Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Návštěva aqua-parku v Pasohlávkách – březen 2015.

Tak tohle je o vynucené akci, a o jednodenním výletě do Pasohlávek. Proč vynucené, no proto, že jsme obdrželi jako dárek poukaz pro dvě osoby, na den strávený v AqualandMoravia v Pasohlávkách, u Mušovské vodní nádrže, kousek od Mikulova pod Pálavou. Jako jednodenní akci se to dalo zvládnout, protože z Olomouce to mělo být 105 km, podle vyhledávače, ale bylo to 125 km podle „vyznačených směrů“ na našich místních silnicích II.třídy. Ale dojeli jsme dobře a bez nehod a ještě k tomu v čase těsně před otevírací dobou v 10.00 hodin. Ve vytvářené frontě před desátou byla samá omladina a jen pár těch co využívají status seniora.
Vše je tu řízeno informacemi z čipů, které Vám po zaplacení, nebo po předložení slevového poukazu, předají a vy si jej jako hodinky dáte na ruku. V šatnách skřínky prostorné, k tomu po ruce hned u každé řady převlékací kabinka. Všude čisto. Pak projdete sprchami a jste v obrovské hale, kde v bazénu o celkové ploše asi 1500 m2 je vše z nerezu. Proč asi 1500 m2? To proto, že podle prospektu tu je 3000 m2 vodní plochy a venkovní plocha, kam vyplouváte z vnitřního bazénu je téměř stejně rozsáhlá.

dsc_8720_36796 jak jsem viděl bazény v AqualanduMoravia dsc_8688_36769 jak jsem viděl bazény v AqualanduMoravia

Ve vodách těchto dvou bazénů jsme pobyli do 14.00 hodin. Převážně ale ve venkovním bazénu, protože slunce na obloze nemělo konkurenci mraků, a když se objevili, tak jen na chvíli. Prostě bylo skoro jasno podle meteorologů. Mezi tím jsem si šel nafotit a prohlédnout co vše tu je nabízeno. Nemusel bych, protože na webových stránkách jsou vizualizace všech atrakcí a všech možných prostor, takže kdo neuvěří mé informaci, že to tu je na vysoké úrovni a že to je lepší než v našich oblíbených thermálech v Maďarsku, tak se může předem přesvědčit, že si nevymýšlím.
www.aqualand-moravia.cz/

dsc_8724_36800 zážitkové atrakce v AqulanduMoravia dsc_8723_36799 zážitkové atrakce v AqulanduMoravia

Jediné co na webových stránkách thermalparku neobjevíte je to, že je nyní zakázáno choditi po okolních plochách venkovního bazénu a to proto, že se tu propadá dlažba komunikace. Ano tuto informaci, jako obhajobu hlídače a plavčíka v teplé bundě, jsem obdržel jako vysvětlení toho, proč mi zakázal fotit venkovní bazén.
Potom jsem si také zašli na oběd do místní samoobslužné restaurace.

dsc_8704_36782 provoz restaurace v parku dsc_8698_36776 provoz restaurace v parku

Ale tady to pro seniory už moc není, tedy jen ty ceny, protože jsou jednoduše řečeno přemrštěné. takže berte můj typ, svačinky a pití sebou.
Jinak si budete utrácet jako za hranicemi v Rakousku při současném kursu eura. za jídlo, které jsme si tedy neodpustili, jsem utratili téměř tolik jako za vstupné.
Mají tady pěkný chyták, pozor na něj. Můžete si dát biostravu, tedy saláty podle vlastního výběru. Miska dostatečně velká, takže se do ní vejde vše dobré co uvidíte. Ale pak zjistíte, že 100 g salátu je za 39 Kč. takže jsme se dobře pobavili, když jsme objevili kontrolní váhu a pán před námi s radostí nabral misku plnou pochutin, ale úsměv na tváři mu strnul ve chvíli, kdy se na kontrolní váze objevila hodnota 550 g, tedy cena 5,5 x 39 Kč. No ale to je mimo nás.
Po 14 hodině jsme se přesunuli do wellnnes centra a v rouše Adamově, jen obaleni čistou bílou plachtou jako římský senior jsme vyzkoušeli vše co je tu nabízeno k relaxaci. A bylo toho tak moc, že jen odkáži na vizualizaci ve webových stránkách.
Co ale musím vyzvednout je to, že si tady ležíte v teplé vodičce v prostorném bazénu na střeše a koukáte se na panorama Pálavy, a večer jsme pak prožili na tomto místě i při východu měsíce a sledovali jeho barevnou proměnu v plné kráse. No tak to byl zážitek, to si musíme někdy zopakovat.

dsc_8730_36805 měsíček na AqulandemMoravia dsc_8733_36807 měsíček na AqulandemMoravia

A bude to jednoduché, protože i když si můžete snadno dohledat ubytování v okolí, tak já získal typ od člověka, který mě v rámci dárkového poukazu dával Hawaiskou masáž a informoval mě o pensionu, který sám vlastní a provozuje.
www.palavapenzion.cz/
A protože se tady dá krásně a aktivně prožít i celý týden, tak se dá o takovéto příležitosti i uvažovat. www.palavapenzion.cz/inpage/zajimave-odkazy/

No prostě berte toto povídání jako dobrý typ na pěknou a hlavně aktivní dovolenou v těchto končinách. Jak to tu je krásné v létě už také vím a napsal jsme o tom svou vzpomínku.
www.cestotipy.cz/2012/zari-roku-2012-kdy-jsme-prosli-kurzem-v-jachteni-na-pasohlavkach/

No a na závěr jsem si dohledal i oficielní informaci o tom, že vody jsou tu léčivé a proto přikládám důkaz získaný z informace na webu :

Naše léčivá termální minerální voda s teplotou 34–36 °C vyvěrá z hloubky 1 500 m.
Oficiální vyhodnocení kvality naší léčivé minerální vody
„Zdroj geotermální vody s vysokým obsahem sirovodíku a minerálních látek s výstupní teplotou pramene 46 °C je zcela ojedinělý v ČR a je vhodný k využití k léčbě indikací u onemocnění pohybového aparátu, nemocí ústrojí močového, nemocí kožních a ženských.“
(Citace stanoviska expertní komise VZP ČR odboru ekonomiky lázeňské a ozdravenské péče ze dne 6. 4. 1996)
„Zdroj 3G Mušov“ je svým obsahem titrovatelné síry, vysokou teplotou a prakticky neutrální hodnotou PH významným léčivým pramenem, vhodným zejména pro choroby pohybového aparátu a některé choroby kožní.
(Stanovisko „Referenční laboratoře přírodních léčivých zdrojů MZ ČR“ ze dne 30. 6. 1995)
No a na závěr jen odkaz na webové stránky obce, kde se také dovíte něco o vodní nádrži Mušov a o okolí, kam všude se dá podívat. www.pasohlavky.cz/cze/autokemp/

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.