Cestovatelské tipy a rady na cesty

Tipy pro cestovatele, užitečné odkazy, zážitky z cest a cestovatelské fotografie.

Díky za navštěvu našeho cestovatelského webu použijte náš RSS feed
a budete informováni o posledních cestovatelsých tipech.

Procházka Prahou v dušičkovém vzpomínání srpen a říjen 2013.

Dnes, 4.11.2013 je pod mrakem, sluníčko nikde. Koncem srpna jsem ale byl nucen zajet do Prahy, abych si podal žádost na dotace k zateplení rodinného domku. A tak se stalo, že jsem využil této jízdy i k tomu, že jsme jaksi v předstihu navštívil hřbitov na Vyšehradě a prošel si Prahu místy, kde jsem dosud nebyl a to ani tehdy když jsme v ní sloužil nejedno léto. A protože nyní nastal čas dušičkový, kdy je pošmourno, jak na dušičky bývá, dovoluji si zavzpomínat na to, kdy ještě byla modrá obloha a byla to procházka, kterou mohu jen doporučit.
Když by jste toto vzpomínání chtěli prožít, či lépe projít také, pak vězte, že to je velmi jednoduché. Prostě jste v Praze a vystoupíte na zastávce metra trasy „C“ která je pod kongresovým palácem u Nuselského mostu. Poslední její název je „Vyšehrad“. Pak se jen držíte směrovky Vyšehrad a je to. Objevíte Prahu, jak ji ještě asi neznáte. Když to budete realizovat po ránu, to je kolem 9.00 hodiny, kdy turisté ještě snídají, pak vězte, že budete obdivovat místa plná poklidu a venkovské pohody.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA klid a pohoda v zahradách na Vyšehradě SAMSUNG DIGITAL CAMERA toto je také z areálu na Vyšehradě, ale věže kostela je již vidět

SAMSUNG DIGITAL CAMERA zastavení u hrobů významných osobností SAMSUNG DIGITAL CAMERA ještě se rozhlédneme po sadech na Vyšehradě

Když ale budete znaveni sestupovat po schodech na nábřeží a prodloužíte si procházku až ke Karlovu mostu po Rašínově a pak po Masarykově nábřeží, pak už budete v té přecpané Praze, jak ji zná každý zahraniční turista, která je plná lidí, plná suvenýrů, které k Praze nepatří a zamyslíte se nad tím, co je ta naše Praha zač, kdo nám v ní vládne.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA klasický záběr z Prahy s pohledem na Karlův most a Hradčany SAMSUNG DIGITAL CAMERA takhle osamocený flašinetář, to ale byla fuška nafotit bez davů

No a protože určitě cestou vyhládnete, pak musím doporučit dvě hospody na cestě. Jedna je v ulici Na Perštině, hned za ní je Bartolomějská, která se letos vyznamenala častými rozhovory s našimi také poslanci a je to hospůdka lidová a s přijatelnou cenovou skupinou a chutnou krmí, kterou můžete zapít Budějovickým Budvarem. Nese název „U Medvídků“. Jak to tam vypadá najdete na webu http://www.umedvidku.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=60&Itemid=56&lang=cs Ta druhá pak leží na opačném břehu Vltavy na Smíchově, kam se dostanete po Palackého mostě a pak už jen na začátku Lidické ulice. Je to kousek od mostu a ta hospůdka nese jméno Kozlovna. V Kozlovně zapíjíte pivem značky Kozel. Co se tam děje najdete na webu http://kozlovna.cz/kozlovna/domov/apropos Obě doporučené hospody otevírají v 11.00 hodin. Hned po otevření je zaplní místní úřednická garnitura, která zde chodí na obědy. Takže mohu konstatovat, že tu fakt dobře vaří a protože jsme ochutnal, mohu jen doporučit. No a proč jsem zavítal do „Kozlovny“.

dsc_0178_22168 v říjnu před Kozlovnou před 11.00 hodinou dsc_0184_22174 odpolední nádhera Prahy kolem Vltavy

Prostě naši přátelé se chtěli s námi koncem října setkat, a tak si s námi dali rande právě tady, u dobrého jídla a v zajímavém prostředí. No a po tom dobrém gastronomickém zážitku jsme se prošli a šli trasu už jednou projitou, po Rašínově nábřeží až k národnímu divadlu s tím, že nás upoutal pomník na Palackého náměstí a krásně zrestaurované domy na nábřeží, z nichž jeden obýval náš pan president Havel, to je ten vedle „tančícího domu“.

dsc_0189_22179 pomník na Palackého náměstí dsc_0199_22189 krásné domy na Rašínově nábřeží

A protože jsem nikdy nebyl v kavárně Slávie, kde to stále dýchá naší kulturní a divadelní minulostí, tak jsme tady ukončili naše setkání s přáteli a poseděli na židlích, kde seděl i sám pan prezident Havel, což jsem si samozřejmě dovolil také zdokumentovat ve svém soukromém archivu.

dsc_0207_22196 v kavárně Slavia dsc_0209_22198 tady seděl prezident Havel a já taky, musíte mi věřit

Kdyby Vás zajímala historie této kavárny tak koukněte na tyto webové stránky. http://cs.wikipedia.org/wiki/Kav%C3%A1rna_Slavia

No a jak to tam či okolo vypadá zase najdete na webu http://www.cafeslavia.cz/index.php?id_page=uvod&id_rest=slavia&id_lang=cz tady si dokonce celou kavárnu a okolí můžete prohlédnout v perspektivě.

No a pro ty, co by si to taky chtěli v Praze užít mám zajímavý typ na ubytování v nižší cenové kategorii. Jde o dvouhvězdičkové hotely či hostely najdete o tom vše na webu http://www.praguewelcome.cz/. cenové relace i kolem 250 Kč/osobu, či pokoj i za 500 až 700 na dvě osoby.

Takže máte-li chuť na dobrá česká piva a dobré papání, na Prahu za rozumné ceny, projděte si fotky v přiložené fotogalerii a naplánujte si procházku Prahou, jak ji třeba ani neznáte. No a taky jsem si procházku na ten Vyšehrad zrychlil tím, že jsem to vzal na kole značky Brompton, když s kolem v metru nebyl žádný problém.

Similar Posts:


 

Both comments and pings are currently closed.

Není možné komentovat.