.
No ale na závěr toho prudkého deště se objevili na svahu vodopády s hnědou vodou a v moři se objevili nevídané barevné útvary jak se promíchával voda z roklin a modrého moře. tak tohle jsme nečekali, to byl vskutku zážitek nad zážitky.
Když už jen poprchalo až dokonce přestalo sestoupili jsme až k moři abychom se ujistili, že tady skutečně vyvěrá horká voda do moře a dá se kdykoliv vykoupat. No ale nám nezbylo nic jiného než smočit nožku a ověřit vyprávěnou skutečnost.

dsc_9837_48153 ano tak to je pláž Sorgeto dsc_9833_48150 a konečně ještě za pokrápění vstupujeme do moře kde vyvěrá horký pramen

V přilehlé hospůdce se jen natíralo a chystalo na velikonoční svátky. A tak ze samotného koupání nic nebylo, protože nevylo kam složit šaty. Ale poznali jsme, že se tu vše změnilo k lepšímu, stěny jsou nově zajištěny proti padajícímu kamení, schody úplně nové, bazénky na poležení v teplé mořské vodě viditelné, ale po zimě ještě neupravené tak jak je to zřejmé z prospektů.
Ze Sorgeta jsme se vrátili k autobusové lince a zajeli do Sant Angela. Tady bylo po dešti a snad poprvé žádný turista, my byli snad i první toho dne.

dsc_9869_48170 ale sluníčko už našlo cestu dsc_9874_48172 a tak tu máme posezení u kávičky a Capuccina

A tak jsme měli možnost poznat to jak místní umí číst z mrků budoucnost svých příjmů. Ono se totiž začalo ukazovat sluníčko a v místní hospůdce začali rozkládat polštáře. A my tam byli a my je hned použili a dali si odpolední cappuccino. Slunce nás podpořilo, v hospůdce hrála ta pravá náladová italská muzika a bylo nám skvěle. Podařilo se mi nafotit interiér hospůdky, kde obsluha byla ještě ráda, že se někdo i tento čas nečas někdo našel. Ale sluníčko už vědělo, že ten den si na nás udělá svůj čas, a tak při procházce nad toto úžasné místo, kde to zná ze svých léčebných pobytů i Karel Got se nám všem tady moc líbilo.

dsc_9880_48177 romantika v zálivu v Sant Angelu, tady podle tisku byl i Karel Got dsc_9890_48181 na prohlídce tohoto malebného místečka

A protože vždy je vše jinak i návštěva místního kostelíku a hřbitůvku měla zase něco nového. To jsme tedy zírali. Najednou tam, kde byly hroby s pochovanými, tak tam byli nové náhrobky s novými pochovanými, to jsme tedy zase něco objevili. kam byli uloženi ti předchozí, to zatím netušíme.

dsc_9900_48184 a na hřbytůvku u kostela dsc_9903_48186 a na hřbytůvku u kostela

Den končil a my se vrátili na hotel, abychom si pochutnali na vynikající večeři v tom našem hotelu Mediterraneo.
Druhý den se ve zprávách Meteo, ani na webu www.yr.no neobjevilo sluníčko, ale dalo se procházet a poznávat jak to vypadá ve městečkách ostrova. A protože jsme si pořídili týdenní jízdenku na autobusy za pouhých 11.60 eur nebylo co řešit a navštívili jsme postupně městečko Lacco Ameno, Casamiciolu. Pak popojeli až do Ischia Ponte.

dsc_9929_48198 na obhlídce Lacco Amena dsc_9927_48196 na obhlídce Lacco Amena

dsc_9955_48213 a nyní v Casamiciole dsc_9960_48215 a nyní v Casamiciole

Pod hradem Aragonese jsme zapili dobytí hradu a pak se prošli krásnou vyhlídkovou zkratkou do oblasti pláží Cartaromana, odkud se kocháte pohledem na hrad a skalní útesy, kolem kterých se dá za teplých měsíců proplouvat.

dsc_9979_48229 a ještě jedno město Ischia Ponte - hrad Aragonese dsc_9991_48236 a pak cestou na pláž Cartaromana

A protože autobusové linky jsou stále na těch samých trasách a autobusy jezdili, vrátili jsme se do míst, kde mají stále dobrou zmrzlinu a pak se prošli městským parkem a našli zase jiná zákoutí u moře. Takže i den pod mrakem se dá příjemně prožít. naše denní putování skončilo jak jinak než v bazénu s termální a teplou vodou, která z nás smyla prach, ale i únavu s toho výletu.

Kdo by náhodou chtěl také využít takovou aktivní dovolenou, pak je to pohodové od března do května a od září do října. Jinak je zde přeplněno a doprava vázne. Tentokrát bylo vše v pohodě a doprava autobusem i levnější. Vše jsem si zajistil individuální cestou přes zcela spolehlivou agenturu která sídlí přímo na ostrově a řídí dvě prima dívčiny mluvící česky. Musím je jen chválit. Najdete na ně kontakt na webu www.mytravelling.it a já vám mohu poradit jak na to co nejlevněji.

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.