Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Zastavení v Boce Kotorské v Černé Hoře.

Ten den byla neděle a my jeli už domů z Albánie. Jelo se tou samou cestou jak jsme do Albánie jeli.
Naše cesta vedla před brány města, které zbudovali za nadvlády benátské republiky.

dsc_3086_28834 dsc_3085_28833

dsc_3097_28842 dsc_3094_28841

Jde o velmi krásné město, kde procházíte úzkými uličkami a kocháte se nezvyklými pohledy a výhledy nad sebe, kde se za úzkou uličkou objeví mohutné skály či schody do nebe, to je schody na pevnost nad městem.

dsc_3161_28897 dsc_3171_28904

V roce 2004 jsme si je vyzkoušeli, ale došli jsme jen ke kapličce, která je napůli cesty k vrcholu. A šlapali jsme bez poplatků. Dnes se za to platí 3 eura. A těch schodů je víc jak 1000. A v tom vedru, to je jako by jste si zaplatili návštěvu ve Fittnes.
Ale už je rekonstruovaná katedrála a tak jsme ani chvíli neváhali a za 2,50 vstoupili, abychom zjistili, že to tu opravili překrásně a uvidíte něco, co jsme ani nečekali a také ještě nikdy neviděli. Je zde na patře i musejní sbírka náboženských artefaktů a obrazů, které jsou překrásně restaurované. Je tu i výhled na náměstí před chrámem.

dsc_3113_28856 dsc_3118_28861
dsc_3114_28857

Protože jsme tu už jednou byli, vyhledávali jsme nové uličky a nové schody na hradební vyhlídky, takže jsme si to pořádně užili a doba na prohlídku 2 hodiny stačila a i na kávičku vyšel čas.
A nyní zcela nový pohled na zátoku v Boce Kotorské z ultralehkého letadla. Takže nyní už vím jak to tu vlastně s tím zálivem je. Podívejte se na to taky. Zde je odkaz na web www.prusa.org/video-den-3 a když vydržíte určitě se na to budete moci podívat a nejen na toto místo v tomto krátkém sestřihu.
dsc_3136_28874 dsc_3186_28918

dsc_3220_28946 dsc_3231_28954

A pak to přišlo, jelo se a jelo.
Cestou jsme zastavili nad městem Dubrovník, v Chorvatsku, abychom si mohli nafotit krásné pohledy na staré opevněné město. Pak jsme projeli bez problémů státem Bosna i Hercegovina abychom po 66 km zase vjeli do Chorvatska. Před nájezdem do roviny u města Ploče byla poslední nákupní zastávka, kde se nabízejí plody země jako olovový olej, med, vína, zelenina, ovoce. Okusil jsme k osvěžení i vody řeky, která tu tekla a bylo to osvěžení absolutně nejlepší, kdyby bylo více času, dalo se do této průzračné a chladné vody i ponořit.
Pak už byl jen nájezd na novou Chorvatskou dálnici a jelo se a jelo. Jen jsme sledovali odbočky do města Split, do Šibeniku, či do národního parku Krka.
Pak přišla noc a na povinné přestávce to už bylo ve Slovinsku pršelo, ale bylo ještě teplo. na další zastávce v pondělí nad ránem, kousek před Vídní bylo zima a pršelo. No a něco po šesté ranní jsme už potkávali zástupy nákladních i osobních aut na úzké silnici mezi Mikulovem a Poysdorfem. Vypadalo to jako nepřetržitá šňůra světel. A v Mikulově už vystupovali první vandrovníci. V devět hodin jsme v Olomouci vystoupili i my.
A mám tu takovou sumarizační informaci. Najeli jsme celkem asi 4.000 km, cesta zpět trvala přesně i s přestávkou v Boce Kotosrké 24 hodin. Na hotelu Regina jsme objevil reprezentační publikaci o Albanii a tam objevil webovou stránku www.albania.al kde se dovíte vše o místech, která se doporučují navštívit. A taky hodně detailních informací je na webu http://www.mundo.cz/albanie

A tak jsem tento web otevřel a zjistil, že nemusím v těchto vzpomínkách informovat o historii, vše je na tomto webu stručně a srozumitelně i do češtiny přeloženo. Takže pokud plánujete poznat také Albanii, tak to tu objevíte. Na to abychom poznali jak se věci v Albánii mění k lepšímu už asi nedojde, protože máme toho co poznávat i kolem sebe a nemusíme ani jezdit tak daleko. takže se těším, až si po několika letech přečtu něco na jiných uveřejněných vzpomínkách. Tento zájezd byl dobrou metodou jak Albánii alespoň trochu poznat a zjisti jak se ve skutečnosti věci vlastně mají.

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.